Neler Yeni

İmkan Var Fakat Ne Yapacağımı Bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oxgen Opinion
17 yaşında bir genç olarak çoğu yaşıtlarımın sahip olmadığı donanımlara ve imkanlara sahibim ayrıca oldukça girişimciliğe düşkün biriyim. Fakat boşluk hissi beni bitiriyor, ne yapacağımı bilmiyorum ne işi yapmak istediğimi bilmiyorum. İmkanın olmadığı yerde insan bir şeyler için pek kafa yormaz fakat imkanın vardır ama yine de bir şey yapamamak daha da zor bir şeydir. Ve ben tam şu anda bunu yaşıyorum. :( Okulu bıraktım açık devam ediyorum lise diploması aldım mı üniversite için 4 yıl çöp edemem o yüzden kendi işimi kurmak istiyorum ticareti öğrenmek istiyorum fakat bu konuda kaynaklar o kadar kısıtlı ki, bu konuyla ilgili hiç bir kaynak yok.

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,930
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
Ne ticareti knk belki ordan doğru arklar daha iyi yardım edebilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oxgen Opinion
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İmkan var ama kaynak kısıtlı nasıl oluyor hocam?
Kaynaktan kastım ticaret hakkında yeterli bilgi kaynağı olmaması. Olan kaynaklar ise odaklandığın bölüme veya hiç bir bölüme odaklanmıyor, düz bir konu var. Örneğin ticaret nedir gibi soruların cevapların cevapları var. Demek istediğim bir iş kurmak istiyorsun ve ne yapmak istediğine karar verdin fakat tam orda yalnızsın. Bilgi yok, destek yok, yaştan dolayı engelleniyorsun, bu işi yapan birileri illa oluyor. Demek istediğim yapacak hiçbir şey kalmadı :D

mehmettici

80+ Silver
hocam 0 dan cok yuksek şeylere girmek cok riskli 17 yaşindasiniz halka arz alamiyorsunuz benim tavsiyem belli platformlarda windows vs keyleri satiliyor rusya ve japon sitelerinden bu keyleri toplayip satmak kaarli oluyor 5 keyi ornek 20 tl ye aliyorsunuz tanesini 20 tl den satiyorsunuz bu key satma meselesinde yardim isterseniz yardimci olabilirim

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Kaynaktan kastım ticaret hakkında yeterli bilgi kaynağı olmaması. Olan kaynaklar ise odaklandığın bölüme veya hiç bir bölüme odaklanmıyor, düz bir konu var. Örneğin ticaret nedir gibi soruların cevapların cevapları var. Demek istediğim bir iş kurmak istiyorsun ve ne yapmak istediğine karar verdin fakat tam orda yalnızsın. Bilgi yok, destek yok, yaştan dolayı engelleniyorsun, bu işi yapan birileri illa oluyor. Demek istediğim yapacak hiçbir şey kalmadı :D
Hitap edecek kitle belirlemelisin
Satış için reklam yapmalısın
Seçtiğin ürün için insanların ihtiyacı olmalı
Kendi şirketini ve vergi levhanı oluşturman gerekli (Ciddi bir ticaretçilik için)

Bu işi yapanlardan trickler, bilgiler almak lazım. Ne yapman gerektiğini anlatsalar ondan sonra devam ediyor zaten.

E-ticaret derslerine bir bakmanı tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oxgen Opinion
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam 0 dan cok yuksek şeylere girmek cok riskli 17 yaşindasiniz halka arz alamiyorsunuz benim tavsiyem belli platformlarda windows vs keyleri satiliyor rusya ve japon sitelerinden bu keyleri toplayip satmak kaarli oluyor 5 keyi ornek 20 TL ye aliyorsunuz tanesini 20 TL den satiyorsunuz bu key satma meselesinde yardim isterseniz yardimci olabilirim
Tavsiyen için teşekkür ederim fakat peygamberimizin bir sözü var hiç aklımdan çıkmıyor. Diyor ki; “Ticaret yapın çünkü rızkın onda dokuzu ticarettedir” diyor. Bu söz çok haklı. Zamanımı küçük miktarlar kazanmak yerine ileride çok işime yarayacak deneyimler ve bilgiler edinmek istiyorum ama sorunda bu, yok.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Tavsiyen için teşekkür ederim fakat peygamberimizin bir sözü var hiç aklımdan çıkmıyor. Diyor ki; “Ticaret yapın çünkü rızkın onda dokuzu ticarettedir” diyor. Bu söz çok haklı. Zamanımı küçük miktarlar kazanmak yerine ileride çok işime yarayacak deneyimler ve bilgiler edinmek istiyorum ama sorunda bu, yok.
Risksiz işler yap. Mesela zamanında 500TL ile kripto borsasına girmiştim, kaybetsem üzülmem kazansam sevinmem tarzi bir bütçeydi, ama işin içinde olduğumu hissettirip bilgimi arttırmamı sağlamıştı. Mesela bir ürün al satı yapacaksan o üründen yüzlerce alsam batar mıyım diye uzun uzun düşünmek yerine hızlı harekete geçip 2-3 tane alarak denemek faydalı olabiliyor. Umarım doğru anlatabilmişimdir.

Top Bottom