Neler Yeni

İngilizceye sıfırdan nasıl başlanır?

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo
forumdaki insanlar çok farklı bugün baktığım bir konuda kelime bilmenin çokda gerekli olmadığı anca dile mağruz kalarak öğrenilebileceği söyleniyordu bu yüzdende o konudakilerin hepsi kurs önerdiler veya ing konuşabilecek bir yer
-şahsen kelime kesinlikle önemli kendini hangi kelime ile ifade edemeyeceğini bilmedikten sonra ne anlamı var grammer in zaten anlamayadabilirsin yani baştan konuşamazsın 😂
-altyazılı filmler izle ben kelime öğrenmek ve hatırlamak whatsapp a atıyorum bilmediğim kelimeyi ve anlamını akşamda deftere geçiriyorum bu şekilde çalışacağım bunları videolar ile de yap
-bir diğeride 2 arkadaşımın denediği ve kelime bilgisi konusunda bana ciddi fark atan bir yöntem buda youtube da ingilizce video izlemek ve bilmediklerini öğrenip sürekli tekrar etid çalışmak yani bilmediğin her kelimeye bak sonra cümle cümle çevir ( bu konuda cidden bayağı iyiler )
-bazıları konuşman lazım diyor bencede lazım . Onun için cambly veya kursların "speaking club" leri var onlar bedava ( en azından benimkinde ) oraya git ve konuş senin seviyene uygun olan sınıfta
- eğer yeterli ve disiplinli çalışırım video izlerim diyorsan kursa gerek yok . Bunun dışında oxford'un veya cambaridge'ın ders kitapları var bence onları alarak çalış uygulamasını yükler öğrenirsin ( bunu önermemin nedeni programlı olması mesela ben gidipte ne zaman ne çalışacağım ile ilgili plan yapmam ama o kitaplarda plan var bu konuda iyi eğitirler kalıplar vs.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam sizde beginner intermadiate gibi sıralar var mıydı
seviyemi öğrenmek için soruyorumda
evet

forumdaki insanlar çok farklı bugün baktığım bir konuda kelime bilmenin çokda gerekli olmadığı anca dile mağruz kalarak öğrenilebileceği söyleniyordu bu yüzdende o konudakilerin hepsi kurs önerdiler veya ing konuşabilecek bir yer
-şahsen kelime kesinlikle önemli kendini hangi kelime ile ifade edemeyeceğini bilmedikten sonra ne anlamı var grammer in zaten anlamayadabilirsin yani baştan konuşamazsın 😂
-altyazılı filmler izle ben kelime öğrenmek ve hatırlamak whatsapp a atıyorum bilmediğim kelimeyi ve anlamını akşamda deftere geçiriyorum bu şekilde çalışacağım bunları videolar ile de yap
-bir diğeride 2 arkadaşımın denediği ve kelime bilgisi konusunda bana ciddi fark atan bir yöntem buda youtube da ingilizce video izlemek ve bilmediklerini öğrenip sürekli tekrar etid çalışmak yani bilmediğin her kelimeye bak sonra cümle cümle çevir ( bu konuda cidden bayağı iyiler )
-bazıları konuşman lazım diyor bencede lazım . Onun için cambly veya kursların "speaking club" leri var onlar bedava ( en azından benimkinde ) oraya git ve konuş senin seviyene uygun olan sınıfta
- eğer yeterli ve disiplinli çalışırım video izlerim diyorsan kursa gerek yok . Bunun dışında oxford'un veya cambaridge'ın ders kitapları var bence onları alarak çalış uygulamasını yükler öğrenirsin ( bunu önermemin nedeni programlı olması mesela ben gidipte ne zaman ne çalışacağım ile ilgili plan yapmam ama o kitaplarda plan var bu konuda iyi eğitirler kalıplar vs.

