Neler Yeni

İsrail Ürünlerini Neden Boykot Ediyorum -İnsan Hakları ve Adalet İçin Bir Duruş

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,415
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Müslüman müslümanın kardeşidir.Sen hangi dindensin bilemicem.
Evet haklısın. Zaten kardeşlerde birbirlerine kazık atar dimi.

Filistin bayrağı yaz ve oku .
İlk olarak Şerif Hüseyin tarafından 1916 yılında Osmanlı Devleti’ne karşı başlatılan Arap ayaklanmasının sembolü olarak tasarlandı.[1] Daha sonrasında bayrak ilk olarak 1964 yılında Filistin Kurtuluş Örgütü tarafından Filistin halkının bayrağı olarak ilan edildi. 15 Kasım 1988 tarihinde de bağımsız Filistin ülkesinin bayrağı olarak kabul edildi.[2][3][4]

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,222
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
hocam şimdi size bir soru israil şehri bombalayınca kıyamet kopuyo da israile turist olarak gelen alman kadını öldürüp sonra kamyon kasasında sergileyince bunlara bir şey denmiyor mu (savaştaki suç ne kadar bilinçli sivil ölümüne göre olmaz eğer sen bir sivili bilinçli öldürürsen savaş suçlusu sayılırsıñ)
Cahilsin çünkü İsrail'in propagandasına inanıyorsun. Araştır öyle konuş.

Hamas çocukları kaçırıyor dediler. Yalan çıktı.
Hamas kadınlara teca*** ediyolar dediler. Yalan çıktı.

Bu da diğerleri gibi yalan.

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,689
İsim
Muhammet Çağrı
Gidin 2. yarışmacının anlattıklarını dinleyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Sağman Nezami
hocam şimdi size bir soru israil şehri bombalayınca kıyamet kopuyo da israile turist olarak gelen alman kadını öldürüp sonra kamyon kasasında sergileyince bunlara bir şey denmiyor mu (savaştaki suç ne kadar bilinçli sivil ölümüne göre olmaz eğer sen bir sivili bilinçli öldürürsen savaş suçlusu sayılırsıñ)
Keşke herkes anlasa bunu ama yok bunlar müslümanlık adı altında algı yapmaya bayılır.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
Halil Karagöz
Giriş:
Filistin ve İsrail arasındaki uzun süreli çatışma, insan hakları ihlalleri ve sivil kayıplarla birlikte devam ediyor. Bu çerçevede, İsrail ürünlerine yönelik bir boykot, bireylerin bu duruma dikkat çekme ve adalet talep etme şekli olarak öne çıkıyor.

Anahtar Nedenler:
1. İnsan Hakları İhlalleri: İsrail'in Filistin'deki politikaları çerçevesinde yaşanan insan hakları ihlalleri, birçok kişiyi bu ürünlere yönelik boykota yönlendiriyor.

2. Sivil Kayıplar: Çatışma sırasında yaşanan sivil kayıplar, insanların vicdanlarını sarsıyor ve bu duruma karşı bir tepki olarak boykot düşüncesini güçlendiriyor.

3. Uluslararası Dayanışma: Boykot, uluslararası düzeyde Filistin halkına destek gösterme ve dayanışma eylemi olarak değerlendirilebilir.

Sonuç ve Uygulama:
Bu boykotun, bireylerin politikalar ve insan hakları konusundaki duruşlarını ifade etme, dikkat çekme ve değişim talep etme amacını taşıdığını söylemek mümkün. Ancak, bu eylemin etkili olabilmesi için toplumda geniş bir farkındalık yaratılması ve alternatif çözüm önerilerinin tartışılması önemlidir.

Unutulmamalıdır ki, bu konuda farklı görüşlere saygı göstermek ve diyalog kurmak, daha kapsamlı bir anlayış ve çözüm arayışında önemli bir adım olabilir.

Şu şekilde değerlendirebiliriz;
Bu boykot benim için sadece bir eylem değil, aynı zamanda içsel bir duruş. Filistin'deki çocukların yaşadığı acıları gördükçe, vicdanımın derinliklerinden hissediyorum. Bu durum, adil ve barış dolu bir dünya umudunu taşımama sebep oluyor.

Bu boykot, sadece bir ürünü tercih etmeme ya da bir hizmeti kullanmama eylemi değil, aynı zamanda bir ses çıkarma ve adalet için mücadele etme şeklim. İnsanların yaşam hakkı ve onurlu bir yaşam talepleri, herhangi bir siyasi zeminde üstünlük sağlamalıdır.

Umarım bu tür eylemler, toplumsal farkındalığı artırarak, çatışma bölgelerindeki çocuklara daha iyi bir gelecek sağlama yolunda bir etki yaratır.
Hocam bu boykot olayları başlamadan önce çevremdekilere Türk malı kullanmayı veya Türkiyenin kardeş gördüğü ülkelerin mallarını kullanmaya teşvik etmeye çalışırken herkesten laf yiyordum. Ben şimdi derim ki şimdi mi aklınıza geldi ? Yıllarca para kazandırdınız bu markalara dolaplarda türk malı ürün yok, şimdi boykot boykot ! Türk milleti totosuna kazık girmeden aklı başına gelmezmiş. Yerli sigaran tütünün bitti içeceğin bile yok bakkal dolaplarında şimdi bazı temiz beyinler gelip bana boykot dediğinde kusura bakmasın ben kızıyorum kendim tükettiğimden değil hala aynı şekilde yaşantıma devam ediyorum çay içerim, çamlıca gazoz o kadar ama bugün yapılanların sorumlusu bir nevi malum düzeni kuranlar ve halktır. Bakkala git yerli sigaran yok ya senin şaka gibi neyi boykot edeceksin abicim ? Hergün milyonlarca paket sigara satılıyor herbirinden 2 tl kar etse yurtdışına çıkan parayı bi hesap edin. Halkın zihniyetinden önce bazı şeylerin değişmesi gerekiyor yoksa boykot moykot hikaye

Son düzenleme:

FurkanIIy

80+ Bronze
Dostlar, hiç bir çocuk bir bayrağın altında doğduğu için yargılanamaz. "Filistin bayrağının şu anlamı varmış, zamanında bize böyle yapmışlar" diyemezsiniz. Çocukların ve kadınların savaşta hiç bir suçu yoktur. İsrail, masumları canice katlettiği için boykot ediliyor. Emin olun, ellerinden gelse, bugün aynı şeyi Türkiye'ye de yaparlar. Hem de hiç acımadan. Böyle insanları savunmak yerine, masumları savunmak kimseden bir şey götürmez.
Ben şimdi derim ki şimdi mi aklınıza geldi ? Yıllarca para kazandırdınız bu markalara dolaplarda türk malı ürün yok, şimdi boykot boykot ! Türk milleti totosuna kazık girmeden aklı başına gelmezmiş.
Sana da sonuna kadar katılıyorum hocam. Gazze'deki katliam yeni başlamadı. Yıllardır olan bir şey. Hakeza Doğu Türkistan da öyle.

Top Bottom