Neler Yeni

Hawk Kargo Haksızlığı

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
tugay t
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar
Discord
Zippo#2401
Merhaba,

1700547764840.png

Fotoğrafta görüleceği üzere 12.11 tarihinde hawkın kendi sitesinden fab v5 koltuk siparişi verdim ve hala kargolama yapılmadı.

Arkadaşım ise pazar günü (17.11) tarihinde amazon üzerinden sipariş verdi aynı koltuğu kendisine pazartesi günü yani dün itibariyle kargo yapıldı ve şuanda kargo firmasında aktarmada yani kısacası çarşamba günü teslim edilecek.

Hawk firmasının yaptığı bariz bir şekilde ayıptır. Pazaryerlerinden korktukları için kötü yorum vs gelmesin diye oralara ağırlık vererek kendi sitelerinden yapılan siparişleri geciktiriyolar. Nede olsa orada ki yorumları kendileri belirleyebiliyolar.

Kendilerinden koltuk aldığıma şimdiden pişman oldum. Sizlerde alırken 2 kere düşünün.

WhatsApp Image 2023-11-20 at 15.36.09.jpeg

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,256
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
Yani sırf kargo için aldığınıza pişman oldunuz :D
4-10 iş günü diye bir ibare orada yer alıyor. Bunu görerek siparişinizi veriyorsunuz.

tragedy

80+
O yüzden genellikle aracı firmalardan sipariş veririm 100-200 TL fazla olsun garanti olsun

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,768
İsim
Oğuz
Gayet normal çünkü hazırlanma süreci oluyor. Evet harici sitelerde belli politika üzerinden satıldığı için mecburen oraya gelen siparişlerde hızlı davranmalılar. Siteden alan çoğu kişiye zaten 2 haftada falan geliyor ortalama.

Golf 4 R32

80+ Silver
Bunlar olabilecek şeyler abartmanın lüzumu yok.
Bende bi sandalyeden 4 tane sepete ekleyip almıştım hepsi farklı günlerde geldi. Konu açıp bunlardan bişey almayın demedim ama.

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,256
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
Kol pedi aldım yine kargoyla birlikte 12-13 günde geldi bunda bir sıkıntı yok.
Sipariş tarihi
1700548272534.png

Kargo teslim saati
1700548361454.png

tragedy

80+
Yani sırf kargo için aldığınıza pişman oldunuz :D
4-10 iş günü diye bir ibare orada yer alıyor. Bunu görerek siparişinizi veriyorsunuz.
bu işler böyle 4-10 gün diye belirtmiş kabul etmeyip satınalmayabilirdin.
Daha önce hiç internet üzeri sipariş geçmediniz herhalde sipariş görüntüleme sayfası arkadaşın attığı sipariş vermeden önce belirtilmemiş :)
+
Fanboyları toplanmış sanırım 5 gün sonra sipariş veren adamın siparişi gelecek benimki daha kargoya dahi verilmemiş olacak :D Düpedüz ayrımcılık bu

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
tugay t
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar
Discord
Zippo#2401
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fanboylar toplanmış belli. Koskoca sitenin heryerinde ''Türkiye'nin her yerine ücretsiz kargo!'' ibaresinden başka hiç bir yazı bulunmuyor.

Hemen satın al dediğinizde sadece minnacık bir kargo firmasını gösteren ibare ve onun yanında aynı şekilde minnacık bir 4-10 işgünü yazan bir ibare yer alıyor. Bunu görmeniz için dikkatlice bakmanız gerekiyor.

Aynı koltuğu amazon üzerinden satan Hawk firması bugün sipariş verdiğimde 23 kasımda teslim ederken. Kendi sitesinde 4-10 işgünü yazınca bu doğal mı oluyor? Komiksiniz.

11.11 kampanyasından evime orta sehpa aldığımda tahmini kargoya veriliş 20.11 yazıyordu ben bunu bilerek aldım çünkü hazırlanma süresi olduğunu biliyordum. Fakat bunu hawk sadece kendi sitesine özel yapıyor kendi sitesinden gelen siparişleri 4-10 işgününde verirken e-ticaret sitelerinde 1 günde kargoya veriyor.

Aedcre

80+
Buna Kolay Gelsin versus MNG'der geçilir.

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,256
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
Daha önce hiç internet üzeri sipariş geçmediniz herhalde sipariş görüntüleme sayfası arkadaşın attığı sipariş vermeden önce belirtilmemiş :)
+
Fanboyları toplanmış sanırım 5 gün sonra sipariş veren adamın siparişi gelecek benimki daha kargoya dahi verilmemiş olacak :D Düpedüz ayrımcılık bu
Sizden daha fazla internet siparişim vardır eminim ki.
Hawk'ın kullandığı kargo şirketi bile farklı.
1700548819551.png

Site ana sayfasında bariz bir şekilde bu görsel var. Bunu bilerek siparişinizi veriyorsunuz. Bu koşullar içinde "fanboy" diye çağrışımlar yapıyorsunuz.
Amazon'un satış politikası ile Hawk'ın aynı değil kargo sürecini oraya yazdığında isterse 1 ay sonra kargoya verir. Amazon sipariş sayısını arttırmak için kullanılan aracı firma ve hiçbir satıcı böyle bir şirketin politikalarını suistimal etmek istemez. Sipariş verildiğinde bunları bilerek siparişinizi veriyorsunuz. Bu şekilde saçma saçma yorumlar yaparak da hiçbir firmayı kötülemeyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fanboylar toplanmış belli. Koskoca sitenin heryerinde ''Türkiye'nin her yerine ücretsiz kargo!'' ibaresinden başka hiç bir yazı bulunmuyor.

Hemen satın al dediğinizde sadece minnacık bir kargo firmasını gösteren ibare ve onun yanında aynı şekilde minnacık bir 4-10 işgünü yazan bir ibare yer alıyor. Bunu görmeniz için dikkatlice bakmanız gerekiyor.

Aynı koltuğu amazon üzerinden satan Hawk firması bugün sipariş verdiğimde 23 kasımda teslim ederken. Kendi sitesinde 4-10 işgünü yazınca bu doğal mı oluyor? Komiksiniz.

11.11 kampanyasından evime orta sehpa aldığımda tahmini kargoya veriliş 20.11 yazıyordu ben bunu bilerek aldım çünkü hazırlanma süresi olduğunu biliyordum. Fakat bunu hawk sadece kendi sitesine özel yapıyor kendi sitesinden gelen siparişleri 4-10 işgününde verirken e-ticaret sitelerinde 1 günde kargoya veriyor.
1700549106411.png

Etrafınızı okumaktan aciz insanlarsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
tugay t
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar
Discord
Zippo#2401
Ek olarak kendilerini arayarak kendilerine yakın olduğumu(1saatlik mesafe) gelip alabileceğimi söyledim. Fakat internet siparişlerinde barkodlu cıkış yapılması gerekiyor diye bir saçmalık uydurdular. Bu pazaryerleri için geçerli bir sebep evet amazon,trendyol gibi yerlerde barkodlu çıkış yapmak zorunda ama kendi sitesi için böyle bir zorunluluk olduğunu düşünmüyorum. Teslim edildi yaparak ürünü teslim etme şansları var fakat bunada olumsuz cevap verildi

tragedy

80+

Denedim satın alıp yazmışlar mı diye gerçekten görememiştim siz söyleyene kadar, iyi saklamışlar demek ki yazıyı :D :D

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom