Neler Yeni

Yardım İşlemci sıcaklığım 104 dereceye çıkıyor?!

emrahclkl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Emrah Çelikel
Termal macunu THERMAL GRİZZLY KYRONAUT al.Sorunu bir nebze azaltır.Ama OC yapıyorsan kesinlikle soğutmanın stok olmaması lazım.Sıvı soğutma veya iyi bir kule tipi soğutmayla yap.Yoksa sistemi o derecelerde kullanırsan yakarsın.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,082
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Termal macunu THERMAL GRİZZLY KYRONAUT al.Sorunu bir nebze azaltır.Ama OC yapıyorsan kesinlikle soğutmanın stok olmaması lazım.Sıvı soğutma veya iyi bir kule tipi soğutmayla yap.Yoksa sistemi o derecelerde kullanırsan yakarsın.
Soğutucu yetersiz ise termal macun bir işe yaramaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Efe Sezer
Fanı şimdi açtım baktım termal macun yoktu termal macunu yenileyeceğim olmazsa fan değişikliğine gideceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soğutucu yetersiz ise termal macun bir işe yaramaz
Aynı soğutucuyla önceden 80 derecelerdeydim.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,973
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Stok fanla bu OC değerleriyle normal. Önceden bu kadar ısınmamasının sebebi termal macundan dolayı. Zaman geçtikçe termal macunun ömrü kısalır ve görevini tam anlamıyla yerine getiremez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Efe Sezer
Stok fanla bu OC değerleriyle normal. Önceden bu kadar ısınmamasının sebebi termal macundan dolayı. Zaman geçtikçe termal macunun ömrü kısalır ve görevini tam anlamıyla yerine getiremez.
Thermal Grizzly Kryonaut almayı düşünüyorum tekrardan eğer aynı sıcaklıklarıma dönebilecek isem alacağım.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,110
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bütçene uygun olanı al keyfine bak stokla uğraşma. Sıcaklık farkı olunca derece farkı aşırı oluyor onlarda. 150 TL macuna vereceğine 100 TL daha ver sorunu kökten çöz.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,973
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Efe Sezer
Bütçene uygun olanı al keyfine bak stokla uğraşma. Sıcaklık farkı olunca derece farkı aşırı oluyor onlarda. 150 TL macuna vereceğine 100 TL daha ver sorunu kökten çöz.
Yazın 240mm sıvı soğutmaya geçeceğim şu anlık idare etsin yeter kafasındayım.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,110
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Yazın 240mm sıvı soğutmaya geçeceğim şu anlık idare etsin yeter kafasındayım.
O işlemciye 240mm fazla. (Ben 360mm kullanıyorum çok çaktırma) x129 fazla fazla yeter. R5 5600X 4.6 GHz oc 104 derece görmüş. Ryzen 3 3100 max 75-85 falan görür. 1.237v ile 60-65.

Top Bottom