Neler Yeni

HANGİ GPU FİRMASINI TERCİH EDİYORSUN?

HANGİ GPU FİRMASINI TERCİH EDİYORSUN?

• AMD

• NVIDIA

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Marcisco

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Ulaşcan Arslan
Arkadaş Wattman sadece AMD sürücülerinden kaynaklanan bir şey değil şunu anlayın. Psu kaynaklı olabilir, Ram'ler uyumsuz frekansta çalışıyor olabilir, Bios'dan olabilir. AMD sürücüsünden de olabilir. Yani şu yazdığınız yorumlar bilmeyen bir insan için amd'den soğuma sebebidir.

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,785
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Arkadaş Wattman sadece AMD sürücülerinden kaynaklanan bir şey değil şunu anlayın. Psu kaynaklı olabilir, Ram'ler uyumsuz frekansta çalışıyor olabilir, Bios'dan olabilir. AMD sürücüsünden de olabilir. Yani şu yazdığınız yorumlar bilmeyen bir insan için amd'den soğuma sebebidir.
@crazyreign ile geçen bir kart alalım dedik. VTX'in R9 270 modeliydi. Onda Wattman yerken, bende gayet normal çalışıyor. Wattman genelde sürücü kaynaklı değil, başarısız GPU O.C. vb. sonuçlardan oluyor.

Emregry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
GTA Online - JDM-USDM-EDM arabaları
Instagram
emre.gry01
Steam
emre.gry01
Discord
EmreGry#6234
Reddit
EmreGry01
Knkalar hangi GPU markasını tercih ediyorsunuz anketten oylayıp mutlaka yorum kısmında;
Neden NVIDIA'yı tercih edip veya etmediğinizi
Neden AMD'yi tercih edip veya etmediğinizi yazın.

Önemli bir konudur lütfen yorumlarda yukarıda istenenlerden başka bir şey ve başka konular hakkında konuşmayın.
Nvidia da RTX mode açma var. mesela minecraftta rtx modu açınca çok güzel oluyor. ama tabi nvidia daha pahalı amd tam f/p

Marcisco

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Ulaşcan Arslan
@crazyreign ile geçen bir kart alalım dedik. VTX'in R9 270 modeliydi. Onda Wattman yerken, bende gayet normal çalışıyor. Wattman genelde sürücü kaynaklı değil, başarısız GPU O.C. vb. sonuçlardan oluyor.
Çok doğru. amd fanı değilim fakat yiğidi vur hakkını yeme.

slmbnemıstık

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,198
İsim
kedü
İlgilendiği Kategoriler
Motosiklet 🏍️
nvidia

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
Mertcan Uysal
Nvidia; Çünkü AMD'nin Nvidia'ya karşı sunduğu GTX1650 serisi ve üzeri tüm kartlarında FSR teknolojisini kullanabilmenin yanı sıra oyunlarda gözle görülür avantaj sağlayacak Reflex Teknolojisi ayrıca DLSS2 konusunda FSR'ye oranla çok daha verimli çalışması Ray Tracing alanında CUDA çekirdeklerinin yüksek olması ve performanstan ödün vermemesi artılarının sadece bir kısmı

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Nvidia; Çünkü AMD'nin Nvidia'ya karşı sunduğu GTX1650 serisi ve üzeri tüm kartlarında FSR teknolojisini kullanabilmenin yanı sıra oyunlarda gözle görülür avantaj sağlayacak Reflex Teknolojisi ayrıca DLSS2 konusunda FSR'ye oranla çok daha verimli çalışması Ray Tracing alanında CUDA çekirdeklerinin yüksek olması ve performanstan ödün vermemesi artılarının sadece bir kısmı
Bunlar 6900 xt yerine 3090 alıp fazladan 15.000 lira vermeye değecek şeyler değil. F/P bakman lazım yoksa kimse amd almaz zaten.

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,785
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
GTX 1650'den sonra çıkan NVIDIA kartların aşırı pahalı olması..

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
Mertcan Uysal
Bunlar 6900 xt yerine 3090 alıp fazladan 15.000 lira vermeye değecek şeyler değil. F/P bakman lazım yoksa kimse amd almaz zaten.
RX6400 ekran kartı 3.614TL'den listelendi şahsen ben 2.500TL'lere kadar düşmesini ve düşmesi gerektiğini düşünerekten beklemedeyim.
RTX3050 ekran kartlarınında 5.400TL'den fazla satılması gerektiğini delice buluyorum

yufuscuk

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,343
İsim
YUSUF BAĞRIYANIK
Knkalar hangi GPU markasını tercih ediyorsunuz anketten oylayıp mutlaka yorum kısmında;
Neden NVIDIA'yı tercih edip veya etmediğinizi
Neden AMD'yi tercih edip veya etmediğinizi yazın.

Önemli bir konudur lütfen yorumlarda yukarıda istenenlerden başka bir şey ve başka konular hakkında konuşmayın.
Nvidia tercih ediyorum dlss gibi özellikler barındırıyor ve driver konusunda da bence amd'nin önünde şimdi dlss fln dedim diye amd'de fsr var diyenler olacak ama fsr hala geliştirilmedi geliştirildiği zaman dlss seviyesine gelirse o zaman bir şey demem driver konusunda ise amd kullanıcıları genellikle sorun yaşıyor kendimde yaşadım çok sibir bozucu umarım düzeltirler

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,785
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Nvidia tercih ediyorum dlss gibi özellikler barındırıyor ve driver konusunda da bence amd'nin önünde şimdi dlss fln dedim diye amd'de fsr var diyenler olacak ama fsr hala geliştirilmedi geliştirildiği zaman dlss seviyesine gelirse o zaman bir şey demem driver konusunda ise amd kullanıcıları genellikle sorun yaşıyor kendimde yaşadım çok sibir bozucu umarım düzeltirler
FSR her oyunda standart olacak çok yakında. Ayrıca FSR desteklenmeyen kartlarda da kullanılabiliyor oyun içinde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,211
Üyeler
157,495
Son üye
DrYeb
Top Bottom