Neler Yeni

GTA 6 İÇİN PS 5 Mİ YOKSA PC Mİ?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,466
İsim
Oğuz Oğuz

ridvan k

80+ Bronze
Tabii ki bunu bilmek şuanda mümkün değil ama arkadaşlar oyunun fragmanı yayınlanınca bi alevlendim. Sizce en yüksek grafiklerde oynamak için 40.000 TL civarında pc sistem almak mı yoksa 20.000 TL'ye PS 5 almak mı daha mantıklı olur? Ve ek olarak ben şimdiye kadar hiç PS almadım o yüzden merak ediyorum PS için çıkan oyunları bu cihaz en üst seviyelerde oynatabiliyor mu? Yoksa grafikleri orta veya düşük yapıp oynamamız gereken oyunlar oluyor mu?
İngilizcen var mı

Kerem gök

80+ Silver
Trailerdan bence ps5 te böyle çalışacağını çıkarmak çok riskli.
1. Videoda 60 fps seçeneği yok.
2. Bu görüntüler oynanış videosu değil sadece sinematik gibi bir şeyleri koymuşlar sanki ama oyun içi olduğu belli.
3. İlk çıktığında ultra ayarlada 30 fps kilidi gelebilir pro versiyonu bu yüzden piyasaya çıkıyor olabilir ya da optimizasyon çok iyi olur 30 fps kilidi olmadan oynatır ışın izleme ile birlikte.
4. 5000 serisi problem yaşamayacaktır ama pc portu bence RTX 4000 serisi üzerinden çıkacak. 2024'e girdiğimize varsayarsak ve 2025'te oyun çıkacaksa ve 2025'e kadar 5000 serisi çıkmazsa pc portu 4000 serisi ile uyumlu olmak zorunda bu yüzden 4070 gibi kartlar rahat çalıştırır diye düşünüyorum.
bırak 4070i falan 3070 üzeri bile yüksekte rahat çalıştırır insanlar bu ps ve pc farkını çok yanlış anlıyor

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,466
İsim
Oğuz Oğuz
tabikide zevkler ve renkler farklı buna zaten benim diyebilicegim bir şey yok ama ömür geçiyor kim gta 6 yı 3.5 yıl pc ye gelmesini bekleyecek ps5 ve xbox a ne olursa olsun kesinleşti 2 yıl sonra gelicek zaten 2 yıla ne teknolojiler gelicek ne pc parçaları gelicek bekleyip görmekten başka bir şeyimiz yok.
Yok bence de beklenmez. Ben 2025 e kadar beklerim. Oyun çıkmaya yakın ucuz yollu bir ps5 alır. Slim normal farketmez. Pc ye çıkana kadar oynar sonra satarım gibi.

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,213
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
arkadaş nasıl bi çılgınlık bu anlamadım. Çıkışına 2 yıl var, bu kadar sayfalarca tartışılacak bişey yok ortada. Fragmanına açılan konuda 64 sayfa gördüm en son

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,466
İsim
Oğuz Oğuz
Çok lüks bana göre ama renkler ve zevkler tartışılamaz.
Evet f/p açısından 9k ya xss almak. Birde 10k ya 1060 bandında kasa dizmek. 20k ya toplam halledilir. Benim dediğim yöntem 30-40k'yı bulur.

asko56

80+ Silver

Jacket

80+ Silver
Bence pc bariz önde. Ha biri komple 500 dolar diğerinin sadece karti 1000 dolar. F/p olarak ps5 ama kalite olarak pc bence.

Sadece 4090 fiyatına TR de internet kafe açabiliriz Alan Wake 2 zaten Nvidia ekran kartı sponsorluğundan coşmuş bir oyun path tracing'miş şuymuş buymuş koymuşlar oyuna bu yüzden benim tarafımda PS5 500 dolarlık fiyatı ile çoktan yedi zaten Alan Wake 2 oyununu PS5 gibi oynamak içinde minimum 2500 dolar bir PC den aşağısı kurtarmıyor şunu da düşününce Sony'nin sürekli çıkardığı mükemmel kalitede özel oyunları artısı da var Rockstar Games gibi firma da hep PS ile partnerlik yapıp oyunları ilk başta PS üzerinde çıkarıyor bu yüzden PS'nin çok fazla artısı oluyor.

Bir de şu kafadan bakarsak lüksün sınırı yok parası olan için 4090 alıp daha doğru dürüst oyunların kullanmadığı bir özellik var diye path tracing kullanmak falan değer mi hiç bir fikrim yok asla bu kafada biri olmadım ben yine PS5 alır geçerdim PC benim için oyundan çok iş odaklı platform oldu hep.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Trailerdan bence ps5 te böyle çalışacağını çıkarmak çok riskli.
1. Videoda 60 fps seçeneği yok.
2. Bu görüntüler oynanış videosu değil sadece sinematik gibi bir şeyleri koymuşlar sanki ama oyun içi olduğu belli.
3. İlk çıktığında ultra ayarlada 30 fps kilidi gelebilir pro versiyonu bu yüzden piyasaya çıkıyor olabilir ya da optimizasyon çok iyi olur 30 fps kilidi olmadan oynatır ışın izleme ile birlikte.
4. 5000 serisi problem yaşamayacaktır ama pc portu bence RTX 4000 serisi üzerinden çıkacak. 2024'e girdiğimize varsayarsak ve 2025'te oyun çıkacaksa ve 2025'e kadar 5000 serisi çıkmazsa pc portu 4000 serisi ile uyumlu olmak zorunda bu yüzden 4070 gibi kartlar rahat çalıştırır diye düşünüyorum.
Zaten oyunun kalite modundan alır her firma görüntüleri eğer bir performans modu olacaksa o 60 FPS olur zaten

PS5'de GTA VI 30 FPS Native 4K 60 FPS Upscale 4K çalışır bu konuda şüpheniz olmasın.

