Neler Yeni

🔥İndirim HyperX Pulsefire Haste 450 TL

Azıcık araştıran DeathAdder V2'nin rakipsiz olduğunu bilir zaten.
rakipsiz mi ? siz ciddimiziniz ya hangi özelliğiyle rakipsiz mesela ? 100 m tık ömürlü steelseries prime dan daha mı rakipsiz mesela
Allah aşkına biri beni atsın buradan ben çok yanlış gelmişim ben bulamadım bu forumdan kendimi tamamen yok etme yöntemini adminlere yalvarıyorum buradan!!!!

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,296
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
rakipsiz mi ? siz ciddimiziniz ya hangi özelliğiyle rakipsiz mesela ? 100 m tık ömürlü steelseries prime dan daha mı rakipsiz mesela
Allah aşkına biri beni atsın buradan ben çok yanlış gelmişim ben bulamadım bu forumdan kendimi tamamen yok etme yöntemini adminlere yalvarıyorum buradan!!!!
Önce bi sakin ol, çığırma.
Mouseda önemli olan IPS değeridir. V2'nin 650 IPS değeri var, SteelSeries Prime'ın 450 IPS değeri var. Diğer özelliklerini de attım. Okuman varsa aşağıdakileri oku.

Hem özellik hem ergonomi açısından V2 eziyor ;)
DeathAdder V2'nin özellikleri:

• Gerçek 20.000 DPI Focus+ optik sensör
  • Saniyede 650 inç (IPS) / 50 G hızlanma / endüstrinin en iyisi % 99,6 çözünürlük doğruluğu
  • 70 milyon tıklama için derecelendirilen Razer Optik Fare Anahtarları
  • Ultra dayanıklı kauçuk yan tutamaklarla geliştirilmiş ergonomik tasarım
  • Büyük %100 PTFE fare ayağı (0,8 mm kalınlığında).
  • Oyun sınıfı dokunsal kaydırma tekerleği
  • Anında Hassasiyet Ayarı (Varsayılan aşamalar: 400/800/1600/2400/3200)
  • Hibrit Bulut depolama ve yerleşik bellek (4 + 1 profiller)
  • Gerçek 16.8 milyon özelleştirilebilir renk seçeneğine sahip Razer Chroma™ RGB aydınlatma
  • Sekiz bağımsız programlanabilir Hyperesponse düğmesi
  • Gelişmiş Kalkış / İniş mesafesi özelleştirmesi
  • Razer Synapse 3 desteği
  • 2,1 m Speedflex kablo
  • Yaklaşık boyut: 127,0 mm (Uzunluk) x 61,7 mm (Kavrama Genişliği) x 42,7 mm Yükseklik)
  • Yaklaşık ağırlık: 82 g (Kablo hariç)
  • Temel giriş için Xbox One ile uyumlu

SteelSeries Prime özellikleri:

Algılayıcı​

SteelSeries TrueMove Pro

Sensör Türü​

Optik

CPI​

18000 CPI

IPS​

450, SteelSeries QcK yüzeylerinde

Hızlandırma​

50G

Önce bi sakin ol, çığırma.
Mouseda önemli olan IPS değeridir. V2'nin 650 IPS değeri var, SteelSeries Prime'ın 450 IPS değeri var. Diğer özelliklerini de attım. Okuman varsa aşağıdakileri oku.

Hem özellik hem ergonomi açısından V2 eziyor ;)
DeathAdder V2'nin özellikleri:

