Neler Yeni

Hangi liseyi seçmeliyim?

LAYZER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Mustafa çağan
Öncelikle merhabalar ben lgs den 2.6 yüzdelik başarı elde ettim 2 okul arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim?

1. Şehir merkezine yeni taşınmış fen lisesi bu yıl 3 ile kapatmış (geçen yıl 3.7) 2-3 yıla kadar 1.5 yüzdeliğe gelme hedefleri varmış ama o liseyi tercih edersem yatılı gitmek zorundayım.

2. Anadolu lisesi 2.5 yüzdelik ile alıyor 2-3 yıldır 2.5 yüzdelik civarı aynı yerde ama bunu seçersem yatılı gitmeme gerek yok
Sizce hangi liseyi seçmem en mantıklı olur?

Liseler
1.Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
2.Ahmet Erdem Anadolu Lisesi

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Öncelikle merhabalar ben lgs den 2.6 yüzdelik başarı elde ettim 2 okul arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim?

1. Şehir merkezine yeni taşınmış fen lisesi bu yıl 3 ile kapatmış (geçen yıl 3.7) 2-3 yıla kadar 1.5 yüzdeliğe gelme hedefleri varmış ama o liseyi tercih edersem yatılı gitmek zorundayım.

2. Anadolu lisesi 2.5 yüzdelik ile alıyor 2-3 yıldır 2.5 yüzdelik civarı aynı yerde ama bunu seçersem yatılı gitmeme gerek yok

Liseler
Eğer sayısal alandan bir bölüm düşünüyorsan (Ör: Tıp, mühendislik) fen lisesine git.
Eşit ağırlık veya sözelden (Ör: hukuk, öğretmenlik) bir bölüm istiyorsan Anadolu lisesine git.

Alfha13

80+ Silver
Ben şahsen yatılı okula gitmezdim ama bu yüzdelikte eğitim fark edebilir. Okuyacağın bölüme karar verdin mi veya mesleğe?

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Lisede yatılı okumanı tavsiye etmiyorum kaldı ki üst düzey bir lise de değil Galatasaray, Koç gibi. Anadoluya giderdim ben olsaydım.

Excator23cm

80+ Gold

Liseler
Senin tercihin ama şunu bil fen liselerinde Anadolu liselerine göre herhangi bir konuda daha fazla ayrıntı verip daha fazla ayıntı istiyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Fen lisesini tercih et
Bu arada her önüne gelen de bilgisayar mühendisliği istiyor, rakip çok ama asıl soru o kadar rakip nereye gömülecek? :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,629
Üyeler
140,678
Son üye
mertler
Top Bottom