Neler Yeni

işlemci değişimi sonrası fps degeri aynı kaldı

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Onu biliyoruz, 1920x1080 için örnek verebilirsin, o yüzden yazdım yoksa 800x600 yaparım 1000fps oynarım.
Konu sahibi 1080P'de oynadığını mı söylemiş? Öyle hoşuna gidiyorsa 1000 FPS'e çıkar öyle oyna. Konuya kafanız basmıyor heralde. Ryzen 3100 ile ryzen 5600 aynı ayarlarda aynı FPS'i veremez. Bunu anladığınızda boş yapmak yerine çözüm üretebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
The End
Konu sahibi 1080P'de oynadığını mı söylemiş? Öyle hoşuna gidiyorsa 1000 FPS'e çıkar öyle oyna. Konuya kafanız basmıyor heralde. Ryzen 3100 ile ryzen 5600 aynı ayarlarda aynı FPS'i veremez. Bunu anladığınızda boş yapmak yerine çözüm üretebilirsiniz.
boş konuşan sensin gidip işlemciye yükü binen düşük çözünürlüklü test video su atıyorsun, 1650s %99 kullanıyor belki nerenden çıkarıyorsun işlemcinin direkt fps arttıracağını, Arttırması için ekran kartının %90+ kullanma(ma)sı gerekiyor, afterburner atmışta bizmi görmedik ? Belki kafan basmamıştır üstüne basa basa söyleyeyim işlemcinin fps arttırması için ekran kartı sınırlarına yaklaşmaması gerekiyor. Ya da önceki işlemcinin darboğaz yapması gerekiyor yenisine göre. Tutturmuşsun aynı fps veremez 1280x960 işlemci ağırlıklı çözünürlüklü testler atmaya devam et sen.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Kes la adam format atıp aynı ayarlara alınca FPS artıyor mu artmıyor mu görürsün. CS GO da hangi çözünürlükte olursa olsun hangi ekran kartıyla olursa olsun Ryzen 3100 ile Ryzen 5600 aynı FPS'i veremez. Oyunu hayatında oynamadıysan oyun optimizasyonu hakkında bilgin yoksa konuşma.

Mrphy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Raif Berke Yılmaz
arkadaşlar sitemimdeki işlemci ryzen 3 3100 ü ryzen 5 5600 ile değiştirdim dıos u da youtube den bakarak yaptım ama oyunlarda fps artışı olmadı örn: ryzen 3 3100 ile cs:go da 270-300 arası fps alıyordum 5 5100 ile de aynı değerleri alıyorum yanlı yaptığım bişe olsa tahminimce oyunda yada başka bi türlü alırdım bıos ta sorun yok gibi neden fps artmadı acaba yada bi sorun mu var tşk
ekran kartın ne tam olarak
edit:ekran kartı 1650 supermis optimizasyonda belki sorun olabilir tavsiyem bi format at öyle bak ve 3060 ti almışın geldiğinde baya fps yükselir hayırlı olsun kanka

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
The End
Uygunsuz davranış
Kes la adam format atıp aynı ayarlara alınca FPS artıyor mu artmıyor mu görürsün. CS GO da hangi çözünürlükte olursa olsun hangi ekran kartıyla olursa olsun Ryzen 3100 ile Ryzen 5600 aynı FPS'i veremez. Oyunu hayatında oynamadıysan oyun optimizasyonu hakkında bilgin yoksa konuşma.
Senin sesini öyle bir keserimki annenin kollarında ağlarken bulursun kendini, hadsiz, çok bilmişlik taslama, örnekleme ayarı bile fps etki ediyor, driver vs. senmal gibi ryzen3 ryzen5 de başka bı halt bilmiyorsun, insan bi afterburner resmi ister, mahalle bilgisayarcısı gibi format at geçer ne ? çok bilmiş andaval.

