Neler Yeni

Türkiye'yi kurtarıyoruz !

Üniversiteler de baraj puanı 300 olmalı ve üniversitelerin çoğu kapatılmalı çalışanları da başka konulara aktarılmalı. Seçim barajı kalkmalı en azından her siyasi partinin bir adet de olsa milletvekili olması gerekli. Yargı düzenlenip siyasi müdahaleye kapatılmalı. Rektör Hsk Anayasa Mahkemesi gibi kurumlar kendi başkanını kendi seçebilmeli. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yerine Parlamenter sistem gelmelidir.Ne olursa olsun Ana muhalefet partisi İktidar ı denetlemelidir. Yerel yönetimler ve idari yönetim daha çok beraber hareket etmelidir.
Buralar dışındaki her yer çok saçma

Aynen kardeşim . Parlamenter sistem ! yanlarına da çiçek çiziyoruz . Bütün sorunlarımızı çözüyoruz .
Etmelidir Yapmalıdır adam etmiyor yapmıyor . Diyor ki buranın ağası benim . Benim de ağalarım var .
Yapmıyorum yaaa ! diyor .Sende ağlıyorsun sabah akşam sonra unutuyorsun . Adam altına Mercedes çekiyor .
Sende o adam bunu yaparken , başlarda ağlıyorsun sonra da bende o adam gibi olayım diyorsun .

Bende diyorum ki o adamın üstüne seni gönderiyorum , üniversiteli liseli , memur , akademisyen , pedagog psikolog akademisyen , polis jandarma asker , Sonra da diyorum ki ! toplayın verileri üstüne AKADEMİK BİR ÇALIŞMA YAPIN , böyle bir süreçte ?

Kim kimin arkasında olacak acaba ? Hangi akıl zayıflığından müzdarip insan bu adamın yanında tavır alır ?

Sonuç olarak da bu adam , hayatını bundan sonra , sokaktaki hayvandan farksız olarak yaşar .

İnsanların bu cahilliğinden kaynaklı açığı onlara karşı kullanarak ; insanların biri birini terbiye etmesini sağlayarak ; bu işlere kalkışınca da terbiye edileceğini bildiği için daha başından kalkışmamasını sağlıyorum .

Birisi bu işe giriştiğinde ; otomatik olarak başına terbiyeciler bela olur . Terbiyecileri de emniyet kolluk kuvveti korur .
Emniyet kolluk kuvveti bunu yapmadığı zaman ; onların başına da terbiyeciler bela olur .

TERBİYECİLER DE OLAYDAN HABERİ OLMAYAN ALALEDE İNSANLARDIR . LİSE DE OKUYAN MEHMET ÜNİVERSİTE DE OKUYAN SELİN POLİS MEMURU HASAN DEVLET MEMURU FADİME
1662397011176.png

Son düzenleme:

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,323
İsim
BenRoboTdeğilİm
1662400347506.png

hepsini okumadım ama sen burada bu ülkeye yıllarca hizmet etmiş binlerce ilkokul mezunu zararsız vatandaşın özgürlüğünü elinden alıyorsun

Alıntıyı görüntüle

hepsini okumadım ama sen burada bu ülkeye yıllarca hizmet etmiş binlerce ilkokul mezunu zararsız vatandaşın özgürlüğünü elinden alıyorsun

Evet sevgili arkadaşım bu özgürlükleri onların elinden alıyorum . Lütfen kendini kapama ! Lütfen kendini kapatma ! Sadece ve sadece şu söyleyeceklerime kulak ver . Aklına yatmazsa canın sağolsun !

Cezai ehliyet meselesi var bir de ehliyet meselesi var . İlkokul mezunu kardeşlerim çok çabuk manipüle ediliyorlar dikta ediliyorlar yönlendiriliyorlar . Doğru kararlar veremiyorlar , Süreğen popülist figürlerin peşlerinde koşuyorlar . Karizmatik gördükleri gelenekçi gördüklere otoritelere hemen itaat eğilimi gösterip , şartlı koşullanıyorlar güdüleniyorlar .

Cezai ehliyet meselesi .. Sınırlı olmayan tam şeklinde üçe ayrılır . Örneğin akıl hastasının cezai ehliyeti yoktur . Sınırlı olanlarıysa .. örneğin 18 yaşını doldurmamış çocuklar gibi düşün . Tam ise artık tüm haklardan faydalanabilir .

Ehliyet meselesiyse .. Bir noktaya kadar işbu vatandaşın .. bilinçlenmesi , neyin ne olduğunu bilmesi , her şeyiyle standart bir donanıma sahip olmasını gerektiriyor .

