Neler Yeni

hangi amd ekran kartı daha iyi

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
Sapphire pulse da alabilirsin.

• Üzgün
Reaksiyonlar: cici

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,676
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
galax gibi çok iyi bir modeli stoklara tekrar gelirse iyi olurdu aslında en F/P 2060s uper.

asfasbxc.PNG

ama teknobiyotikte stokalrda yok :/

Ekler

• relative-performance_1920-1080.png
    relative-performance_1920-1080.png
    55.4 KB · Hit: 35

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
[/URL]
+Nvenc sayesinde daha iyi yayın ve render.
+DLSS 2.0.
+RTX MODE.
+Daha iyi tdp,daha az elektrik faturası ve daha iyi sıcaklık.
+Nvidia tabanlı oyunlar hem daha fazla hem daha popüler.
+Daha stabil driver.
2060s ile rtx açarsan tatmin edici rtx alamazsın dlss bile kurtarmaz faturaya etkisi max 3 TL olsun yayın ve gpu render ile işi yoksa 2060s almak gereksiz. Firmalar genelde kullanamayacağımız teknolojileri lütuf gibi satarlar.

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,676
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
2060s ile rtx açarsan tatmin edici rtx alamazsın dlss bile kurtarmaz faturaya etkisi max 3 TL olsun yayın ve gpu render ile işi yoksa 2060s almak gereksiz. Firmalar genelde kullanamayacağımız teknolojileri lütuf gibi satarlar.
Ya yukarıda testleri bile attım yani... :D driver konusunda da çok daha iyi olması ve OC potansiyeli de denebilir derdim ve galax gibi aşırı iyi bir modelin 3500'e gelemsi teknobiyotikte ve 5700 XT'nin ucuz modellerinin genellikle kötü olması mesel mech ısınıyor sapphire kötü vvb neyse işte 2060 super il yok RTX açılmaz yok DLSS kurtarmaz filan bugün 1000 kişi bundan bahsetti sadece video bırakıp kaçıyorum. :):):) ;););)
hepsini izlemekte fayda var bence ve perofmrans olarak yukarıda attım sadece son testlerde galax 2060 supere DX12 perofmransında artık driver ile OC mu edilmiş bilmem 5700 XT , galax 2060s upere eştilenmiş ama eşit ise neden 2060s uper yerine 5700 XT alalım? :D

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
Ya yukarıda testleri bile attım yani... :D driver konusunda da çok daha iyi olması ve OC potansiyeli de denebilir derdim ve galax gibi aşırı iyi bir modelin 3500'e gelemsi teknobiyotikte ve 5700 XT'nin ucuz modellerinin genellikle kötü olması mesel mech ısınıyor sapphire kötü vvb neyse işte 2060 super il yok RTX açılmaz yok DLSS kurtarmaz filan bugün 1000 kişi bundan bahsetti sadece video bırakıp kaçıyorum. :):):) ;););)
hepsini izlemekte fayda var bence ve perofmrans olarak yukarıda attım sadece son testlerde galax 2060 supere DX12 perofmransında artık driver ile OC mu edilmiş bilmem 5700 XT , galax 2060s upere eştilenmiş ama eşit ise neden 2060s uper yerine 5700 XT alalım? :D
Attığın videolardan reklam olanı boş verirsek ki nvidia minecraft rtx çıkarınca reklmanı yaptırmadığı kimse kalmadı hala 60fps oyunu zor oynatıyor pc hocası testleri 2080super ile yapmış Attığın testte kart oc edilmiş oc edilmeyen sonuçlar oldukça yakın ve renderda nvidia üstün olmasına rağmen böyle sapphire kötü değil xfx thicc 3 fena değil oyun amaçlı pcde 5700xt kullanmak daha mantıklı render yayın vb yapacağım dememiş ve dlss ile bile çok daha düşük fps alıyor ki control ve minecraft dışındaki oyunlarda aşırı bir fark bulamazsın nvidia her firmaya da milyonlarca dolar ödeyemez rtx dediğin şey aşırı bir gerçekçilik katmıyor. 2070super alınabilir ama 5700xt yerine 2060super almak pek de mantıklı değil gibi neyse sen devam et sonuna kadar nvidia.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hem amd tarafında takdir ettiğim bir teknoloji olan Radeon Image Sharpening teknolojisi var performans kaybı olmadan küçük detayları köşeleri ve motion blur kurbanı olan nesneleri daha görünür kılıyor.