• Gerçek 20.000 DPI Focus+ optik sensör
  • Saniyede 650 inç (IPS) / 50 G hızlanma / endüstrinin en iyisi % 99,6 çözünürlük doğruluğu
  • 70 milyon tıklama için derecelendirilen Razer Optik Fare Anahtarları
  • Ultra dayanıklı kauçuk yan tutamaklarla geliştirilmiş ergonomik tasarım
  • Büyük %100 PTFE fare ayağı (0,8 mm kalınlığında).
  • Oyun sınıfı dokunsal kaydırma tekerleği
  • Anında Hassasiyet Ayarı (Varsayılan aşamalar: 400/800/1600/2400/3200)
  • Hibrit Bulut depolama ve yerleşik bellek (4 + 1 profiller)
  • Gerçek 16.8 milyon özelleştirilebilir renk seçeneğine sahip Razer Chroma™ RGB aydınlatma
  • Sekiz bağımsız programlanabilir Hyperesponse düğmesi
  • Gelişmiş Kalkış / İniş mesafesi özelleştirmesi
  • Razer Synapse 3 desteği
  • 2,1 m Speedflex kablo
  • Yaklaşık boyut: 127,0 mm (Uzunluk) x 61,7 mm (Kavrama Genişliği) x 42,7 mm Yükseklik)
  • Yaklaşık ağırlık: 82 g (Kablo hariç)
  • Temel giriş için Xbox One ile uyumlu

SteelSeries Prime özellikleri:

Algılayıcı​

SteelSeries TrueMove Pro

Sensör Türü​

Optik

CPI​

18000 CPI

IPS​

450, SteelSeries QcK yüzeylerinde

Hızlandırma​

50G
okuman varsa mı :S ??? baba yazılım ve ergonomi konusunda hertürlü yer ss, sen bana yalnızca focus+ nın öne çıktığından bahsedebilirsin o konuda son derecede haklısın fakat tek önemli olan şeyin sadece sensör olduğuysa mesele gerçekten yanlış gelmişim yoksa burada ki bütün üyeler neden e sporcuymuş gibi savunma yapıyormuşsunuz ki burada yediğim tek uyarı da o yöndeydi burada herkes e sporcu değil!!!!!!!!!!!!!
bazıları ergonomi bazıları dayanıklılık bazıları tuş hissiyatı bazıları ele oturuş hissiyatı bazıları switch özelliği arar çıkaralım mı şu at gözlüklerimizi acaba!!!!!!!!!!

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,296
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
okuman varsa mı :S ??? baba yazılım ve ergonomi konusunda hertürlü yer ss, sen bana yalnızca focus+ nın öne çıktığından bahsedebilirsin o konuda son derecede haklısın fakat tek önemli olan şeyin sadece sensör olduğuysa mesele gerçekten yanlış gelmişim yoksa burada ki bütün üyeler neden e sporcuymuş gibi savunma yapıyormuşsunuz ki burada yediğim tek uyarı da o yöndeydi burada herkes e sporcu değil!!!!!!!!!!!!!
bazıları ergonomi bazıları dayanıklılık bazıları tuş hissiyatı bazıları ele oturuş hissiyatı bazıları switch özelliği arar çıkaralım mı şu at gözlüklerimizi acaba!!!!!!!!!
Hepsi DeathAdder V2'i de var canım benim. E-sporcu olmaya gerek yok bu mouseu almak için. Sus.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,296
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Tamam Tamam GIF - Tamam Tamam Yürüyen GIF'ler

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Muhammed
Hyperx Hastenin kablosu,skatezleri açık ara Deathadder v2 den daha iyi sensördede switchlerdede hiçbir fark hissedilmez ikiside üst düzey ve kaliteli.Ek olarak resimde görüyorsunuz birçok mouse denedim razer mouselarda kalite kontrol sıkıntısı yüksek malesef plastikleri dandik gacur gucur sesler gelebiliyor elinizde sıktımı yandan üst gövdeden felan kimi insan takıntı yapabiliyor kimisi farketmemiş tir bile :).Benim kopyalarımda Deathadder V2 'de hafif öyle çıktı Viper mini sorunsuz Deathadder V2 Minide gıcırtı vardı biraz.Son olarak hastede yedek skatez ve grip tape'de çıkıyor.

IMG_20220607_013619.jpg

Son düzenleme:
Hyperx Hastenin kablosu,skatezleri açık ara Deathadder v2 den daha iyi sensördede hiçbir fark hissedilmez ikiside üst düzey.Ek olarak resimde görüyorsunuz birçok mouse denedim razer mouselarda kalite kontrol sıkıntısı yüksek malesef plastikleri dandik gacur gucur sesler gelebiliyor elinizde sıktımı yandan üst gövdeden vs.Benim kopyalarımda Deathadder V2 'de hafif öyle çıktı Viper mini sorunsuz Deathadder V2 Minide gıcırtı vardı biraz.Son olarak hastede yedek skatez ve grip tape'de çıkıyor.

