Neler Yeni

GTA 6 İÇİN PS 5 Mİ YOKSA PC Mİ?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,527
İsim
Oğuz Oğuz
fark artık fat kasa ps5 ürütilmeyecek ps5 2028 e kadar oyun destegi vs destegi olucagı için en güncel ürün her zaman daha iyidir konsolda eski üretim ürün alınmaz.
Oyun desteği olarak slim farkı yok. O fark pro olursa oluyor. Çünkü performans farkı oluyor bariz.

Jacket

80+ Silver
Dostum arkadaşa yanlış bigli verme fragmanın ps5 üzerinden kayıt alındığının herhangi bir yerde açıklaması yok ilerde açıklanırsa tamm deriz. Ayrıca 60fps verecek mi bu da bir merek konusu.

30 fps verecekse oynamaya oyunu satın almaya değmez.

gta 5'i ultra 4k da 80+ fps ile oynayabiliyorum konsol bana bu fpsleri veriyor mu?

Dostum 25k ya sağlam pc dizersin. Konsola belki erken çıkar ama 30fps oynanmaz o oyun.
Arkadaş fragmanın ps5'den alındığını söylüyor ama hiç bir yerde açıklama yok eski oyunlar öyleydi diye yazmış ama RESMİ AÇIKLAMA YOK.
Gta 6 birkere pc de geliştirilen bir oyun hatta ilk sızıntılarında bile pc de oynarken çıktı.

pc de yapabileceklerinin sınırıda yok konsolda sadece oyun oynayıp çıkarsın. + pc de daha fazla oyun var. pc de upgrade sınırı da yok. Kart üreticisi çok iyi tek bir teknoloji çıkartır performans uçar. örnk (afmf, dlls3,fsr3) gibi.
KNK sen anlamıyor musun kimseye yanlış bilgi verdiğimiz yok PS5 üzerinden kaydedildiği söyleniyor ayrıca Rockstar Games baya uzun süredir Sony ile partner zaten her oyun fragmanları PlayStation konsollarında kaydedilip yayınlanıyor ve ana konsol olarak PlayStation temel olarak seçiliyor.

Bak kaynakları da atıyorum sana:

30 FPS mi kaldı hangi yılda yaşıyorsun 2023'deyiz knk bir monitöre bakar 60 FPS oynaman artık frame generation diye bir şey var
Oku şunu da madem bu kadar 30 FPS çöpünden nefret ediyorsun bu monitörü alınca 30 FPS video bile izlemezsin artık

Son olarak bir de PC sistemini bir yazsana merak ediyorum ekran kartın ram işlemcin falan neymiş öğreneyim bir SSD kullanıyor musun onu da belirt.

Son düzenleme:

Senerr

80+ Bronze
3.5 yıla pc de dünya teknoloji ürünü gelir 4060ti ile gta 6 yı açamayabilrisin bile.
4060 ti açamazsa 4070 ile 10 fps. :kekw:
Bana kalırsa 5000 serisi rahat açacak oyunu 4000 serisi ise dlss ve fg ile oynatacak kapattığın zaman lowa almak zorunda kalacaklar. 4080 ve 4070ti ise bunları yaşamaz. En son Alan wake 2 çıktığında buna benzer bir görüntü vardı.

Jacket

80+ Silver
:D oglum yunus ile beni niye engelliyon biz ne yaptık rockstar pc ye oyun yok deyince niye kudurdun :D
Bak emin ol KNK PC sistem gereksinimlerini şuraya yazsın dandik bir PC kullanıyordur bu PC fanboyluğu da ayrı bir şey zaten senle beraber birleşip Rockstar Games'e mektup yazdık aman PC'ye çıkarma diye :kekw: :kekw: :kekw: :kekw: adam PC ile kafayı bozmuş.

Rockstar Games den azıcık haberi olsa zaten adamların yıllardır PC'ye değil de konsola odaklı bir firma olduğunu bilirdi.

Son düzenleme:

asko56

80+ Silver
Oyun desteği olarak slim farkı yok. O fark pro olursa oluyor. Çünkü performans farkı oluyor bariz.
hayır hocam şunu unutuyorsunuz ps4 de fat kasalar ve ilk slim kasalar jet motoru gibi çalısıyor idi çok fazla tozlanamya müsait ürün ps5 ne kadar yenisini alırsan fanı daha yeni termal macunu daha yeni olucak onu kast ediyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nerde böyle bir şey dedi hacı
https://www.take2games.com/ir/news/rockstar-games-announces-grand-theft-auto-vi-coming-2025

resmi açıklama ps5 ve xbox 2025 pc yok

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,527
İsim
Oğuz Oğuz
hayır hocam şunu unutuyorsunuz ps4 de fat kasalar ve ilk slim kasalar jet motoru gibi çalısıyor idi çok fazla tozlanamya müsait ürün ps5 ne kadar yenisini alırsan fanı daha yeni termal macunu daha yeni olucak onu kast ediyorum
Tabi öyle farklar var. Ben devamlı bisey alıp satıyorum benim açımdan fark etmez demek istemiştim. G29 aldım 1 ay kullanıp sattım. Yani uzun vadede sorun çıkarması açıkçası beni ilgilendirmiyor. Ama almışken tam alıyım diyen biri iseniz 5k daha verip slim alınabilir. Ama ben olsam aradaki farka akilli saat falan alırdım:D. Benim kafa biraz böyle çalışıyor.

Jacket

80+ Silver
oynatmaz tabii ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

oyunu anca ps5 proda yüksek 60fps oynarsın
GTA VI PS5'te o fragmanda gördüğünden farklı çalışmayacak PS5 PRO'yu bir kenara bırakırsak asıl PS5 gibi oynamak için en az 60.000 TL fiyatlı bir PC alman gerektiğini de biliyorsundur umarım bilmiyorsan öğrenmiş oldun.

Son düzenleme:

asko56

80+ Silver
Tabi öyle farklar var. Ben devamlı bisey alıp satıyorum benim açımdan fark etmez demek istemiştim. G29 aldım 1 ay kullanıp sattım. Yani uzun vadede sorun çıkarması açıkçası beni ilgilendirmiyor. Ama almışken tam alıyım diyen biri iseniz 5k daha verip slim alınabilir. Ama ben olsam aradaki farka akilli saat falan alırdım:D. Benim kafa biraz böyle çalışıyor.
hocam benim xbox series s im ve pc im var elim de ürün mevcut ama ps5 alıcak olsam ps5 slim den hariç ürün tercih etmem çünkü maalesef çünkü ülkemiz de ne alırsan kar hesabı ps5 slim al ocak ayından sonra 18 bine aldıgın ps5 slim 25 bin olur öyle ne kurtarırsan kar ocak ayına kadar artık bunu herkes biliyordur diye düşünüyorum.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,527
İsim
Oğuz Oğuz
hocam benim xbox series s im ve pc im var elim de ürün mevcut ama ps5 alıcak olsam ps5 slim den hariç ürün tercih etmem çünkü maalesef çünkü ülkemiz de ne alırsan kar hesabı ps5 slim al ocak ayından sonra 18 bine aldıgın ps5 slim 25 bin olur öyle ne kurtarırsan kar ocak ayına kadar artık bunu herkes biliyordur diye düşünüyorum.
Dolar artmadigi sürece yukarı yönlü ivme beklemiyorum. Bende xss aldım bir ara meraktan :D. Cihazı 2 kere acip 15 gün kullanıp sattım. Konsol bana göre değil ya. Klavyenin verdiği özgürlüğü vermiyor. Fifa hariç tabi.

Senerr

80+ Bronze
Dolar artmadigi sürece yukarı yönlü ivme beklemiyorum. Bende xss aldım bir ara meraktan :D. Cihazı 2 kere acip 15 gün kullanıp sattım. Konsol bana göre değil ya. Klavyenin verdiği özgürlüğü vermiyor. Fifa hariç tabi.
Şöyle bir giriş seviyesi pc olacak konsol yanında olacak bence en iyi takım bu.

asko56

80+ Silver
tabikide zevkler ve renkler farklı buna zaten benim diyebilicegim bir şey yok ama ömür geçiyor kim gta 6 yı 3.5 yıl pc ye gelmesini bekleyecek ps5 ve xbox a ne olursa olsun kesinleşti 2 yıl sonra gelicek zaten 2 yıla ne teknolojiler gelicek ne pc parçaları gelicek bekleyip görmekten başka bir şeyimiz yok.

Senerr

80+ Bronze
GTA VI PS5'te o fragmanda gördüğünden farklı çalışmayacak PS5 PRO'yu bir kenara bırakırsak asıl PS5 gibi oynamak için en az 60.000 TL fiyatlı bir PC alman gerektiğini de biliyorsundur umarım bilmiyorsan öğrenmiş oldun.
Trailerdan bence ps5 te böyle çalışacağını çıkarmak çok riskli.
1. Videoda 60 fps seçeneği yok.
2. Bu görüntüler oynanış videosu değil sadece sinematik gibi bir şeyleri koymuşlar sanki ama oyun içi olduğu belli.
3. İlk çıktığında ultra ayarlada 30 fps kilidi gelebilir pro versiyonu bu yüzden piyasaya çıkıyor olabilir ya da optimizasyon çok iyi olur 30 fps kilidi olmadan oynatır ışın izleme ile birlikte.
4. 5000 serisi problem yaşamayacaktır ama pc portu bence RTX 4000 serisi üzerinden çıkacak. 2024'e girdiğimize varsayarsak ve 2025'te oyun çıkacaksa ve 2025'e kadar 5000 serisi çıkmazsa pc portu 4000 serisi ile uyumlu olmak zorunda bu yüzden 4070 gibi kartlar rahat çalıştırır diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,802
Üyeler
153,295
Son üye
ThePercy
Top Bottom