Neler Yeni

İnternetten Nasıl Para Kazanabilirim?

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
YouTube'dan para kazanmak çok uzun süren sıkıntılı bir süreç.

YouTube, abone kasmak ile bitmiyor.
Abonelere veya abone olmayanlara o videoları ciddi sayılarda izletmek.
İzlenen o videolara reklam ekletebilmek, o reklamları izletebilmek. ( AdBlock etkisi )
Ayrıca telif olayları vs.
Hevesin varsa "hobi" gibi yapmaya devam et. İleride gelir kapısı olarak görürsün.

İçerik Editörlüklerine bak.
İnternette iş ilanları oluyor bununla ilgili, evden çalışıyorsun.
Evde PC başından anlaştığın sitelere içerik yazıyorsun, haber falan giriyorsun.
Seni zengin etmez, ama YouTube'a göre çok daha erken para kazanmanı sağlar.
Düzgün bir yerde çalışırsan asgari civarında bir şeyler rahatlıkla kazanırsın.

Eğer gerçekten acil ihtiyacın var ise;
İyi bir LoL oyuncusuysan, normalde yasak diye geçiyor ama ülke genelinde yapan bir çok kişi var.
EloBoost yapabilirsin.

AeroCS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Safa YILMAZ
Öncelikle herkes aynı şeyi söylemiş. İnternetten bilmem kaç kuruşa saatlerini harcayıp para kazanman ve yeni bir bilgisayar toplaman çok güç. Yazarlık yapabilmen için imla kurallarına dikkat etmen, alıntı yapmadan konuyu veya kategoriyi saatlerce araştırıp bir şeyler ortaya çıkartman gerek. Onun dışında SEO uyumlu makale yazman vs vs lazım. Yani bunlar senin için şuanda geçerli değil. Yapabilirim diyorsan ayrı. Yazılıma başlayıp kendi projelerini geliştirip satabilirsin fakat öğrenene kadar zaten uzun zaman geçecek es geç, youtube şuan senin için pek bir gelir sağlamaz, camtasia studio 8 ile değil adobe after effects yada premier pro gibi programları kullanmalısın.

Şimdi sana şuan tek uygun kazanma yöntemi herhangi bir firmanın (eğer online hizmet veriyorsa) canlı desteğinde günlük maaş ile çalışabilirsin. Yaşın kaç bilmiyorum fakat forumlara ilan vererek bunu yapabilirsin. Sana tavsiyem hosting şirketlerinde canlı destek olarak çalışman senin daha çok işine yarayacaktır. Günde kuruşlar kazanmak yerine bu işi yaparak 25 30tl kazanabilirsin. Fakat 7/24 canlı destekte durman gerekir, 18 yaş altı isen biraz zor yine bu iş. Sözleşme isteyeceklerine eminim.

Yani yapacak çok şey var ama bu işleri öğrenmen ayrı zaman, ehli olman ayrı zaman , parayı bulman ayrı dert. :)

Yani kardeşim, herkes oturduğu yerden çok kazanmak istiyor fakat bu işler öyle değil. Elin ayağın tutuyorsa güzel bir işe gir, 2 ay çalışacak olsan 3. ay bilgisayarını alırsın. Şuan Korona denen illet var ayrıca, iş bulmanda zor. Ne desem bilemiyorum.

Şuan bir esnaf olarak şunu söyleyebilirim, işler tamamiyle durdu. Ticaret şuan 0, kimsede para yok. Alacaklarım var alamıyorum, her gün yalanlarla geçiyor artık telefonları kapattım. Abi pazartesi, abi perşembe söz veriyorum paranı diye diye 2 ay geçti. Ülke ekonomisi zaten darda. Üstüne korona illeti çıkınca ticaretler tamamiyle durdu. Ne mal geliyor, nede mal satabiliyoruz. Yani şuan kimsede para yok anlayacağın. Allah herkesin bu yılda yardımcısı olsun. 2020'ye girdiğimden beri yaşamadığım sıkıntı kalmadı elhamdülillah. Buna da şükür.

Ayrıca sen bana bi özelden ulaş bakalım. Belki çevrede sana yardım edebilecek tanıdıklar,müşteriler bulabilir miyiz araştıralım.

Son düzenleme:

Kaparzo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sametcan Kutlu
Ben Bir Bilgisayar Almak İstiyorum Ve Babamın Gücü Yetmediğinden Ve Beni Çalıştırmadıkları İçin Böyle Bi Konu Açayım Dedim Yardımcı Olursanız Sevinirim .
Farklı sayfalara parayla logo tasaralayabilirsin

nexi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ertan
Eğer yazılıma merakın varsa javascript ve java öğretim kitaplarını tavsiye ederim kendini geliştirirsen ve bir eklenti yazıp spigot da paylaşırsan eklenti ise 30 40$ edecek bir şey olursa zamanla satımların ve sana yapılan bağışlar ile güzel bir gelir elde edersin ayrıca discord botu satarak ufak mevlalar kazanıp biriktirebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Canhakan
İnternetten para kazanman youtube dışında çok zor En iyisi çalışmak kardeşim

alperocak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alper Ocak
İnternet üzerinden para kazanmak kişinin kendi yetenek ve kabiliyetleri ile alakalıdır. Sizin ne yapmak istediğinizi bulmanız ve neler yapılabileceği üzerinde araştırma yapmanız gereklidir. Örneğin satış tekniklerini öğrenerek ürün bile satıp para kazanabilirsiniz. Ancak burada kimse size şunu yap çok para kazanırsın, şunu yap kesin kazanırsın gibi bir tavsiyede bulunamaz. Eğer böyle bir yöntem olsaydı herkes internet üzerinden para kazanırdı. Şunu unutmayın, yapacağınız her yatırım ve işte risk vardır. Umarım kendiniz için doğru olan yolu bulabilirsiniz.

MertuA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Mert Ali Şentürk
Twitter
mertpirlo
Hazır okul yok zamanın bol yazılım dili öğrenmeye bak uzun vadede işine yarar. Kısa yoldan para kazanmak diye bir şey pek mümkün değil.

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None
İnternetten ingilizce öğrenmek ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Doğan Işık
Dostum internetten para kazanma yolları derya deniz önemli olan senin neyde yetenekli olduğun çizimin iyiyse logo vb. tasarlayıp satarsın kamera karışısında eğlenceli durabiliyosan video-yayın deneyebilirsin akıcı ve düzgün diksiyon konuşuyosan youtube'da program yapabilirsin dediğin önce kendini bi tanı ben bunu yaparken eğlenebilirim de ve ona odaklan

Top Bottom