Neler Yeni

Haftada 7 gün kol çalışmak doğru mu

sametqqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
samet
Başlayalı 1 ay oldu her gün kol,bilek çalışıyorum 1 saat olacak şekilde. Ihtiyacım olan bölge sadece kol ve bilek her gün çalışmak x2 katkı sağlar mı

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,714
İsim
Emir
Kaslar:
Yeni başladıysanız fulbody yapmalısınız ki vücut adapte olsun.Daha sonra çift bölge veya itiş çekiş bacak sistemine geçersiniz.Bir bölgeyi haftada 2 den fazla çalıştırmak iyi değil

sein.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Arda Şahin
İlgilendiği Kategoriler
Cep Telefonu, Sistem Parçaları
Instagram
ardafreecs
Steam
Freecs
Discord
qkenn
Başlayalı 1 ay oldu her gün kol,bilek çalışıyorum 1 saat olacak şekilde. Ihtiyacım olan bölge sadece kol ve bilek her gün çalışmak x2 katkı sağlar mı
Gün içinde ayriyetten her gün kol çalışmana gerek yok nerdeyse her hareketi yaparken kısmen kolda çalışıyor gün içinde bir güne atarsın az geliyorsa o gun kol günü yaparsın onun disinda her gun kol icin ayri sey girmene gerek yok

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık
Kasların erir aksine. Kaslar dinlendiği zaman gelişir. Mesela birinci gün sırt /kol, ikinci gün omuz/göğüs üçüncü gün karın/bacak çalış sonra bir gün of yapıp tekrar aynı sistem çalış.

sein.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Arda Şahin
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardafreecs
Steam
Freecs
Discord
qkenn
Kaslar:
Yeni başladıysanız fulbody yapmalısınız ki vücut adapte olsun.Daha sonra çift bölge veya itiş çekiş bacak sistemine geçersiniz.Bir bölgeyi haftada 2 den fazla çalıştırmak iyi değil
Bu daha doğru bir deyim olmuş fullbody daha mantıklı

sein.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Arda Şahin
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardafreecs
Steam
Freecs
Discord
qkenn
Güçlü yumruk için sadece kol bilek çalışıyorum kaç günde bir olmalı
Şimdi dostum benim söylediğim yanlış birşeyler varss daha bilgili arkadaşlar düzeltsin lütfen güçlü bir yumruk için her gun kol ve bilek çalışmana gerek yok bu isteğe bağlı fakat kalistenik sporunada yonelebilirsin vücut ağırlığı ile yapılan spor kendi vücudunu daha iyi kullanırsın kısmen aynı anlam ama kas ve güç birazda olsa farklı anlam diye düşünüyorum çok az geliyorsa 2 gün yapabilirsin diye düşünüyorum yanlislarimi duzeltirler

Atacaq

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
atacan garip
knk hafta da 2 kez çalışmak yeterli olur kol çalıştıktan 2 3 gün çalışma o kas iyileşimesi recover olması lazım mantıken bir şeyi sürekli yırtarsan geri toplayamazsan yok olur o yüzden hergün çalışma 2 3 günde bir çalış

Solotov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Solotov Bourne
Kaslarının dinlenmesine izin vermelisin haftada 2 gün 3 gün çalışmak yeterli olacaktır.

Satriani

80+ Bronze
Hiç bir bölge bu mantıkla her gün çalışılmaz, kas zaten hasar verilerek geliştirilen yapılar, bunların da hasarı yenileyerek ve yeterli beslenme ile desteklenmesi lazım, bu yüzden de dinlendirilmeleri gerekir. Ayrıca güçlü yumruk için kol ve bilek yeterli değildir, gerçek güçlü bir yumruk asıl desteği vücudun diğer yapılarına bağlı olarak alır; ki burada sırt, bel, kalça, bacaklar ve doğru vuruş tekniği önemlidir. Temel olarak tüm vücut çalışmak gerekir...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,234
Üyeler
141,263
Son üye
Necrodaemon
Top Bottom