Neler Yeni

Yardım iPhone pil sağlığı hakkında (7.5 ayda %95)

alixd

80+
Ben de Kasım ayında 13 aldım. Dikkatli kullanıyorum, şarjda oynamıyorum. 95'te şu an benimki de. Normal anlayacağın, problem yaratacağı düzeye kadar düşünce değiştirteceğim bataryayı. Ya da apple'a takaslayıp model yükseltebilirim.

eneskaya6

80+ Silver
Bende 15 var ocaktan beri kullaniyorum devir sayisi 156 sen kasımdan beri kullaniyorsun 2 ay fazla kullanmissin devir sayin 300.
Kullanirken parlakligi kısıkta kullan hocam biraz fazla ya da sarji hizli bitiren seyleri kullaniyorsun

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Talha
Merhaba 10 Kasım'da iPhone 15 Pro aldım ve 7.5 ayda pil sağlığım %95'e düştü. Nisan'ın ortasına kadar %100'de ilerliyordu mayısın ortasında %98'e, 1.5 aylık süreçin ardından da şu an %95'e düştü. Birden böyle düşmesi endişelendirdi normal mi? Birde %85'in altına düşerse pil değiştirmeyi düşünüyorum böyle bir şey var mı ve ücreti ne kadar bilen yazarsa sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şarj aleti orijinal ve %85'e kadar şarj ediyorum
%85'e kadar şarj ediyorum derken kendi isteğiniz ile mi yoksa max o kadar mı şarj oluyor?

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Talha
kendi isteğimle yapıyorum %100'ü önermiyorlar diye
Niye önermiyorlar ki? En sağlıklı olan Pilin 100 şarj olmasıdır. Ha arada 99'da olabilir. Ama %85e kadar şarj etmenizinde pil sağlığına etkisi var. IPhone'u tam bilmiyorum fakat bir akıllı telefonun pilinin optimize çalışması için Bataryayı tam şarj edip daha sonrasında %19 veya %15'in altına düştüğünde şarja takılması gerekir. Ben hep böyle yaptım en azından ve elime geçen her telefonda batarya optimize, sağlıklı bir şekilde çalıştı.

eneskaya6

80+ Silver
%20 altına düsmeden sarja takman lazım ve %80 civarı cıkarman. 90-100 olmasini bekleme. En iyi optimize bu şekilde güncel olarak. Dedigim gibi 6 ay oldu kullanali %100 bu şekilde kullaniyorum. %20 altına bataryayı düşürmemek çok önemli

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Talha
%20 altına düsmeden sarja takman lazım ve %80 civarı cıkarman. 90-100 olmasini bekleme. En iyi optimize bu şekilde güncel olarak. Dedigim gibi 6 ay oldu kullanali %100 bu şekilde kullaniyorum. %20 altına bataryayı düşürmemek çok önemli
Hocam Android kullandım full ve Android telefonlarda hep bu şekilde optimize kullandım ama yazdığım gibi IPhone'u tam bilmiyorum demek ki tam optimize böyle çalışıyor.

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,324
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
1 senede iphone 11 95 e düştü bende, biraz fazla kullanmışsınız sanırım

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Hakan Keser
Hocam Android kullandım full ve Android telefonlarda hep bu şekilde optimize kullandım ama yazdığım gibi IPhone'u tam bilmiyorum demek ki tam optimize böyle çalışıyor.
Androidlerde de aynı şekilde. Full şarj önerilmiyor. Pil optimizasyonunu açarasanız önce %80-85 lere kadar dolduruyor. Belli bir süre şarjdan çıkarmazsanız %100e dolduruyor. Telefon kullanım alışkanlıklarınıza göre otomatik ayarlıyor saatleri. Atıyorum uyuduğun saatlerde %80de bırakıyor. Uyanma saatine yaklaşınca %100e tamamlıyor.

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Talha
Androidlerde de aynı şekilde. Full şarj önerilmiyor. Pil optimizasyonunu açarasanız önce %80-85 lere kadar dolduruyor. Belli bir süre şarjdan çıkarmazsanız %100e dolduruyor. Telefon kullanım alışkanlıklarınıza göre otomatik ayarlıyor saatleri. Atıyorum uyuduğun saatlerde %80de bırakıyor. Uyanma saatine yaklaşınca %100e tamamlıyor.
Ben tamamiyle kendi tecrübemden bu çıkarıma varmıştım ama evet Pil Optimizasyonunu açınca dediğiniz gibi oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Jack Rose
İlgilendiği Kategoriler
Bilişim sistemleri, Siber Güvenlik, Network, Oyun, Bilgisayar, sunucular
telefonlarda pil sağlığı o kadar abartilmamasi gerekiyor bence sarj eskiden yetip suanda yetmiyorsa değiştirilir ama gününü tamamlamaya yetiyorsa pil sağlığı 95e düşmüş diye ben telefonun içini açtırıp da pili değiştirmezdim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
M. Akif Ibis
7.5 ay yaklaşık 220 gün yapar ve senin pilin 299 defa boşalıp doldurulmuş, yani yoğun bir kullanım senaryosu olduğunu anlıyoruz. Böyle bir durumda her şey gayet normal görünüyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,457
Üyeler
156,777
Son üye
İreoooni
Top Bottom