Neler Yeni

İnternet hızım sürekli düşüyor

Lawrence

80+ Bronze
Öncelikle ufak bir yorumlama yapalım.
3 saat boyunca çalışan bir hat olduğunu düşünürsek ki yazıyor.
Hat zayıflaması özellikle upload tarafında çok fazla.
Modem arayüz çevirisi çok kötü, bazı şeyleri anlayamadım.
SNR da biraz daha fazla olabilirdi, bana düşük geldi.

Gelelim asıl olaya, 3 saat çalışan bir hat için 277.727 CRC o kadar fazla ki anlatamam.
Gerçekten aşırı fazla CRC hatası alıyorsunuz ve sizin hattınızı etkileyen şeyin çoğunlukla bu olduğunu düşünüyorum.

TT müşterisiyseniz kopma ile ilgili bir arıza kaydı açın, ekip geldiğinde kablonuzu gösterin, ek bağlantıları vb. bir incelesinler.

Gerçekten hattınızda çok fazla CRC var ve büyük oranda bunun etkilediğini düşünüyorum.
Onun dışında diğer değerler umursanmayabilir ama hat zayıflamanız da var biraz.
ekip geldi. kabloya bir cihaz bağladı ve 49 lu bir sayı çıktı hattınız 50mbs kaldırmıyor dedi yani modeme 50 mbs hız gelmiyor hızınızı 35 mbs ye düşürmeniz lazım dedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle ufak bir yorumlama yapalım.
3 saat boyunca çalışan bir hat olduğunu düşünürsek ki yazıyor.
Hat zayıflaması özellikle upload tarafında çok fazla.
Modem arayüz çevirisi çok kötü, bazı şeyleri anlayamadım.
SNR da biraz daha fazla olabilirdi, bana düşük geldi.

Gelelim asıl olaya, 3 saat çalışan bir hat için 277.727 CRC o kadar fazla ki anlatamam.
Gerçekten aşırı fazla CRC hatası alıyorsunuz ve sizin hattınızı etkileyen şeyin çoğunlukla bu olduğunu düşünüyorum.

TT müşterisiyseniz kopma ile ilgili bir arıza kaydı açın, ekip geldiğinde kablonuzu gösterin, ek bağlantıları vb. bir incelesinler.

Gerçekten hattınızda çok fazla CRC var ve büyük oranda bunun etkilediğini düşünüyorum.
Onun dışında diğer değerler umursanmayabilir ama hat zayıflamanız da var biraz.
ve de CRC nedir hocam anlayabileceğim bir dilde anlatır mısınız.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Çok az CRC var ama kabul edilebilir bence, ben de modemden BITSWAP açmayınca o değerleri görüyorum.
Biraz hat zayıflaması var ama bu tanımlanan hız için bence kabul edilebilir seviyede.
Değerler ne iyi ne kötü hocam.
Şu INP olayını çözemedim öğrenmeye çalışacağım.
ekip geldi. kabloya bir cihaz bağladı ve 49 lu bir sayı çıktı hattınız 50mbs kaldırmıyor dedi yani modeme 50 mbs hız gelmiyor dedi
Altyapı sorgulayınca ne kadar hız çıkıyor?
Büyük ihtimal sorun sizin hatta, bu kadar yüksek CRC almanızı tam kapasite kullanım sağlar ama zaten normal şartlarda hat o değerleri alamıyorsa yani altyapı sorgulamada 50-60Mbps çıkmıyorsa o paket hızlarını almanın bir manası yok.
ve de CRC nedir hocam anlayabileceğim bir dilde anlatır mısınız.
Bkz. Vikipedi

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,870
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Çok az CRC var ama kabul edilebilir bence, ben de modemden BITSWAP açmayınca o değerleri görüyorum.
Biraz hat zayıflaması var ama bu tanımlanan hız için bence kabul edilebilir seviyede.

Büyük ihtimal sorun sizin hatta, bu kadar yüksek CRC almanızı tam kapasite kullanım sağlar ama zaten normal şartlarda hat o değerleri alamıyorsa yani altyapı sorgulamada 50-60Mbps çıkmıyorsa o paket hızlarını almanın bir manası yok.

Bkz. Vikipedi
Hocam hat değerleri güzel gözükse de sabit 30 ping civarı alıyorum speedtestte, düşüremez miyim?

Lawrence

80+ Bronze
Altyapı Sorgulamada 69 Mbs gösteriyor hocam. Hatta sıkıntı varsa neden ilk bir kaç ay sorunsuz kullanabildim ?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Hocam hat değerleri güzel gözükse de sabit 30 ping civarı alıyorum speedtestte, düşüremez miyim?
İnternet Sağlayıcınız Ne?
Hangi İldesiniz?
Kablolu Mu Bağlanılıyor?
Test Yapılan Sunucu Nerede?

Birçok soru var bunun için.
Ayrıca bunun için başka bir konu açmanız iyi olur.

Lawrence

80+ Bronze

Bkz. Vikipedi
Ve de ilk aylarda Speedtest pingim 4'tü zamanla 6'ya kadar çıktı şuan pingim 6 hocam

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Altyapı Sorgulamada 69 Mbs gösteriyor hocam. Hatta sıkıntı varsa neden ilk bir kaç ay sorunsuz kullanabildim ?
Her türlü öyle olur, bakın ben de yaşadım.
Hattım 130Mbps destekliyordu. 100'lük paket aldım, Hat zayıflamam 8/10dB'di, SNR da kabul edilebilirdi ama 1 ay kullandıktan sonra sorunlar başladı.

Hattımdaki kablo eklerini TT ekipleri ile görüşerek iyileştirdik, bu sayede hat zayıflamam 4/4dB'e düştü ve SNR stabil olmaya başladı. Eskisi kadar CRC de almıyordum. Cillop gibi kullanıyorum aylardır.

Kısacası bu işler özen ister. 1 yıl öncesine kadar 24Mbps internet kullanıyordum siz düşünün.

Lawrence

80+ Bronze
Her türlü öyle olur, bakın ben de yaşadım.
Hattım 130Mbps destekliyordu. 100'lük paket aldım, Hat zayıflamam 8/10dB'di, SNR da kabul edilebilirdi ama 1 ay kullandıktan sonra sorunlar başladı.

Hattımdaki kablo eklerini TT ekipleri ile görüşerek iyileştirdik, bu sayede hat zayıflamam 4/4dB'e düştü ve SNR stabil olmaya başladı. Eskisi kadar CRC de almıyordum. Cillop gibi kullanıyorum aylardır.

Kısacası bu işler özen ister. 1 yıl öncesine kadar 24Mbps internet kullanıyordum siz düşünün.
Anladım. Ozaman şuan yapmam gereken şey arıza kaydı oluşturmak. ama gelen ekiptekiler tekrar aynı şeyi yani hattınız 50 mbs yi desteklemiyor derse ne yapacağım ?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Ozaman şuan yapmam gereken şey arıza kaydı oluşturmak. ama gelen ekiptekiler tekrar aynı şeyi yani hattınız 50 mbs yi desteklemiyor derse ne yapacağım ?
Kablonuzdaki ek bağlantıları vb. gösterin yani sonuçta sizin tesisatınızı bilemem ben.
35Mbps pakete düşürmeyi deneyin.

Lawrence

80+ Bronze
Kablonuzdaki ek bağlantıları vb. gösterin yani sonuçta sizin tesisatınızı bilemem ben.
35Mbps pakete düşürmeyi deneyin.
Yani size göre modemle alakalı bir sorun değil, hat ile alakalı sorun değil mi ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,916
Üyeler
142,052
Son üye
mkubilaykpln
Top Bottom