Neler Yeni

Hangi Yayın Platformu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yavuz Ağyar
Instagram
Yavuz.agyar
Twitter
YavuzAgyar
Gençler selam şu son zamanlarda aklımda yayın açma fikri var. Ama hangi platformda açacağımı karar veremedim sizlerden ricam fikirlerinizi sunabilir misiniz ?
Bir yandan Kick platformunda yayın açmak istiyorum ama pek Türk izleyici yok diye biliyorum , bir yandan Twitch platformunda yayın açmak istiyorum izlenir miyim izlenmez miyim kafasındayım bir yandan Youtube'da açayım diyorum çok kararsızım eğer olurda başlarsam yayınlara günde 3-4 saat yayın açabilirim bu süre yeterli midir ? devamlılığımı sürdüreceğimi düşünüyorum.

ka.dir18

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Kadir Danacı
twitch en mantıklı platform sanki

Sora

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Gökhan
Twitch oyun yayınları için iyi bir platform olsa da orada izlenmek çok zor. Tiktok olabilir insanların karşısına çıkman daha kolay olur. Nonolive vardı bi aralar ne oldu bilmiyorum.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
neden en mantıklı twitch peki açıklayabilir misin ?
Çünkü yeni başlayanlara bir kısıtlama koymuyor. YT'de açabilmen için 4000 saat izlenme ve 1000 abone mi ne lazım, buna benzer bir şeydi yanlış anımsıyor olabilirim.

Roche

80+ Bronze
Çünkü yeni başlayanlara bir kısıtlama koymuyor. YT'de açabilmen için 4000 saat izlenme ve 1000 abone mi ne lazım, buna benzer bir şeydi yanlış anımsıyor olabilirim.
Youtube da 0 kanal açıp telefon doğrulaması yapıp yayın açabilirsiniz. En mantıklısı Youtube. Eğer ki ilerleyen zamanlarda hem video hem yayın yaparsanız Youtube'da gelişmeniz çok daha kolay olacaktır. Twitch de gelişmek diğer platformlara göre çok zor maalesef. İlk başta size destek veren bir yayıncı olması lazım.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Youtube da 0 kanal açıp telefon doğrulaması yapıp yayın açabilirsiniz. En mantıklısı Youtube. Eğer ki ilerleyen zamanlarda hem video hem yayın yaparsanız Youtube'da gelişmeniz çok daha kolay olacaktır. Twitch de gelişmek diğer platformlara göre çok zor maalesef. İlk başta size destek veren bir yayıncı olması lazım.
Değişti mi? Bir zamanlar dediğim gibi bir kısıtlama vardı.

Roche

80+ Bronze
Değişti mi? Bir zamanlar dediğim gibi bir kısıtlama vardı.
Dediğiniz gibi bir kısıtlama hiç bir zaman olmadı. O para kazanmak için geçerli bir kısıtlama. Youtube da her zaman kanal açtığınız gibi yayın açabiliyordunuz.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Dediğiniz gibi bir kısıtlama hiç bir zaman olmadı. O para kazanmak için geçerli bir kısıtlama. Youtube da her zaman kanal açtığınız gibi yayın açabiliyordunuz.
Hayır bu arada vardı. 4000 saati bilmiyorum ama 1000 abone şartı vardı. Çok net hatırlıyorum. Neyse değişmiş üstüne konuşmanın pek bir anlamı yok.

Roche

80+ Bronze
Hayır bu arada vardı. 4000 saati bilmiyorum ama 1000 abone şartı vardı. Çok net hatırlıyorum. Neyse değişmiş üstüne konuşmanın pek bir anlamı yok.
2015 den beri öyle veya böyle canlı yayın - video işleriyle uğraşıyorum hiç bir zaman böyle bir şart görmedim. Ki böyle bir kısıtlama Youtube'un amacına ters. Ama dediğiniz gibi olmayan bir durumun üstüne konuşmanın anlamı yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yavuz Ağyar
Instagram
Yavuz.agyar
Twitter
YavuzAgyar
Eski kanal veya yeni kanal fark ettiriyor mu peki ? avantajı vs. bir şeyi var mı ikisinden birinin

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Gençler selam şu son zamanlarda aklımda yayın açma fikri var. Ama hangi platformda açacağımı karar veremedim sizlerden ricam fikirlerinizi sunabilir misiniz ?
Bir yandan Kick platformunda yayın açmak istiyorum ama pek Türk izleyici yok diye biliyorum , bir yandan Twitch platformunda yayın açmak istiyorum izlenir miyim izlenmez miyim kafasındayım bir yandan Youtube'da açayım diyorum çok kararsızım eğer olurda başlarsam yayınlara günde 3-4 saat yayın açabilirim bu süre yeterli midir ? devamlılığımı sürdüreceğimi düşünüyorum.
Youtube insanlar video izlemek için kullanıyor. Yayın için oraya pek fazla bakılmıyor. Büyük youtuberler bile yayın açtığında 1K civarları izleniyor. En mantıklısı Twitch. Herkes ilk önce canlı yayın için buraya bakar. Bir kişiyi izlerken önerilenlerde bile çıksan insanlar merak edip bakar. Baktığı 1-2 dakikada insanları yakalayabilirsen izleyici kazanmış olursun.

Top Bottom