Neler Yeni

Yardım i5 12400F işlemci 2.5 ghz yukarısına çıkmıyor ve düşük fps.

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Mustafa Gerçek
Arkadaşlar biostan işlemci turbo mode açtığım zaman mavi ekran yiyorum sebebini anlayamadım ama açtığım zaman direk 4.4 oluyor ama mavi ekran kapattığım zaman işlemci 2.48ghz çalışıyor ve oyunlarda baya düşük fps alıyorum mesela valorantta 120 fps kadar düşüyor max fps 180 görüyor yardımcı olursanız sevinirim.
Ayrıca:Hyper Threading açık
X.m.p Kapalı

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Mustafa Gerçek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklık ne kadara çıkıyor Turbo Mod'da?
Direk mavi ekran yiyorum windows geldiği anda ama bir ara turboda kullanıyordum işlemci ghz arttırmak için açmıştım o zaman nadiren mavi ekran veriyordu hikayeli oyunlarda 73 dereceyi geçmiyordu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Mustafa Gerçek

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,382
İsim
ismail
Turbo mod açılmadan daha üst ghz görmez o işlemci.Mavi ekran konusunda yardımcı olacaklardır forumda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Mustafa Gerçek
Turbo mod açılmadan daha üst ghz görmez o işlemci.Mavi ekran konusunda yardımcı olacaklardır forumda.
Turbo modu açtığım zaman geliyor zaten mavi ekran.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Murat Cemal
anakart modeli nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ram'i garantiye gönder, xmp açınca ram stabil omadığından ya da arızalı olduğundan mavi ekran yiyorsun

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar biostan işlemci turbo mode açtığım zaman mavi ekran yiyorum sebebini anlayamadım ama açtığım zaman direk 4.4 oluyor ama mavi ekran kapattığım zaman işlemci 2.48ghz çalışıyor ve oyunlarda baya düşük fps alıyorum mesela valorantta 120 fps kadar düşüyor max fps 180 görüyor yardımcı olursanız sevinirim.
Ayrıca:Hyper Threading açık
X.m.p Kapalı
Turboyu açman lazım turbo kapalı kullanılmaz o işlemci. Turbo açıkken mavi ekran yiyorsan bir sorun var onu çözmek gerek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Mustafa Gerçek
anakart modeli nedir?

ram'i garantiye gönder, xmp açınca ram stabil omadığından ya da arızalı olduğundan mavi ekran yiyorsun
Ben kasayı götürdüm bana işlemciyi overclock yapmışsın dediler bende yapmadığını söyledim normal olduğunu söyledim aynı zamanda mavi ekranda veriyordu turbo mode kapattığında mavi ekran düzeldi dedi ve beni gönderdiler.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Murat Cemal
Ben kasayı götürdüm bana işlemciyi overclock yapmışsın dediler bende yapmadığını söyledim normal olduğunu soylediler ve beni gönderdiler.
kandırılmışsın, nereden aldın?

memtest 64 indir, bir test yap. yönetici olarak çalıştır ve ilk 1 dakikada test bitti gibi bir şey olursa tekrar başlat 5 dakika sonra gel

Top Bottom