Neler Yeni

🔥İndirim 🔥HP Victus 16 21.599TL 🔥

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun
  • Beğen
Reaksiyonlar: Shaw

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,566
İsim
Fatih

onno92

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Onur

Ekran kartı önemli değilse bu iki model dikkate değer. Dell'in ekranı yanılmıyorsam %100 srgb, eğer yazılımsal bir sorunu da yoksa f/p olarak çok iyi duruyor.

Ben Mediamarkt'ta inceledim Victusu. Şu modellere baktım, Lenovo IPG 3, legion 5, asus tuf, Acer Nitro 5 gibi piyasadaki genel modellerle karşılaştırdığımda en soluk renkli ekran Victusunki ve Acer'inki idi. Ekran benim için genel kullanıcı deneyimi açısından önemli. Yani windows logosunun mavi tonunu düzgün göstermesi bile benim günlük kullanım keyfime katkı sağlıyor. Kısa süreli baktığım için ekran gecikmesi, tepki süresi vs hakkında yorum yapamayacağım. Bir arkadaş pwm yok ekranı titriyor yazmış, ama pulse width modulation metodu ile ekran aydınlatmasını kontrol eden led sistemler titreme yapar, pwm yoksa niye titriyor ekran, ki pwm frekansı yüksekse yine titreme yapmaz, işkembeden sallanıyor mu acaba diye sordum kendi kendime.

Nvidia denetim masasında Victus 100 watt gözüyor, 2021 Legion 5'ler 130 watt gözüküyor, bendeki Asus g513r 140 watt gözüküyor.

Ben 12500h-3060 olan modelini almak üzereydim Victus'un, ancak son anda Asusa yönelip onu aldım. Bence victus alınası bir model, ancak film izleyeyim vs diyorsanız ekran hayal kırıklığı. Benim 13 sene önceki laptopum Vaio F11s1e'den kötü, ki o Tn panelli bir aletti. Ama derseniz ki ben monitörle kullanacağım, dışardayken de ekran idare etsin yeter, o zaman güzel bir model. Aynı fiyat bandında Dell'in modelleri var, onları da göz önünde bulundurabilirsiniz, onun ekranı kağıt üstünde güzel duruyor, canlı görmedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ben olsam işlemci olarak 2022nin modellerini tercih ederim.

En İyi Cevap
3
  • Beğen

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Berke
16gb ram olan mode, şuan bu cihazdan yazıyorum, eski kasalardaki kronik sorunlar yok diyebilirim. Fotoğrafta gözükmese de sağda fan çıkışı var. SSD'si m2 3600-3300 okuma yazma aldım. Elden ring yüksek ayarlarda ekran kartı 55 işlemci 75 oynadım fan sesini autoya çekerseniz 85 üstü görmüyor. Odam biraz da sıcak kyk da kalıyorum kaloriferler 5 te yanıyor :D. Elimde Lenovo ideapad gaming 3 ve 240hz ips aoc monitör var görüntü kalitesi arasında bir fark hissetmedim Bunlar harici sorularınızı alabilirim. Kasası metal, type c portu güzel. Bu fiyata alabileceğiniz en iyi hatta tek RTX 3060 diyebilirim. Cihazın tek eksisi klavyesi tek beyaz yanıyor ve şiddetini ayarlıyamıyorsunuz. Hoparlörleri Bang & Olufsen :).
Bataryası gaminge göre baya iyi ancak sonuçta hala bir gaming cihaz.

Satıcıdanda memnun kaldım, cuma gecesi aldım cumartesi kargoladı ve paketleme güzeldi.

RTX 3060 - R5 5600H - 16gb ram - 512gb M2 SSD - 144hz ekran.

Edit: Nays ile 250tl indirim alabilirsiniz.
Hocam ekran tek elle açılıyor mu menteşe kalitesi nasıl.
Ve ekranı açarken kasanin menteşe kısmı esniyor mu yapısı rijid mi

En İyi Cevap
3
  • Hahaha
En İyi Cevap
3
  • Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Kerem Macit
Konu o kadar uzayıp saçma yerlere gitmiş ki bir ara, oraları okumadım hocam 😁 kusuruma bakmayın.
Hocam kasada da fan çıkışı olduğuna göre alınır mı o zaman?
Kasa eski model olabilir demiştiniz ne önerirsiniz?

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,566
İsim
Fatih
Hocam kasada da fan çıkışı olduğuna göre alınır mı o zaman?
Kasa eski model olabilir demiştiniz ne önerirsiniz?
@DA_mødları_çok_iyi hocamın dediğine göre 2022 kasa. Soğutma problemi yok, pil gücü üst seviye, donanımı yeterli, kasası ve ekranı premium hissiyat vermese de alınır hocam. En F/P ürün bu şu an sanırım. Satıcıya vs. bakın içinize sinerse yapıştırın geçin. Bu fiyata 3060 bulmak zor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
997,067
Üyeler
157,888
Son üye
Kobak1907