Son düzenleme:

Senerr

80+ Bronze
PS5'de GTA VI 30 FPS Native 4K 60 FPS Upscale 4K çalışır bu konuda şüpheniz olmasın.
Benim zaten şüphem yokta GTA 6 optimizasyon olarak iyi çıkmazsa daha 2K da kitleyebilir 30 fpse. 2K için şüphelerim var diyebiliriz eğer 4K da 60 fps oynatacak bir ps5ten bahsediyorsak pro versiyonu bence biraz zor satar zira 60 fpsten sonrası zaten gta serisi için gereksiz.

PS5'in 4K 30 fps oynatacağını düşünüyorum ben RTX dahil ultrada en azından ve 2K ise şüpheli gibi geliyor bana. Pro versiyonunun ben 4K 30 fps kilidine takılmayacağını düşünüyorum. Zaten maliyetide en az 40K falan olacak muhtemelen.

Son düzenleme:

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,466
İsim
Oğuz Oğuz
Sadece 4090 fiyatına TR de internet kafe açabiliriz Alan Wake 2 zaten Nvidia ekran kartı sponsorluğundan coşmuş bir oyun path tracing'miş şuymuş buymuş koymuşlar oyuna bu yüzden benim tarafımda PS5 500 dolarlık fiyatı ile çoktan yedi zaten Alan Wake 2 oyununu PS5 gibi oynamak içinde minimum 2500 dolar bir PC den aşağısı kurtarmıyor şunu da düşününce Sony'nin mükemmel özel oyunları artısı da var sürekli çıkan Rockstar Games gibi firma da hep PS ile partnerlik yapıp oyunları PS üzerinde çıkarıyor ilk başta PS'nin çok fazla artısı oluyor.

Bir de şu kafadan bakarsak lüksün sınırı yok parası olan için 4090 alıp daha doğru dürüst oyunların kullanmadığı bir özellik var diye path tracing kullanmak falan değer mi hiç bir fikrim yok asla bu kafada biri olmadım ben yine PS5 alır geçerdim PC benim için oyundan çok iş odaklı platform oldu hep.
F/p açısından kesinlikle katılıyorum. Şuan 500 dolara bi pc dizsen sıfır olarak rdr2 bile zor açarsın. Ben mesela görüntü kalitesi kısmından takıntılı biriyim. 3070 kullanırken artık yeni nesil oyunlarda ultra da yetmediği için satıp 3080ti aldım. Bu işin sonu tabii ki de yok. Ama gta 2k ultra da oynamak istiyorsak 5090 falan gerekecek. Bu da dediğin gibi en az 3k lik pc demek. Konsol ise tamamen bambaşka. Cihazım şu oyunu açacak mi derdin yok. Ama işte dediğim gibi artık ps5 görüntü kalitesi olarak özellikle yansımaları geride kalıyor. Bu fark 2026'ya kadar iyice açılacak. O yüzden ben 2025 veya 2026'da 4070 gücünde bir ps5 bekliyorum. Birde artık şu 500 dolar saçmalığına vazgecmeleri lazım. Napti xbox isteyene ucuz alternatifini yaptı. Yapsana sende 2 model. Biri 1000 dolar olsun çok güçlü olsun. Pc kullanıcıları bile hayranlıkla izlesin. Biri de klasik 500 dolar olsun. Sony oyunlarında bile pc de daha güzel gözüküyor. Niye çünkü alet maks onu destekliyor. Bence kendi kendilerini kisitliyorlar. Saçma ekranlı gamepad yapacaklarına konsola odaklansalar keşke.

Jacket

80+ Silver
Benim zaten şüphem yokta GTA 6 optimizasyon olarak iyi çıkmazsa daha 2K da kitleyebilir 30 fpse. 2K için şüphelerim var diyebiliriz eğer 4K da 60 fps oynatacak bir ps5ten bahsediyorsak pro versiyonu bence biraz zor satar zira 60 fpsten sonrası zaten gta 5 için gereksiz.

PS5'in 4K 30 fps oynatacağını düşünüyorum ben RTX dahil ultrada en azından ve 2K ise şüpheli gibi geliyor bana. Pro versiyonunun ben 4K 30 fps kilidine takılmayacağını düşünüyorum. Zaten maliyetide en az 40K falan olacak muhtemelen.
PS5 PRO çıkarsa 600 dolardan fazla olacağını düşünmüyorum.

Sidar...

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Sidar Özel
Pc için 3.5 yıl bekleyeceksin oyunu konsol için 2 yıl

3.5 yıla pc de dünya teknoloji ürünü gelir 4060ti ile gta 6 yı açamayabilrisin bile.
Açar hocam açar niye açmasın ama işte fullde açmaz gerçi 3090 da alabilir ileriye dönük yatırım olur daha gideri var çünkü 3 4 yill daha bana gore

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,130
Üyeler
149,675
Son üye
noone13
Top Bottom