Alıntıyı görüntüle
Kesinlikle katılıyorum her markanın kendi içinde artısı ve eksisi mutlaka mevcut Kusursuza erişebilecek olsak en başta elimizde her markanın ürünü bulunan bizler bunu biliriz bazen ağır fanboylukla karşı karşıya kalınca kafayı yicek gibi oluyorum deathadder dayanıklılık konusunda ss den daha iyi olamaz, tık hissiyatı konusunda corsairden daha iyi olamaz, ergonomi konusunda farklı seçenekler sunan markalardan daha iyi olamaz, switch konusunda ss den daha iyi olamaz, yazılım ve modulerlik konusunda asus dan daha iyi olamaz, şuan rog chakram kullanıyorum sadece modulerlik konusunda iyi olduğu için elimde yedek 9 farklı switch war çoluk çocuk gelmiş bana razer da hepsi war diyo gelde kafayı yeme :mad:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Deathadder v2 ve Pulsefire haste ikisini de kullanmış biri olarak ikisi de bir birinin muadili diyebilirim. Yukarıda arkadaşın dediği gibi Razer'da tekerlek/ tuş gıcırdaması ya da kasa esnemesi gibi sorunlar oldukça fazla çıkabiliyor. Haste'in kablosu daha iyi (Razerinki de fena değil). Haste yanında grip tape ve skatez (100-150 tl değerinde) gelmesi bir artı. Haste malzeme kalitesi çok iyi ve esnemiyor. Tuş basış hissiyatı mükemmel (TTC gold switchler). Razer switchlerin bana göre çok tok, kötü bir basım hissi ve sesi var. Haste daha hafif. Delikli yapı da eli terleyenler için bir artı olabilir.
Bunlar haricinde özellikle palm grip tutanlar ve ergonomik mouse sevenler DA 2 alsın. Pulsefire haste grip tape olmadan palm tutması bana çok zor geldi. 4-5 ay sonra da grip tape ömrünü dolduruyor.
Kısacası DA v2 rakipsiz vs gibi abartılı ifadeler kullanmak ya da DA v2 varken aynı fiyata başka bir ürün alanlara sanki bir suç işlemiş gibi davranmak doğru değil. Mouse kağıt üzerindeki özelliklere bakılarak tercih edilebilecek bir şey de değil. Çünkü herkesin el anatomisi, tutuş stili ve mousetan beklentisi farklı.
Bana göre en doğrusu almadan önce deneme şansınız varsa deneyerek almanızdır.
Şunu da unutmamak lazım Pulsefire haste satıcısı amazon. Ben 5 ay sonra yeni grip tape talep ettiğim zaman teknik servis(TR) temin edemediği için ürünü iade edebilirsiniz isterseniz demişlerdi. Amazon böyle güzel bir firma .
HyperX TR servisi yardımcı olamadığı için de taa Avrupadan HyperX resmi servisi bana grip tape yollamayı teklif etmişti. HyperX de böyle bir firma. Tabi insanları böyle ufak bir şey için uğraştırmayı gerek görmedim. Grip tapesiz hala aktif olarak kullanmaktayım.

Bu arada 450 TL pek indirim sayılmıyor genelde bu fiyatlara satılıyor zaten ama 450 TL'ye alınabilecek güzel bir mouse.

