Neler Yeni

İlahiyat Okunur Mu Sizce?

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Serdar BULUT
siyasi saçma sapan şeyler yazanları dinleme. Eğer sen istiyorsan önceden de okumak vardıysa aklında git tabikide
İlahiyat önü açık bir bölüm. Sözelde en popüler olan bölümlerden biri. Din kültürü öğretmenliğinin ataması da fena değil, onun dışında Diyanette de çalışabilirsin, müftü makamlarında da çalışabilirsin ondan sonra yüksek lisans yaparsan öğretim görevlisi olarak da kalabilirsin çünkü Türkiye'de çok fazla ilahiyat bölümü var ve akademisyen açığı da oluşuyor zaman zaman. Dersleri zordur, Arapça görmen gerekiyor.

Onun dışında Marmara ve İstanbul Üniversitesi ilahiyat bölümünde iyidir.
Din kültürü öğretmeni veya diğer dinle ilgili öğretmenlik ler yapabilirsin .
Öğretmenliğe çok ilgim yok sağ kolumda hareket kısıtlılığından dolayıda imamlık yapamam gibi. E kpss girme durumu olursa maliye iibf bölümleri daha mı iyi olur acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde ankara medipol ybs %50 indirimli var ancak okusam mı bilemedim yazılım değilde grafik tasarıma daha çok ilgim var ama 4 yıllıklarına sıralamam yetmiyor sizce ne yapmam daha doğru olur? @Harley Quinn❖

Armutvelimon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
musa
İlahiyat geç sonra akp gençlik kollarına kayıt ol bir de seçimi kazanırsa hayatın kurtulur :D
Hocam neden dini siyasi partilerle yakınlaştırıyorsunuz benimde teyzem ilahiyat okuyo bir kez bile bir partiyle alakası olduğunu görmedim

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Yavuz
Kendini geliştirebileceği meslekler varken neden ilahiyat mantıklı bir açıklaman var mı?
Ne kendini gelistirebilcegi mesleği. İstese zaten yine geliştirir. Neyin kafasını yaşıyorsun?

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Serdar BULUT
Ne kendini gelistirebilcegi mesleği. İstese zaten yine geliştirir. Neyin kafasını yaşıyorsun?
Kpss atamalarında daha çok hangi bölümler tutuluyor? E kpss lisans içinde önerdiğiniz bölüm var mı?

Shaco

80+ Bronze
Hocam neden dini siyasi partilerle yakınlaştırıyorsunuz benimde teyzem ilahiyat okuyo bir kez bile bir partiyle alakası olduğunu görmedim
Hocam ben dini siyasetle yakınlaştırmıyorum.Siyaset ve devlet din üstünden insanlarla yakınlaşıyor.Bu nedenle alaycı bi dille yazdım. Herkesi aynı kefeye koymadım bu arada bilmenizi isterim.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
İlahiyatı önü açık olduğundan para kazanabilecek bir yer olarak görüyorsanız gitmeyin. İslam için emek verip dininizi detaylı öğrenmek istiyorsanız gidin. Böyle zor bir bölüm bu yönde bir isteğiniz olmadan okunmaz. Bıkarsınız. Zaten ülkemizdeki ilahiyatlar niteliksiz. Üstüne bir de zayıf bir istek eklenirse sizi dalalete sürükler.

KnithsSs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Hasan
Arkadaşlar merhaba konuyu hortlattım ama tercihlerde son saatler benimde kafam karıştı sizce ilahiyat mı okumalıyım yoksa maliye gibi iibf bölümlerinden birine mi gitmeliyim? E kpss ye girme durumum var o yüzden memurluk için acaba o daha mı iyi olur? @Harley Quinn❖
Benim abimde ilahiyat okuyor kendisine sorayım okunurmu okunmazmı sonra yazarım buraya

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Yavuz

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Serdar BULUT
Benim abimde ilahiyat okuyor kendisine sorayım okunurmu okunmazmı sonra yazarım buraya
İlahiyat mezunları imam müftü müezzin öğretmenlik dışında kpss'de avantajı var mı memurluklar için?

Armutvelimon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
musa
Hocam ben dini siyasetle yakınlaştırmıyorum.Siyaset ve devlet din üstünden insanlarla yakınlaşıyor.Bu nedenle alaycı bi dille yazdım. Herkesi aynı kefeye koymadım bu arada bilmenizi isterim.
tabii ki böyle yapan insanlar var bunlar kişiliğini kaybedip insanların duygularını sömüren insanlar

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Serdar BULUT
Top Bottom