Bünyamina

80+ Gold
5 2600 den 5 5600x e geçmiştim neredeyse istinasız çoğu oyunda fps artışı yaşadım ekstra olarak csgo , valo ve lol gibi oyunlar yer yer fps 2 ve 3 katı artmıştı.
Örnek verecek olursam lolde ultrada 80 130 arası alıyordum şuan en düşük 230+
Ekran kartım rx580 4gb
Sorununa gelecek olursak bence format yani temiz kurulum yapmalısın en güncelinden driverlerini indir xmp ayarlarını yap bios güncelle .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin sesini öyle bir keserimki annenin kollarında ağlarken bulursun kendini, hadsiz, çok bilmişlik taslama, örnekleme ayarı bile fps etki ediyor, driver vs. senmal gibi ryzen3 ryzen5 de başka bı halt bilmiyorsun, insan bi afterburner resmi ister, mahalle bilgisayarcısı gibi format at geçer ne ? çok bilmiş andaval.
Sallamakla olmuyor. Adam sana açıklıyor testler sunuyor kanıtlar gösteriyor sen hakaretler ediyorsun hiçbir çözümde sunmuyorsun. Temiz kurulum öneriyor ve bu gayet başarılı olacak sonuç . İşlemci değişildiğinde format atılması önerilir. Afterburner resmi anca senin gibi bilgisi olmayan insanlar ister.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
The End
5 2600 den 5 5600x e geçmiştim neredeyse istinasız çoğu oyunda fps artışı yaşadım ekstra olarak csgo , valo ve lol gibi oyunlar yer yer fps 2 ve 3 katı artmıştı.
Ekran kartım rx580 4gb
Sorununa gelecek olursak bence format yani temiz kurulum yapmalısın en güncelinden driverlerini indir xmp ayarlarını yap bios güncelle .

Sallamakla olmuyor. Adam sana açıklıyor testler sunuyor kanıtlar gösteriyor sen hakaretler ediyorsun hiçbir çözümde sunmuyorsun. Temiz kurulum öneriyor ve bu gayet başarılı olacak sonuç . İşlemci değişildiğinde format atılması önerilir. Afterburner resmi anca senin gibi bilgisi olmayan insanlar ister.
tamam sen kart kullanımına, işlemci değerlerine bakmadan, hangi ayarlarda oynadığını bilmeden ilerlemeye devam et, sıcaklık değerlerinide kasaya elleyerek ölçüyorsundur sen ! "Tamam en bilgili sizsiniz kardeşm" Bende ryzen 5 3600 den ryzen 7 5800x e geçtim, ryzen 5 1600 den ryzen 7 2700x e geçtim, fps tavan yaptı. Ama format atmadım, bios update yaptım, fps ile ilgili sorun yaşadığım sistemlerde nvdia , amd ekran kartı ayarlarını kontrol ettim, afterburner,fps monitör gibi programlarla ısı değerlerine, ram,işlemci,grafik kartı kullanımlarına baktım. Gidip direkt format atmadım çünkü kafa yok bende bilsem başta format atardım ! Sizin izlediğiniz video lar kadar int cafe lere bakım yapıyorum. Her öneri eleştiride karşıdakine sallamayı huy edinmeyin, iyi bişey değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yakup Alioğlu
Arkadaşlar rica ediyorum birbirimize kırıcı sözler söylemeyelim deneyip sonucu yazacam burdan ekran kartım geldi ama takmadan bi formatlayıp deneme yapacağım bakalım düzelme olacak mı

ekran kartın ne tam olarak
edit:ekran kartı 1650 supermis optimizasyonda belki sorun olabilir tavsiyem bi format at öyle bak ve 3060 ti almışın geldiğinde baya fps yükselir hayırlı olsun kanka
Teşekkür ediyorum

Ekran kartım rx580 4gb

Bıos güncellemesi yapmıştım ama sonuç alamadım ama şimdi yeni ekran kartını takmadan bi formatlayıp deneyecem

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Csgo ayarlarını kaydet birebir aynı dene.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yakup Alioğlu
arkadaşlar ekran kartım geldi buğün bu ara pekte zamanım yoktu diye eski ekran kartı ile denemekten vaz geçtim yeni ekran kartını direkt takıp format atıp herşeyi yeniden kurdum ilk başta cs:go da yine aynı fps i aldım (350-400) sonra konsola fps sınırlamasını kaldıran kod yazdım şuan 500-700 arası bir fps veriyor şuan sadece cs:go da deneme yapa bildim yavaştan diger oyunlarıda indiriyorum yani kısaca olay çözüldü gibi bana kalırsa bu fps ler normal dimi bi sorun yok başka yükseltmem gereken ayar flan varmı eklemek istediginiz şunuda yap dediğiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,730
Üyeler
142,167
Son üye
MSU500
Top Bottom