Son düzenleme:

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,676
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
Attığın videolardan reklam olanı boş verirsek ki Nvidia minecraft rtx çıkarınca reklmanı yaptırmadığı kimse kalmadı hala 60fps oyunu zor oynatıyor PC hocası testleri 2080super ile yapmış Attığın testte kart oc edilmiş oc edilmeyen sonuçlar oldukça yakın ve renderda Nvidia üstün olmasına rağmen böyle sapphire kötü değil xfx thicc 3 fena değil oyun amaçlı pcde 5700xt kullanmak daha mantıklı render yayın vb yapacağım dememiş ve dlss ile bile çok daha düşük fps alıyor ki control ve minecraft dışındaki oyunlarda aşırı bir fark bulamazsın Nvidia her firmaya da milyonlarca dolar ödeyemez rtx dediğin şey aşırı bir gerçekçilik katmıyor. 2070super alınabilir ama 5700xt yerine 2060super almak pek de mantıklı değil gibi neyse sen devam et sonuna kadar Nvidia.
2080 superli testten filan değil videolara filan bakmadın mı ki? minecraft haricinde başka oyunlarda filan da desteği var bundan da bahsetmişti sanırım teknolojilerin filan ne olduğundan videolarda detaylı bahsedilmiş. :):):) bu arada 5700 XT ile 2060 superin DX 12 perofmransını attım ki şimdikinde 5700 XT'yi 9500 filan sayarsak hiçbir mantık yok bence 5700 XT almak için hemen hemen aynı perofmransı alacksan neden daha iyi driver ve RTX- DLSS 2.0'dan vazgeçsin ki? daha ileri dönük yani RTX'i salla çöp leş şişirilmiş bir teknoloji diye en azından DLSS 2.0 oldukça iyi ondan bile bahsetmiş ve 1080P 60 FPS bir sorun yaratmıyor bence.

Hem AMD tarafında takdir ettiğim bir teknoloji olan Radeon Image Sharpening teknolojisi var performans kaybı olmadan küçük detayları köşeleri ve motion blur kurbanı olan nesneleri daha görünür kılıyor.
Ayn RTX ile aynı şey değil DLSS gibi de denebilir ama DLSS 2.0 daha iyi bir özellik zaten PC hocasının videosunda DLSS 2.0 ve mesut çeviğin videosunda da bahsedilmiş hepsi DLSS ile alakalı zaten. :D:D:D aslında en iyi anlatım mesut ceviğin videosunda denebilir daha çok RTX 20'den de bahsedilmiş denebilir. :)

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
2080 superli testten filan değil videolara filan bakmadın mı ki? minecraft haricinde başka oyunlarda filan da desteği var bundan da bahsetmişti sanırım teknolojilerin filan ne olduğundan videolarda detaylı bahsedilmiş. :):):) bu arada 5700 XT ile 2060 superin DX 12 perofmransını attım ki şimdikinde 5700 XT'yi 9500 filan sayarsak hiçbir mantık yok bence 5700 XT almak için hemen hemen aynı perofmransı alacksan neden daha iyi driver ve RTX- DLSS 2.0'dan vazgeçsin ki? daha ileri dönük yani RTX'i salla çöp leş şişirilmiş bir teknoloji diye en azından DLSS 2.0 oldukça iyi ondan bile bahsetmiş ve 1080P 60 FPS bir sorun yaratmıyor bence.

Ayn RTX ile aynı şey değil DLSS gibi de denebilir ama DLSS 2.0 daha iyi bir özellik zaten PC hocasının videosunda DLSS 2.0 ve mesut çeviğin videosunda da bahsedilmiş hepsi DLSS ile alakalı zaten. :D:D:D aslında en iyi anlatım mesut ceviğin videosunda denebilir daha çok RTX 20'den de bahsedilmiş denebilir. :)
Tek sıkıntı 2060super aynı güçte değil ve yayın yapmayacaksam 144hz monitörün de hakkını vermek için 5700xt alırdım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,835
Üyeler
140,255
Son üye
GamzeKaraban
Top Bottom