Neler Yeni

hayvan gıbı drop yıyorum

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
Halit Efe Kaplan
Önce
Performans>ayarlanıyor'a tıkla.Önce oyun seç'ten bir oyun seç. Sonra sağ orta'da manuel seçeneği var ona tıkla. Daha sonra Sol orta'da Gpu ayarı açılacak onu aktif et altta ek seçenkler çıkacak oradan gelişmiş kontrolü aktif et. Sonra 3 kaydırıcı çıkacak karşına.
Min frekans(mhz) yazanı 2500, Max frekans(mhz) yazanı da 2700 yap. 3.sıradaki voltajı elleme şimdilik. Sonra sağ üst değişiklikleri kaydet and. Here we go.
dostum baya bı oyun ve voltaj ayarı vs denedim suan 2600mhz mınımum 2800mhz max seklınde droplar baya baya azaldı ve sıcaklıklar gayet ıyı 60-63 derece cıvarında suan son durum boyle bır sıkıntı olursa yazarım sana

xFxem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Cem
amd kartlarda mı sorun var oyunlarda mı sorun var cözemiyorum
uncharted 4 de 2k da full+fullde 200fps alıyorum 6800xt+3700x ile
gpu kullanımı %100 cpu %60-70 arası
PUBG giriyorum gpu kullanım %50ye düsüyor 60-70fps zor alıyorum rdr2 de fullde 100 fps bazen anlık takılmalar oluyor
ramler 3200mhz cpu 4.2 ghz gpu performans da nerede gariplik var bulamıyorum

Mehmet9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Mehmet
R5 5500 rx6600 ile ben de benzer stutter sorunları yaşamıştım. Sorun amd'de diye düşünüyorum. Ekran kartı değişince problem baya azalmıştı. Ama çok nadiren mikro stutter giriyor sanki hala. Ayrıca kardeş bi psu kontrol ettirebilirsen ettir. Stutter sorunlarının çoğu psu kaynaklı.

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
Halit Efe Kaplan
R5 5500 rx6600 ile ben de benzer stutter sorunları yaşamıştım. Sorun amd'de diye düşünüyorum. Ekran kartı değişince problem baya azalmıştı. Ama çok nadiren mikro stutter giriyor sanki hala. Ayrıca kardeş bi psu kontrol ettirebilirsen ettir. Stutter sorunlarının çoğu psu kaynaklı.
psum baya basarılı bır psu ondan kaynaklı olacagını sanmam zaten voltaj ayarlarını ayarlayınca baya dustu droplar artık sadece cok nadıren mıcro stutter yıyorum onun dısında sıkıntı yokj zaten yıl sonuna kadar kullanacam bu pc yı o zamana kadar ıdare etse yeter

Mehmet9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Mehmet
psum baya basarılı bır psu ondan kaynaklı olacagını sanmam zaten voltaj ayarlarını ayarlayınca baya dustu droplar artık zaten yıl sonuna kadar kullanacam bu pc yı o zamana kadar ıdare etse yeter
Aldığın yerle iletişime de geçebilirsin. Belki değiştirirler sorunlu parçayı.

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
Halit Efe Kaplan
Aldığın yerle iletişime de geçebilirsin. Belki değiştirirler sorunlu parçayı.
sorun kronık bır sorun muhtemelen o yuzden degıseceklerını sanmıyorum ve dedıgım gıbı sorunu baya azalttım suanlık gerek yok

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
İbrahim Toglu
dostum baya bı oyun ve voltaj ayarı vs denedim suan 2600mhz mınımum 2800mhz max seklınde droplar baya baya azaldı ve sıcaklıklar gayet ıyı 60-63 derece cıvarında suan son durum boyle bır sıkıntı olursa yazarım sana
Güzel. 🤙 Aslındq dropların tamamen kalkması lazım.Ama işte oyun kaynaklı olduğu için normaldir. Voltajı olabildiğince düşük ayarla ta ki oyundan atana kadar. Gerçi 2800'e oc yapmışsın daha da düşmeyebilir voltaj.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amd'den ziyade oyun geliştiricilerinde. Nvdia tekelinde geliştirilen oyunlar çoğu ve oyun motorlarını nvdia optimizasyonlu çıkarıyorlar. ilk. E tabi sonuca bakarsak nvidia daha sorunsuz bu konuda bu da bir gerçek .

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
Halit Efe Kaplan
bu arada kesınlıkle mhz ayarlamayı onerırım arkadaslara fortnıte ta hayvan gıbı drop yıyodum dedıklerımı yaptıktan sonra epic ayarlarda 100fps almaya basladım ve cok nadır mıcro droplar yıyorum sadece

BURAKARMAĞAN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
burak armağan
yeni sistem aldım fakat ozellıkle yenı oyunlarda hayvan gıbı drop yemeye başladım ram den kaynaklı oldugunu dusunuyorum ama sormak ıstedım yınede oyun oynanabılecek halde degıl sureklı 100fps-6fps-100fps-6fps seklınde oynuyorum oyunları sistemim: msı mech 6650xt,ryzen 5 5600,xpg 16gb 3200mhz ram,msi a650bn psu,a520m a pro anakart, adata legend 800 ssd
hocam ekran kartının drvierını ddu ile silip daha eski bir versiyon yükleyip deneyebilirsiniz

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
Halit Efe Kaplan
hocam ekran kartının drvierını ddu ile silip daha eski bir versiyon yükleyip deneyebilirsiniz
eski versiyonu yukleyebılıyormuyuz yukleyebılıyorsak hangı surumu yuklememı tavsıye edersın

BURAKARMAĞAN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
burak armağan
eski versiyonu yukleyebılıyormuyuz yukleyebılıyorsak hangı surumu yuklememı tavsıye edersın
valla eski versiyonu ddu programı ile silip yükleyebiliyorsun ama hangi sürümü yükleyebilirsin onun hakkında bilgim yok bendede aynı problem vardı bende eskisini yükledim benim ekran kartı nvdia ama

valla eski versiyonu ddu programı ile silip yükleyebiliyorsun ama hangi sürümü yükleyebilirsin onun hakkında bilgim yok bendede aynı problem vardı bende eskisini yükledim benim ekran kartı nvdia ama
4-5 versiyon altındakini yükleyebilirsin

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
Halit Efe Kaplan

4-5 versiyon altındakini yükleyebilirsin
oda dıger programlarda vs sıkıntı yaratabılır ama suan cok bır stutter yok genellıkle mıcro stutter var aman aman rahatsız edıcı degıl can sıkıcı olursa denerım

BURAKARMAĞAN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
burak armağan
oda dıger programlarda vs sıkıntı yaratabılır ama suan cok bır stutter yok genellıkle mıcro stutter var aman aman rahatsız edıcı degıl can sıkıcı olursa denerım
siz bilirsiniz hocam birde oyun ayarlarınıza bakın bence

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,831
Üyeler
141,193
Son üye
oyungezer
Top Bottom