Neler Yeni

GTA 6 İÇİN PS 5 Mİ YOKSA PC Mİ?

Kerem gök

80+ Silver
PS 5'te yüksekte oynanmaz mı hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok teşekkürler açıklama için, eline sağlık. Az aşağıda bir arkadaş ps 5 alsan bile o oyunu yüksekte oynayamazsın diyor, tabii ki şuan oynarsın yada oynayamazsın demek mümkün değil ama sizin bir tahmininiz var mı?
oynatmaz tabii ki

Çok fazla saçma yorum gördüm de ana palatformu PS5 olan bir oyunun PS5'te yüksek grafik de oynatmaz diyeni ilk defa görüyorum :kekw: :kekw: :kekw: :kekw:

O imzasındaki sistem ile PS5'e burun kıvırması beni patlattı trol yorum yok:kekw::kekw::kekw::kekw:

Bu fragmanın PS5 üzerinden kaydedildiği söyleniyor ve oyunun grafikleri ortada PS5 4K mükemmel grafiklerde oynatıyor oyunu o zamanın dolar kuru ile 2027'de falan gelir PC'ye minimum RTX 5060 ister zaten kendisi akar GTX 1650 Super ile GTA VI da.
oyunu anca ps5 proda yüksek 60fps oynarsın

asko56

80+ Silver
Fps kısmına katılıyorum. Artık 2k ultrada oynamak için 3080 ve üzeri kart lazım ki onlarda maks 60fps veriyor. Gta 6 2k ultra 60fps için 5070 falan gerekecek gibi. Tabi saf güç için. Konsol kısmı isr bana zor geliyor gamepad ile. Bilgisayarın verdiği özgürlüğü vermiyor. Ama 1 yıl önce konsola çıkacağı kesin ise mecbur alacağız.
2025 de ps5 pro ile birlikte çıkacağı iddiaları da dönüyor. 4070 gücünde bir ps5 gelse keşke. 2070 gücünde olan ps5 artık günümüz oyunlarında geride kalıyor. Alan wake 2 de mesela bariz grafik farkları oluyor. Bence konsolların uzun süre çıkmama furyasindan vazgeçip 2 senedir bir guncellenmeli. Şuan bile ps5 PC'nin 2 nesil gerisinden geliyor. 2 sene sonra bu farkın 3'e çıkacak. Artık teknoloji her sene gelişiyor. Bu sene çıkan 4070ti bile 2k da 70fps nin üstüne cikamiyorsa vay halimize.

merhaba buralar pahalı sahibinden de kaliteli esnaflar 18 bine veriyor ps5 slim zaten ordanda alabilir insanlar bunlar kazıkçı üstüne dolu ilan var bu fiyatlara yakın

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,527
İsim
Oğuz Oğuz
ps5 alsan da yüksek grafik oynayamazsın zaten :D

bu arada 1 yıl falan beklemezler pc ye çıkartmak için, zaten oyunun ilk test videoları pc üzerindendi max 3 ayda pc ye çıkar
PC ye gec çıkarmasının en önemli nedenlerinden biri maddi maalesef. Çünkü gta biliyorki hangi platforma getirse tekrae satacak. İlk gta 5 zamanı ps3 kullananlara sattı. Onlar ps4 aldı onlara tekrar sattı. 2 sene sonra PC ye çıkardı tekrar PC de sattı. Ps5'e getirdi tekrar sattı. Yani neredeyse 1 kişiye 4 defa oyun sattı. Tabi Tr koşulları ile düşünmemek gerek. Abd'de falan 60 dolar inanılmaz çok gelmiyor. O yüzden 2025 de ps5 çıkartıp hem orda aldiracak. Ekstra xbox ve ps'den ekstra para alacak. 1 sene sonra PC ye çıkarıp tekrar aldiracak. Hem bu sayede daha çok para kazanacak hem de PC sürümü için ekstra zamanı olacak. Şirketler için 1-2 yıl önemsizdir. Rockstarin 10 yıllık planı hazırdır.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,233
İsim
Sinan Aba
Çok fazla saçma yorum gördüm de ana palatformu PS5 olan bir oyunun PS5'te yüksek grafik de oynatmaz diyeni ilk defa görüyorum :kekw: :kekw: :kekw: :kekw:

O imzasındaki sistem ile PS5'e burun kıvırması beni patlattı trol yorum yok:kekw::kekw::kekw::kekw:

Bu fragmanın PS5 üzerinden kaydedildiği söyleniyor ve oyunun grafikleri ortada PS5 4K mükemmel grafiklerde oynatıyor oyunu o zamanın dolar kuru ile 2027'de falan gelir PC'ye minimum RTX 5060 ister zaten kendisi akar GTX 1650 Super ile GTA VI da.
Dostum arkadaşa yanlış bigli verme fragmanın ps5 üzerinden kayıt alındığının herhangi bir yerde açıklaması yok ilerde açıklanırsa tamm deriz. Ayrıca 60fps verecek mi bu da bir merek konusu.

30 fps verecekse oynamaya oyunu satın almaya değmez.

gta 5'i ultra 4k da 80+ fps ile oynayabiliyorum konsol bana bu fpsleri veriyor mu?
PS 5'te yüksekte oynanmaz mı hocam

Çok teşekkürler açıklama için, eline sağlık. Az aşağıda bir arkadaş ps 5 alsan bile o oyunu yüksekte oynayamazsın diyor, tabii ki şuan oynarsın yada oynayamazsın demek mümkün değil ama sizin bir tahmininiz var mı?
Dostum 25k ya sağlam pc dizersin. Konsola belki erken çıkar ama 30fps oynanmaz o oyun.
Arkadaş fragmanın ps5'den alındığını söylüyor ama hiç bir yerde açıklama yok eski oyunlar öyleydi diye yazmış ama RESMİ AÇIKLAMA YOK.
Gta 6 birkere pc de geliştirilen bir oyun hatta ilk sızıntılarında bile pc de oynarken çıktı.

pc de yapabileceklerinin sınırıda yok konsolda sadece oyun oynayıp çıkarsın. + pc de daha fazla oyun var. pc de upgrade sınırı da yok. Kart üreticisi çok iyi tek bir teknoloji çıkartır performans uçar. örnk (afmf, dlls3,fsr3) gibi.

Jacket

80+ Silver
Fps kısmına katılıyorum. Artık 2k ultrada oynamak için 3080 ve üzeri kart lazım ki onlarda maks 60fps veriyor. Gta 6 2k ultra 60fps için 5070 falan gerekecek gibi. Tabi saf güç için. Konsol kısmı isr bana zor geliyor gamepad ile. Bilgisayarın verdiği özgürlüğü vermiyor. Ama 1 yıl önce konsola çıkacağı kesin ise mecbur alacağız.
2025 de ps5 pro ile birlikte çıkacağı iddiaları da dönüyor. 4070 gücünde bir ps5 gelse keşke. 2070 gücünde olan ps5 artık günümüz oyunlarında geride kalıyor. Alan wake 2 de mesela bariz grafik farkları oluyor. Bence konsolların uzun süre çıkmama furyasindan vazgeçip 2 senedir bir guncellenmeli. Şuan bile ps5 PC'nin 2 nesil gerisinden geliyor. 2 sene sonra bu farkın 3'e çıkacak. Artık teknoloji her sene gelişiyor. Bu sene çıkan 4070ti bile 2k da 70fps nin üstüne cikamiyorsa vay halimize.

PS5 PRO gelecek ama Normal PS5 de mükemmel bir cihaz ve oyunlardaki verdiği performanslar da hiç bir oyunda geri kalmayı bırak aksine çok iyi performans veriyor bu kısım da kesinlikle katılmıyorum zaten çoğu kişiye göre bu yüzden gereksiz olarak görünüyor PS5 PRO bu nesil çünkü PS5 konsol olarak çok güçlü olarak çıktı ve ekran kartı ile PS konsollarını karşılaştırırsak en büyük hatayı yapmış oluruz bence yapmayalım PS5 sadece donanımdan ibaret bir cihaz değil PS5 ayrıca yazılım ve mimari olarak mükemmel bir cihaz bu yüzden Xbox veya A-B konsolu yarışamıyor PS5 ile performans da.
Q66GovsuJTtKUCKu5f7tZH-1200-80.png

PS5 kendisini oyundan oyuna overclock yapıyor İşlemci RAM SSD hepsi uyum içinde çalışıyor yani PS5 yazılım ve mimari olarak çok iyi olduğundan daha iyi performans veriyor ayrıca çoğu oyunda PS5 PC den de daha iyi performans veriyor yani bu performans üstünlüğü Xbox'a özel bir durum değil.

