Neler Yeni

IPS panel mi diğer paneller mi

mojo.27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Kemal Yıldız
Bütçe
3250
Öncelikle merhaba arkadaşlar monitör almayı düşünüyorum curved olmasını istiyorum ve IPS panel olsun diyorum ama malesef curdev ve IPS panel olan monitör çok az var ve çok pahalı alternatif olarak ne yapabilirim ayrıca Asus marka monitörlerden almak istiyorum
- 1 Ms
- 144-165 ++ Hz
- 2k
- Gsycn - Adaptive sync
- Giriş seviyesi HDR
Asus monitörlerde bunlar çoğunlukla oluyor ayrıca
mavi ışık filtresi
ELMB
Titreşim azaltma felanda var ama benim bütcem 3250 kendimi zorlarsam yinede istediğim monitörleri bulamıyorum
Önerilerinizi bekliyorum

Jnwander

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Kadir Tunç
Öncelikle merhaba arkadaşlar monitör almayı düşünüyorum curved olmasını istiyorum ve IPS panel olsun diyorum ama malesef curdev ve IPS panel olan monitör çok az var ve çok pahalı alternatif olarak ne yapabilirim ayrıca Asus marka monitörlerden almak istiyorum
- 1 Ms
- 144-165 ++ Hz
- 2k
- Gsycn - Adaptive sync
- Giriş seviyesi HDR
Asus monitörlerde bunlar çoğunlukla oluyor ayrıca
mavi ışık filtresi
ELMB
Titreşim azaltma felanda var ama benim bütcem 3250 kendimi zorlarsam yinede istediğim monitörleri bulamıyorum
Önerilerinizi bekliyorum
Bu bütçeye istediğiniz özellikte bir monitör bulamadım ama Va panel versiyonu var.
IPS panel istersen bütçeyi artırıp bu mönitörü alabilirsiniz.

mojo.27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Kemal Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu bütçeye istediğiniz özellikte bir monitör bulamadım ama Va panel versiyonu var.
IPS panel istersen bütçeyi artırıp bu mönitörü alabilirsiniz.
3.5k paran olsa hangisini alırsın

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
IPS panelde renkler çok daha canlı gözükür ve kontrast oranı yüksektir ayrıca IPS bir monitörde hangi açıdan bakarsanız bakın renklerde bozulma olmaz. Almışken IPS almakta fayda var. Bana kalırsa panel tipi Curved'den daha önemli bir özellik. Paneller arasındaki farkı aşağıda görebilirsiniz.
1623301475724.png

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,566
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
kontrast oranı yüksektir
İpslerin kontrast oranları va panellere göre daha düşüktür. Va paneller 2 kat (ve daha fazla) daha yüksek kontrast oranına sahip. Zaten IPS panelde siyahlar tam siyah değildir. Özellikle karanlıkta daha fazla belli olur.

IPS hakkında diğer söylediklerin doğru.

mojo.27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Kemal Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
IPS panelde renkler çok daha canlı gözükür ve kontrast oranı yüksektir ayrıca IPS bir monitörde hangi açıdan bakarsanız bakın renklerde bozulma olmaz. Almışken IPS almakta fayda var. Bana kalırsa panel tipi Curved'den daha önemli bir özellik. Paneller arasındaki farkı aşağıda görebilirsiniz.
Alıntıyı görüntüle
Min 27 inç alıcam 27 inç ve üstünde güzel durmuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Min 27 inç alıcam 27 inç ve üstünde güzel durmuyor

Alıntıyı görüntüle
Arkadaşlar benim önceliğim oyun oynamak ama ara sıra film felanda izliyorum ama renkleri düzgün görmek istiyorum siyah renklerde çok kötü ise almasam mı ilerleyem zamanlarda ıps işimi görür belki diye düşünüyorum almışken iyisini alayım güzel bir sistemim var alıp bir daha uğraşmak istemiyorum

Son düzenleme:

Aoruss

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,891
İsim
Kagan

mojo.27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Kemal Yıldız
Alıntıyı görüntüle
IPS panelde renkler daha canlı.
VA, IPS ve TN panel arasıSiyah

Alıntıyı görüntüle
IPS panelde renkler daha canlı.
VA, IPS ve TN panel arası.
Siyah renklerde en iyisi hangisi en kötüsü hangisi

Jnwander

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Kadir Tunç
IPS renkler daha canlı ve gerçeğe daha yakın olduğu için,birde hem film izleyip hem de oyun oynuyorsan kesinlikle IPS alınmalı.

Siyah renklerde en iyisi hangisi en kötüsü hangisi
Siyah renklerde en iyisi Va en kötüsü diye bir şey diyemem çünkü siyahlarda IPS ve Tn aynı kontrast oranına sahip.

Top Bottom