İlkokul mezununun ehliyeti olmuyor , olmayınca da sürekli insanların hayatlarını karartıcı felaketlere sürükleyici , insanların hayatlarını zindana çeviren kararlarıyla .. çok çabuk da örgütlenebildikleri için .. Cehalet çok çabuk şekilde örgütlenir .

Bu yüzden de insanların hayatı zindana dönüşüyor . kısa vadeli uzun vadeli kararlarda aşırı çıkarcı ZÜBÜKVARİ davranıyorlar . Sürekli insanlara zarar verip fayda çıkar sağlamaya çalışıyorlar sonuç yıkım oluyor .

Bu yüzden Standart bir donanıma sahip olarak . Matematik Fizik Kimya biyoloji , Sosyoloji Psikoloji Tarih her şeyiyle .. Lise veya Üniversite ..

bu sayede ülkenin geleceğiyle alakalı kararlarda ÇOK DAHA DOĞRU VE YERİNDE ÇOK DAHA DÜZGÜN YARARLI FAYDALI KARARLAR VERİLEBİLİYOR .

Örneğin ülke de kronik açlık sorunu var ! Bir milyon çocuk bodur kalmış açlıktan ! Biz Allah'ın yolunda ilerleyen imanlı kardeşler olarak ! camilerimize gereken özeni göstereceğiz ?

Şimdi Bir milyon aç çocuğun geleceği için karar vermek yerine Cami için karar vermeyi kim camiyi savunuyorsa ona oy kullanmayı görev adlediyor adam !

Neden cebi para görecek ? İnsanlar ona dinli imanlı saygı görecek ? işi açılacak ? Adam bunu düşünüp Cami diyor .

Jony Case

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,342
İsim
İsmet
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar konsollar oyunlar ekipmanlar
Aynen kardeşim . Parlamenter sistem ! yanlarına da çiçek çiziyoruz . Bütün sorunlarımızı çözüyoruz .
Etmelidir Yapmalıdır adam etmiyor yapmıyor . Diyor ki buranın ağası benim . Benim de ağalarım var .
Yapmıyorum yaaa ! diyor .Sende ağlıyorsun sabah akşam sonra unutuyorsun . Adam altına Mercedes çekiyor .
Sende o adam bunu yaparken , başlarda ağlıyorsun sonra da bende o adam gibi olayım diyorsun .

Bende diyorum ki o adamın üstüne seni gönderiyorum , üniversiteli liseli , memur , akademisyen , pedagog psikolog akademisyen , polis jandarma asker , Sonra da diyorum ki ! toplayın verileri üstüne AKADEMİK BİR ÇALIŞMA YAPIN , böyle bir süreçte ?

Kim kimin arkasında olacak acaba ? Hangi akıl zayıflığından müzdarip insan bu adamın yanında tavır alır ?

Sonuç olarak da bu adam , hayatını bundan sonra , sokaktaki hayvandan farksız olarak yaşar .

İnsanların bu cahilliğinden kaynaklı açığı onlara karşı kullanarak ; insanların biri birini terbiye etmesini sağlayarak ; bu işlere kalkışınca da terbiye edileceğini bildiği için daha başından kalkışmamasını sağlıyorum .

Birisi bu işe giriştiğinde ; otomatik olarak başına terbiyeciler bela olur . Terbiyecileri de emniyet kolluk kuvveti korur .
Emniyet kolluk kuvveti bunu yapmadığı zaman ; onların başına da terbiyeciler bela olur .

TERBİYECİLER DE OLAYDAN HABERİ OLMAYAN ALALEDE İNSANLARDIR . LİSE DE OKUYAN MEHMET ÜNİVERSİTE DE OKUYAN SELİN POLİS MEMURU HASAN DEVLET MEMURU FADİME
Alıntıyı görüntüle
Tamamını okusan anlardım çiçek yok krdşm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok saçma olma nedenini söyler misin ?

Arada fark var. Kişi yanlış yaparsa kendisi öder bedelini.
Ama devlet...

