Neler Yeni

i7 13700k 4070 super darboğaz yapar mı

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
625
İsim
Mirhan Yalçın
1 2 yıla işlemci değişebilirim sorun yok. belki yeni çıkacak olan 15.nesil işlemciden alırım
Anakart değişmen gerekecek iade et arkadaşın 14700ksı var oyunda hiç bir şey yokken 0.2-0.3 ghz düşüş yiyor fos drop yiyor underclock yaptı sabit 5ghze sabitledi yinede drop yiyordu.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
782
İsim
Ahmet Yıldırım
dostum burada bir bilgisayar mühendisi arkadaşım var o bana önerdi bu işlemciyi. kendisi zamanında 15.nesil al diye çok tutturmuştu bende o kadar bekleyemem dedim ve amd ryzen 9 5900 alacağımı söyledim çünkü baya bi indirimdeydi. o da bana 13700k al dedi bende öyle yaptım. bir tanede asus rog strix anakart aldım. ve ürünler elime ulaştı o yüzden iade etmem pek mümkün değil
İade etmen gibi bir durum yoksa yapacak bir şey yok hayırlı olsun. Ryzen 7 7800x3d alabilirdin o fiyata, oyun için en kaliteli seçim olurdu. Ayrıca bir bilgi daha vereyim. Bilgisayar mühendisleri bilgisayardan pek anlamaz, onlarda araştırarak öğrenirler. Eğitim olarak varilmez.

R3b311i0n_01

80+ Bronze
silindi

Son düzenleme:

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
hocam bilgim yok diye foruma geldim zaten bilmemek değil öğrenmemek ayıp felsefesiyle bakıyorum ben :D
Haklısında kendin araştırman dediğim gibi daha iyi olur böyle yazarak biten bir şey değil ben son 8 aydır falan ilgileniyorum bilgisayar işleriyle ona rağmen hala anlamadığım bilmediğim şeyler çok fazla.

Okssy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur Yüksel
donanım arşivi yt kanalında var videosu bi bak istersen
Haklısında kendin araştırman dediğim gibi daha iyi olur böyle yazarak biten bir şey değil ben son 8 aydır falan ilgileniyorum bilgisayar işleriyle ona rağmen hala anlamadığım bilmediğim şeyler çok fazla.
Sıkıntı olmaz, iyi kullanırsın. İşlemciyle sıkıntı yaşamıyorsan ondada problem yok. Üzülmene gerek yok. İyi bir işlemci.
İade etmen gibi bir durum yoksa yapacak bir şey yok hayırlı olsun. Ryzen 7 7800x3d alabilirdin o fiyata, oyun için en kaliteli seçim olurdu. Ayrıca bir bilgi daha vereyim. Bilgisayar mühendisleri bilgisayardan pek anlamaz, onlarda araştırarak öğrenirler. Eğitim olarak varilmez.
Anakart değişmen gerekecek iade et arkadaşın 14700ksı var oyunda hiç bir şey yokken 0.2-0.3 ghz düşüş yiyor fos drop yiyor underclock yaptı sabit 5ghze sabitledi yinede drop yiyordu.
sağolun dostlar tavsiye için. peki bu işlemciyle 4060 yada 4060 ti darboğaz yapar mı?

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,392
Üyeler
157,235
Son üye