LineaTurco

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,045
İsim
Zeki Müren
Azıcık araştıran DeathAdder V2'nin rakipsiz olduğunu bilir zaten.
İsteyen istediğini alır onun sensörü daha iyi olabilir ama hafiflik arayanlar elinin terlememesini isteyenler bunu almalı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Deathadder v2 ve Pulsefire haste ikisini de kullanmış biri olarak ikisi de bir birinin muadili diyebilirim. Yukarıda arkadaşın dediği gibi Razer'da tekerlek/ tuş gıcırdaması ya da kasa esnemesi gibi sorunlar oldukça fazla çıkabiliyor. Haste'in kablosu daha iyi (Razerinki de fena değil). Haste yanında grip tape ve skatez (100-150 TL değerinde) gelmesi bir artı. Haste malzeme kalitesi çok iyi ve esnemiyor. Tuş basış hissiyatı mükemmel (TTC gold switchler). Razer switchlerin bana göre çok tok, kötü bir basım hissi ve sesi var. Haste daha hafif. Delikli yapı da eli terleyenler için bir artı olabilir.
Bunlar haricinde özellikle palm grip tutanlar ve ergonomik mouse sevenler DA 2 alsın. Pulsefire haste grip tape olmadan palm tutması bana çok zor geldi. 4-5 ay sonra da grip tape ömrünü dolduruyor.
Kısacası DA v2 rakipsiz vs gibi abartılı ifadeler kullanmak ya da DA v2 varken aynı fiyata başka bir ürün alanlara sanki bir suç işlemiş gibi davranmak doğru değil. Mouse kağıt üzerindeki özelliklere bakılarak tercih edilebilecek bir şey de değil. Çünkü herkesin el anatomisi, tutuş stili ve mousetan beklentisi farklı.
Bana göre en doğrusu almadan önce deneme şansınız varsa deneyerek almanızdır.
Şunu da unutmamak lazım Pulsefire haste satıcısı amazon. Ben 5 ay sonra yeni grip tape talep ettiğim zaman teknik servis(TR) temin edemediği için ürünü iade edebilirsiniz isterseniz demişlerdi. Amazon böyle güzel bir firma .
HyperX TR servisi yardımcı olamadığı için de taa Avrupadan HyperX resmi servisi bana grip tape yollamayı teklif etmişti. HyperX de böyle bir firma. Tabi insanları böyle ufak bir şey için uğraştırmayı gerek görmedim. Grip tapesiz hala aktif olarak kullanmaktayım.

Bu arada 450 TL pek indirim sayılmıyor genelde bu fiyatlara satılıyor zaten ama 450 TL'ye alınabilecek güzel bir mouse.
Benim corsair katar proda scroll gıcırdıyor gönderebilir miyim garantiye

Checkmate

80+ Silver
Mouse güzel ben de kullandım bu mouseyi ama scrolunu beğenmedim, çok küçük ve ucuz hissiyatı veriyor. Ağırlığı da 59g yani fazla hafif benim için. Malzeme kalitesi vs güzel. Bu mousenin fiyatı 450tl normalde de, indirim yok ama yine de 450tl eder mi derseniz bazen 330tl ye düşüyor, bekleyin derim.

Ayan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
632
İsim
Mehmet
Hyperx Hastenin kablosu,skatezleri açık ara Deathadder v2 den daha iyi sensördede switchlerdede hiçbir fark hissedilmez ikiside üst düzey ve kaliteli.Ek olarak resimde görüyorsunuz birçok mouse denedim razer mouselarda kalite kontrol sıkıntısı yüksek malesef plastikleri dandik gacur gucur sesler gelebiliyor elinizde sıktımı yandan üst gövdeden felan kimi insan takıntı yapabiliyor kimisi farketmemiş tir bile :).Benim kopyalarımda Deathadder V2 'de hafif öyle çıktı Viper mini sorunsuz Deathadder V2 Minide gıcırtı vardı biraz.Son olarak hastede yedek skatez ve grip tape'de çıkıyor.

Alıntıyı görüntüle
haste'nin clickleri diğer mouselara göre sert mi yumuşak mı?

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
6 Ayda 2 kere değişim alan V2'im bunu beğenmedi. V2 kısmen kronik sorunlu bir fare. Gerek esneme yapması, gerek tekerlek sesi. Firmanın bunu düzeltip yeni bir yıl modeli gibi bir şeyler sorunları çözüp yeniden satışa çıkarması gerekiyor. Ek olarak fare gereksiz büyük, büyük eller için tasarlanmış bir fare olabilir de abartı gibi. Onun haricinde oturup da sensörünü, switchlerini falan tartışmayalım.

Top Bottom