Neler Yeni

İTOPYA dolandırıcıdır ? Mağdur olmamak için alışveriş yapmayınız ?

Shiniori

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Şahin
Reis şöyle bir sorum olacak, ekran kartını 2. El almak istesem nelere dikkat etmemi isterdin , çünkü aşırı uzuc fiyatına satanlar var, sen aldığında aynı 0 gibi fps ler veriyormuydu?

Örn:

temiz ve faturalı garantili ikinci eller sıfırıyla aynı fps değerlerini verir. ama yurtdışı alınan ekran kartları bilki mining yapılmıştır.

temizinden 2 fanlı 3070 ti alabilirsin özellikle galax modeli ikinci el ekran kartlarında kutusu olması şart faturalı ve garantili temiz arkasındaki etiketi olması şart faturası olmasıda gerekmez garantisi olsun en kötü ihtimal sadece kutusu olsun ama yurtdışı ürün alma asla. mining olayından kaç seni kandırırlar temiz saglam derler yurtdısı ürün derler s.g de ona acık acık yazamıyom anladın sen :) içi açılmamış 3070 üstü 3 fanlılar tam yükde furmark testi 75 derece geçmemesi ve ortalama fan en yüksek 65 olması gerekiyor bu tarz kartlar sıfıra yakındır. aslında 2 fanlı alsan daha güzel olur hem 8 pin güç bilemedin 16 pin giriş seviyesi yeterlidir 8+8+8 pinliler sıcaklığı yüksek olur. ben bilerek aldım memnunum performansından. cudası yüksek render icin almıstım oyun icin almadım.

4000 serisinden uzak dur alıcaksan 4070 süper modeli ve üstünü al 3000 serilerinden alıcaksan 3070 ti ve üstünü alırsın. orta seviye ekran kartı istiyorsan 3060 alırsın 12 gb lik

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,203
İsim
Taha Efe
Vatan, Gencergaming, Sinerji. Bu üçü varken özellikle bence ilk ikisi İTOPYA'ya gerek yok.
Vatandan Sistem Toplattırdım 2017'de hala bomba gibi ufak tefek kitlenme donma yapıyor ama oda ssd taktırdım ben sonradan sağlığı düstü diye oluyor.

Vatan harbiden toplamada iyidir

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
Reis şöyle bir sorum olacak, ekran kartını 2. El almak istesem nelere dikkat etmemi isterdin , çünkü aşırı uzuc fiyatına satanlar var, sen aldığında aynı 0 gibi fps ler veriyormuydu?

Örn:
Niye 0 FPS si vermesin. Kartı sen kullanmaya başlayınca sıfır da olsa ikinci el oluyo zaten. Kullandıkça oyunda aldığın FPS düşüyo mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vatandan Sistem Toplattırdım 2017'de hala bomba gibi ufak tefek kitlenme donma yapıyor ama oda ssd taktırdım ben sonradan sağlığı düstü diye oluyor.

Vatan harbiden toplamada iyidir
Vatan'a sistem toplatmaya gidiyosan bil ki fena şekilde dolandırılacaksın. Aynı şekilde itopya vs. gibi yerler de öyle. Mağazadan sistem toplatılmaz. Hazır sistem almayacaksan alırsın bütün parçaları kendin toplarsın. Vatan da 30k etmeyecek PC leri 50k ya ittirip geçiyolar direk

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,203
İsim
Taha Efe
Niye 0 FPS si vermesin. Kartı sen kullanmaya başlayınca sıfır da olsa ikinci el oluyo zaten. Kullandıkça oyunda aldığın FPS düşüyo mu?

Vatan'a sistem toplatmaya gidiyosan bil ki fena şekilde dolandırılacaksın. Aynı şekilde itopya vs. gibi yerler de öyle. Mağazadan sistem toplatılmaz. Hazır sistem almayacaksan alırsın bütün parçaları kendin toplarsın. Vatan da 30k etmeyecek PC leri 50k ya ittirip geçiyolar direk
Yok abi 3 gram dolandırılmadım takır takırda gidiyor diyorum ya donnma vs yapmaları benim taktığım ssd'den sonra basladı ondan önce çatır çatırda oyun oynadım iste yaptım vs vs...

bydrzn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ozan Baydar
ben itopya dan monitör aldım ve bu alışverişten son derece memnun kaldım. hem hızlı bir şekilde teslim edildi hem de hiçbir sorun yok. Ancak hazır sistemleri diğer satıcılardan pahalı. Yalnız şuna katılıyorum alıcının her türlü iade hakkı vardır. hakkınızı sonuna kadar arayın.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
Yok abi 3 gram dolandırılmadım takır takırda gidiyor diyorum ya donnma vs yapmaları benim taktığım ssd'den sonra basladı ondan önce çatır çatırda oyun oynadım iste yaptım vs vs...
SSD sağlığı kötüyse ondan yapar. Bi de temiz bi format çek düzelir

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Emre Altun
Hangi kanunun hangi maddesinde yazıyor, hazır sistemin iadesi olmaz diye. Bunlar bir yerlerinden kanunmuş gibi kendilerince bir şey tutturmuş gidiyorlar.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,203
İsim
Taha Efe
SSD sağlığı kötüyse ondan yapar. Bi de temiz bi format çek düzelir
Evet malesef %49. Çekecem sınavlar bütler bitsin InsaAllah ay basında.

Chkdsk bi nebze toparladı ama neden böyle yapıyor bilmiyorum :(

Bide dandik bir ssd de Değil, Crucial MX500.