Patladım ahhahshwhsb
Neden hocam neresi kötü

Neden hocam neresi kötü
İstanbulda olan biriyle Hakkarideki biri aynı maaşı alamaz çünkü İstanbul daha pahalı bu yüzden İstanbuldaki daha fazla maaş almalı
Özel okulları niye kapatıyorsun parası olan okutur illa fırsat eşitliği istiyorsan tüm okulları özelleştir.
Elektrik doğalgaz falan ücretiz olması hikaye sen onları ücretsiz yapıyorsan halkın verdiği vergiyle ücretsiz yapıyorsun. Ücretsiz vermek yerine vergileri azaltabilirsin.
Sansür hiç birşeye çözüm değil yasaklanan şeye ilgi artar. Sen serbest piyasasın olmamasını istiyorsun herkes aynı kıyafeti giyip herkes aynı kalemi kullansın diyorsun böyle saçmalık olur mu

Jony Case

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,342
İsim
İsmet
İlgilendiği Kategoriler
İstanbulda olan biriyle Hakkarideki biri aynı maaşı alamaz çünkü İstanbul daha pahalı bu yüzden İstanbuldaki daha fazla maaş almalı
Özel okulları niye kapatıyorsun parası olan okutur illa fırsat eşitliği istiyorsan tüm okulları özelleştir.
Elektrik doğalgaz falan ücretiz olması hikaye sen onları ücretsiz yapıyorsan halkın verdiği vergiyle ücretsiz yapıyorsun. Ücretsiz vermek yerine vergileri azaltabilirsin.
Sansür hiç birşeye çözüm değil yasaklanan şeye ilgi artar. Sen serbest piyasasın olmamasını istiyorsun herkes aynı kıyafeti giyip herkes aynı kalemi kullansın diyorsun böyle saçmalık olur mu
Her şehir yavaş yavaş gelişir zaten ekonomiye devlet müdahalesi olduğu için daha pahalı olayı da ortadan kalkar bir noktaya kadar ücretsiz diyorum tamamen değil herkes aynı şeyleri kullansın demiyorum sadece bunların fiyatları dengeli olacak diyorum özel okul konusu tartışmaya açık

Her şehir yavaş yavaş gelişir zaten ekonomiye devlet müdahalesi olduğu için daha pahalı olayı da ortadan kalkar bir noktaya kadar ücretsiz diyorum tamamen değil herkes aynı şeyleri kullansın demiyorum sadece bunların fiyatları dengeli olacak diyorum özel okul konusu tartışmaya açık
Her şehrin gelişmesine gerek yok
Devlet müdahalesi olduğu için her şey pahalı olur eğer 2 şirket rekabet etse fiyat otomatik olarak düşer. Eğer her şeyi devlet üretirse herkes aynı şeyi kullanmak zorunda kalır.

Neden hocam neresi kötü

Nedeni konuyla alakasız şekilde yazman . Biz burada idari siyasi mülki tartışması yapmıyoruz . Parlamenter yarı parlamenter tartışması yapmıyoruz . Ekonomi Konfederasyon federasyon tartışması yapmıyoruz .

Benim dediğim çözüm insanların ; şöyle insanlar olarak BÜTÜN SORUNLARI ÇÖZMESİ . Lütfen ADAMLARIN SONUNDA NE OLACAĞINI YAZIYORUM .

Şerefli namuslu onurlu dürüst , etik sahibi , prensip sahibi . İdealist .. Üst insan .. Gelişmiş vicdani yetileri fazlasıyla gelişmiş !!

Benzetim yetisi yeterli ! donanımlı bilinçli çevresiyle ve ülkesiyle alakalı tamamen doğru kararlar alabilen bir millet bir insan !

Bunun MİKRO BAZDA VE MAKRO BAZDA olurunu söyledim .

Haliyle . Tüm sorunlar çözülecek .

Yani insanlar BİR BİRİNİ TERBİYE EDECEK .

Kimisi doğuştan terbiyelidir . Kimisi doğuştan terbiyeye ihtiyacı vardır . Kimisi sonradan bozulur terbiyeye ihtiyacı vardır .

Burada da Bir dayanışma bir imece usulüyle .. Sosyal yardımlaşmayla Terbiye işi yapılır .

Ve bu sayede insanlar daha refah ve on numara toplumda yaşarlar .

Devlet müdahalesi olduğu için her şey pahalı olur eğer 2 şirket rekabet etse fiyat otomatik olarak düşer. Eğer her şeyi devlet üretirse herkes aynı şeyi kullanmak zorunda kalır.

Ayrıca Türkiye eşek gibi piyasa serbestiyetisi var devlet müdahale etmiyor sonuç geberiyon açlıktan :D
Klişe cümlelerle gerçeği her zaman kapamayın .

Son düzenleme:

Jony Case

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,342
İsim
İsmet
İlgilendiği Kategoriler
Şuan serbest piyasa olduğu için görüyoruz olanları artık kendinize gelin burası ab veya abd değil

Top Bottom