Beginner 1-2-3
Elementary 1-2-3-4-
Pre-İntermediate 1-2-3
İntermediate 1 de bıraktım

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,258
İsim
Ahmet Sevinç

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
496
İsim
Yusuf Armanc
Hoca okulların öğrettiği sistem yanlış. Öncelikle 1. Sınıfta bize ingilizce yazmayı öğretmek yerine telaffuz öğretilmeli. Çünkü günlük hayatta kullanınca kendi telafuzumuza göre kelimeleri hatırladığımızdan bön bön bakıyoruz.
Yani önce kurs murs yazma işleri yerine ingilizce konuşan turistlerle konuşmaya çalışın. Ben İngilizceyi böyle öğrendim.

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo
upper intermadiate seviyesi ne oluyor hocam b1/b2 kitabıyla çalışıyorduk
intermediate de olabilir pre side varsa
hocam pre intermediate-intermadiate-upper intermediate olarak takip ediyordu sonra advanced geliyor bu seviye de ise ana dili İngilizce olan hocalar dersimize giriyordu upper intermediate sanırım C1 olmasi gerek(yazi tonu niye böyle bilmiyorum)

arturo

80+ Silver

Oxford ilk 3000 kelimesini ezberlemeye başlacağım. Kullandığım uygulamaları İngilizceye çektim. Hocam kelime öğrenmek önemlide ben bu kelimenin cümlede nasıl kullanılıcağını nereden öğrenebilirim?

omer_34

80+ Silver
dizi filmden çok uzun vadeden öğrenir y
evet bende belirttim hocam ama kişinin gayretine de bağlı bir şey sadece dizi film değil de başka bir yerde öğrenip filmlerle pekiştirilebilir

arturo

80+ Silver
evet bende belirttim hocam ama kişinin gayretine de bağlı bir şey sadece dizi film değil de başka bir yerde öğrenip filmlerle pekiştirilebilir
Aslında seçimden sonra ne olacağını bilemediğim için öğrenmek istiyorum :D Zaten şu an evde bomboş oturuyorum.

omer_34

80+ Silver
Aslında seçimden sonra ne olacağını bilemediğim için öğrenmek istiyorum :D Zaten şu an evde bomboş oturuyorum.
hocam kelime ezberleyin bence en mantıklısı bu zamanla grammer öğrenirsiniz ama kelime öğrenmenin sonu yok kütüphanenizi genişlettikten sonra çatır çatır anlarsınız da konuşursunuz da

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,258
İsim
Ahmet Sevinç
Oxford ilk 3000 kelimesini ezberlemeye başlacağım. Kullandığım uygulamaları İngilizceye çektim. Hocam kelime öğrenmek önemlide ben bu kelimenin cümlede nasıl kullanılıcağını nereden öğrenebilirim?
hocam şimdi bayağı hali var en basitinden 1. 2. 3. hali var şimdi bunlar grammer konusuna giriyor öğrenmen lazım mesela 1. hal present simple ( günümüz , geniş zaman ) 2. hal ( geçmiş ) 3. hal ( gelecek veya present / past perfect gibi grammerlerde ) kullanılıyor zaten ilerledikçe öğrenirsin
birde kelimenin kendi başına göre halleri var yalın hali ( noun , isim ) fiil hali ( verb ) sıfat hali ( adjactive ) ve daha birkaç tane hatırlayamadığım hali daha var örnek olarak behave ( davranmak v ) behaviour ( davranış noun ) başka bir örnekte ise luck ( şans noun) lucky ( şanslı addjective )
ilk söylediklerim zaten kolay uydur istediğin grammer e göre bunlarda öğrendiğin zaman kolay

hocam pre intermediate-intermadiate-upper intermediate olarak takip ediyordu sonra advanced geliyor bu seviye de ise ana dili İngilizce olan hocalar dersimize giriyordu upper intermediate sanırım C1 olmasi gerek(yazi tonu niye böyle bilmiyorum)
hocam advanced değildim eminim ama kanadalı hoca girdi 😛 galiba upper ım
bu arada elemantary den başladım sonra intermediate sonrada upper gördüm nasıl? :)

Top Bottom