The Road to PS5 videosundan PS5 de oyunların PC ve Xbox konsollarından neden daha iyi çalıştığını ve oyunlardaki performansının neden bu kadar iyi olduğunu görebilirsiniz her şey yazılımında yatıyor çünkü.

Son düzenleme:

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,527
İsim
Oğuz Oğuz

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,233
İsim
Sinan Aba
Allahin belası rockstar ulan her seferinde aynı halti yeme be
pc yerine konsol alan tek hücreliler olduğu sürece bu böyle. Ama bir ümit pc'yede aynı zamanda gelecek diyor

@Yunus274 senin kadar boş ve yanlış bilgi savuran birisi yok bu forumda, konuyu terk et teşekkürler
Şu yunus sanki ps5 çalışanı. Sony markasını bu kadar övmüyor mm :D
yunus ve asko tenekelerini engelliyorum çok boş karakter ikiside

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Rock
Tabii ki bunu bilmek şuanda mümkün değil ama arkadaşlar oyunun fragmanı yayınlanınca bi alevlendim. Sizce en yüksek grafiklerde oynamak için 40.000 TL civarında pc sistem almak mı yoksa 20.000 TL'ye PS 5 almak mı daha mantıklı olur? Ve ek olarak ben şimdiye kadar hiç PS almadım o yüzden merak ediyorum PS için çıkan oyunları bu cihaz en üst seviyelerde oynatabiliyor mu? Yoksa grafikleri orta veya düşük yapıp oynamamız gereken oyunlar oluyor mu?
Dostum ps 5 almak daha mantıklı ama pro versiyonu çıkacak onu beklersen daha iyi olur maddi durumun iyise oyunda en iyi görsekliği ve performansı almak için i9 14900k rtx 4090 sisitem toplayabilirsin rtx 5000 serisi çıka bilir onuda bekle bence. Bu arada ps5 ve pcden pek farkı yok görsel ve performans açıdan minimal olabilir.

asko56

80+ Silver
Slim ile normal arasında çok fark yok diye biliyorum. Normal versiyonu 14 e falan bulunuyor.

fark artık fat kasa ps5 ürütilmeyecek ps5 2028 e kadar oyun destegi vs destegi olucagı için en güncel ürün her zaman daha iyidir konsolda eski üretim ürün alınmaz.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,527
İsim
Oğuz Oğuz
PS5 PRO gelecek ama Normal PS5 de mükemmel bir cihaz ve oyunlardaki verdiği performanslar da hiç bir oyunda geri kalmayı bırak aksine çok iyi performans veriyor bu kısım da kesinlikle katılmıyorum zaten çoğu kişiye göre gereksiz olarak görünüyor bu nesil PS5 PRO bu yüzden çünkü PS5 konsol olarak çok güçlü olarak çıktı ve ekran kartı ile PS konsollarını karşılaştırırsak en büyük hatayı yapmış oluruz bence yapmayalım PS5 sadece donanımdan PS5 yazılım ve mimari olarak mükemmel bir cihaz bu yüzden Xbox veya A-B konsolu yarışamıyor.
Q66GovsuJTtKUCKu5f7tZH-1200-80.png

PS5 kendisini oyundan oyuna overclock yapıyor İşlemci RAM SSD hepsi uyum içinde çalışıyor yani PS5 yazılım ve mimari olarak çok iyi olduğundan daha iyi performans veriyor ayrıca çoğu oyunda PS5 PC den de daha iyi performans veriyor yani bu performans üstünlüğü Xbox'a özel bir durum değil.

The Road to PS5 videosundan PS5 de oyunların PC ve Xbox konsollarından neden daha iyi çalıştığını ve oyunlardaki performansının neden bu kadar iyi olduğunu görebilirsiniz her şey yazılımında yatıyor çünkü.
Bence pc bariz önde. Ha biri komple 500 dolar diğerinin sadece karti 1000 dolar. F/p olarak ps5 ama kalite olarak pc bence.

Son düzenleme:

asko56

80+ Silver
pc yerine konsol alan tek hücreliler olduğu sürece bu böyle. Ama bir ümit pc'yede aynı zamanda gelecek diyor

Şu yunus sanki ps5 çalışanı. Sony markasını bu kadar övmüyor mm :D
yunus ve asko tenekelerini engelliyorum çok boş karakter ikiside
:D oglum yunus ile beni niye engelliyon biz ne yaptık rockstar pc ye oyun yok deyince niye kudurdun :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,799
Üyeler
153,295
Son üye
ThePercy
Top Bottom