MasterS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Enes miraç
temiz ve faturalı garantili ikinci eller sıfırıyla aynı fps değerlerini verir. ama yurtdışı alınan ekran kartları bilki mining yapılmıştır.

temizinden 2 fanlı 3070 ti alabilirsin özellikle galax modeli ikinci el ekran kartlarında kutusu olması şart faturalı ve garantili temiz arkasındaki etiketi olması şart faturası olmasıda gerekmez garantisi olsun en kötü ihtimal sadece kutusu olsun ama yurtdışı ürün alma asla. mining olayından kaç seni kandırırlar temiz saglam derler yurtdısı ürün derler s.g de ona acık acık yazamıyom anladın sen :) içi açılmamış 3070 üstü 3 fanlılar tam yükde furmark testi 75 derece geçmemesi ve ortalama fan en yüksek 65 olması gerekiyor bu tarz kartlar sıfıra yakındır. aslında 2 fanlı alsan daha güzel olur hem 8 pin güç bilemedin 16 pin giriş seviyesi yeterlidir 8+8+8 pinliler sıcaklığı yüksek olur. ben bilerek aldım memnunum performansından. cudası yüksek render icin almıstım oyun icin almadım.

4000 serisinden uzak dur alıcaksan 4070 süper modeli ve üstünü al 3000 serilerinden alıcaksan 3070 ti ve üstünü alırsın. orta seviye ekran kartı istiyorsan 3060 alırsın 12 gb lik
Neden 4060 veya 4060ti tavsiye etmiyorsunki? Veri yolunun az olmasindan dolayimi? Çünkü testlerde 4060ti gayet iyi fpsler veriyor

euro

80+ Bronze
varsayımlarla konuşma sus bence. o ailesiyle onun arasındaki sohbet o arkadas bana gelse emin ol senden daha iyi sistem toplarım ona. hemde uygun fiyata piyasadaki fırsatcı insanlardan kazık yememiş olur :)
İkinci el istememiştir sıfır sistem aldığına göre :D? Ayrıca ben adama sistem toplarım sana diye bir şeyde yazmadım. İkinci el toplamak çok daha mantıklı bunu çoğu kişi biliyor zaten. Ama sıfır almak isteyen de var. Millet sıfır alınca enayi olmuyor yani

Shiniori

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Şahin
Hocam fenomen dediğin adamlar reklam yapar parasını alır bu kadar bi sorun olduğunda yardımcı olmazlar tanıtım yüzü gibi düşün yani. Şahsen reklamı varsa bir sitenin ben ordan almıyorum adamlar kaliteyi arttırmak yerine reklama para basıyor çünkü ve Ben olsam senin yerinde kasayı alır şubelerine giderim gerekirse orda hır gür çıkartırım o malzemeyi öyle ya da böyle iade aldırtırım almazlarsada o kasayı müdürün odasına girer odaya fırlatırım para veriyorsan hizmet almak için veriyorsun paranın kölesi olma bırak hizmeti verenler işlerini layığıyla yerine getirsin.

işte türk erkeği haksızlığa tahammülü yok sonuna kadar haklısın yanındayım. (y)

işte istediğim cevap tecrübeli bir arkadaş. yanındayım kardeşim. (y) bırak itelesinler kardeşim bunlara haktır :ROFLMAO:

Aykut D.

80+ Gold
anakart sıfır almıstım 2 tane mevcut birini satıcam.
anakartları 12 bin TL den aldım sıfır
işlemci ryzen 7950x sıfır almıstım 17 bin TL ye
ramleri Kingston Fury Beast 32 GB (2x16) DDR5 6000 Mhz CL40 KF560C40BBK2/32 Ram sıfır aldım 4500 TL ye
msi ekran kartını 2 inci el 21 bine aldım
power suply 2 inci el 1500 TL ye almıstım ( aynısını bulursan hic düsünme al kardeşim. cok cok kaliteli)
noctua soğutucumu ikinci el 2000 TL den almıstım (sıfır piyasada 5000 civarı ama sahibindende 1700 TL den baslıyor tek fanlı )

düz hesap sıfır ikinci el karısık 37 bine almısım :)

ramleri sıfır almak zorunda degilsin ikinci el olur
işlemci ikinci el olur
anakartın sıfırı yoksa ikinci el olur garantili olcak
ekran kartının ikinci eli olur sıfırı gereksiz pahalı
soğutucu ikinci el olur sıvı soğutucu sıfır alıcaksın ikinci el almıcaksın.
power suply ikinci el olur sıfırı gereksiz pahalı

bak ben upgrade yapmıcam ama sen yıllar gectikce ha bire upgrade yapıcaksın işte aramızdaki fark bu ekran kartın yetersiz kalıcak anakartın yetersiz kalıcak abdullahın paylaştığı kullanılabilir 2 yada 3 yıllık parçalar ondan sonra yine upgrade yapılcak biraz biriktirin kıyın paranıza en üst düzey bilgisayar alın. ben 40 bine en üst düzey pc topladım sahibindende 100 bine satıyorlar 60 bin kazıklıyorlar bilmeyenleri :)

ha 4090 alabilirdim ama gerek duymadım pahalı 3090 saf güc 24 gb vram yeterli

konu sahibinden ricam mahkemelik olun. kuzu kuzu iade alcaklar :)
Imzadaki sistemi 26.5 k ya maal etmiştim . Hazır sistem altında iteledikleri doğru biraz .d .

Top Bottom