Neler Yeni

Kalp Ritmi Hakkında.

egeerdem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ege Erdem
Holter takılıyken çarpıntınız olmazsa doktor EKG de sıkıntılı yeri yine göremeyecek.

Bazı kronik durumlarda bulgular sonra çıkabiliyor örnek olarak kalbin büyümesi gibi ama kalp kapaklarını duvarlarını ve kan akımını görüyor anladığım kadarıyla onlarda bir sorun yok.

Bence psikiyatrik , takıntı yapmışsınız
Sizi hatırlıyorum Pew Pew https://forum.donanimarsivi.com/konu/panik-atak-mi-yasiyorum.917244/

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Rica ederim. Geçmiş olsun

grasdiyas

80+ Silver
Merhabalar, 16 yaşımda kalbimde bir ağrı başladı ve üç gün sürdü. Muhtemelen kas ağrısıydı 1. Gün hep ağrıyordu fakat 3. Gün hareket edince ağrımaya başladı bir yukarı bakınca bir sola bakınca ağrı şiddetleniyordu. Ailede genç yaşta kalpten rahatsızlığı olan ve ölen yok. Annem ile dayımın ritim bozukluğu var sadece o kadar, annemin tiroid nedenli dayımın ise şeker hastası olmasıyla ilgiliymiş. Neyse, bu ağrıdan sonra 7. Gün kalbim sanki ek atım yaşıyormuş gibi ama yaşamıyormuş gibi de bir his bıraktı. Gün içinde ne zaman geleceği belli olmayan genelde eğilince nadiren oluyor ama yürürken, yatarken, iş yaparken fark etmeksizin bir iki saniye içinde sanki kalbim on ve on iki arası bir ritim atıyor gibi sadece iki saniye içinde. Bir yay var ve yayı germişler bırakmışlar gibi bir his yaratıyor düşünüyorum da acaba ekstrasistol olabilir mi? Peş peşe yaşadığım bir ek atım olabilir mi? Çünkü internette de böyle bir şey göremiyorum bu tarz bir his yaşayan birini bulamıyorum. EKG ve EKO çekildim, bir yıl önce.. Kan tahlili, Akciğer grafisi, steteskop ile dinleme her şey yapıldı ve bir şey çıkmadı. Şuan yaşım 18 ve halen bu durumu yaşıyorum, belki uykuda bile. Psikolojik neden olduğu söylendi ve psikiyatriye gitmem gerektiği öne vuruldu ve gittim selectra 50mg, lustral 50mg verildi hiçbir işe yaramadı aynı şeyleri yaşıyordum kalbim çırpınıyordu ama kafama çok takmıyordum. Şimdi halen devam ediyor ve bu durum beni korkutmaya başlıyor, sizce psikolojik mi?
Bendede oldu baya bı test yapıldı şimdi Mr çekilecek psikolojik olduğunu sanmıyorum bazen çok ağrıdığı olur yaşadığımız durum aynı tamamem galiba buraya konu açmıştım hatta

egeerdem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ege Erdem
Bendede oldu baya bı test yapıldı şimdi Mr çekilecek psikolojik olduğunu sanmıyorum bazen çok ağrıdığı olur yaşadığımız durum aynı tamamem galiba buraya konu açmıştım hatta
Geçmiş olsun, halen daha araştırıyorum ben anlayamadım maksiumum iki saniye süren hızlanan ve sanki biri kalp masajı yapıyormuş, kalbin üstünde küçük bir insan zıplıyormuş veya yay gibi üstüne bastırıp salıyorlarmış gibi bir şey daha sonra normale dönüyor kalp hızım sadece iki üç saniyelik böyle oluyor.

grasdiyas

80+ Silver
Geçmiş olsun, halen daha araştırıyorum ben anlayamadım maksiumum iki saniye süren hızlanan ve sanki biri kalp masajı yapıyormuş, kalbin üstünde küçük bir insan zıplıyormuş veya yay gibi üstüne bastırıp salıyorlarmış gibi bir şey daha sonra normale dönüyor kalp hızım sadece iki üç saniyelik böyle oluyor.
bence siz yinedebi piskiyatriye gidin deneme amaçlı ne olur olmaz çok zamanınızı almaz zaten

egeerdem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ege Erdem
bence siz yinedebi piskiyatriye gidin deneme amaçlı ne olur olmaz çok zamanınızı almaz zaten
Ya sürekli kendimi avutuyorum stajım bitti ve iş bulmam gerekiyor arkadaşlarım ne zaman başlarsa bende aynı yere gideceğim şuan kafam çok karışık ailemden çok arkadaşlarım beni çok rahatlatır, ha tamam ailemde rahatlatır ayrı ama nasıl her konuştuğum konuyu aileme anlatamam da arkadaşlarıma anlatırım öyle bir samimilik var ve onlarsız dışarı bile çıkamıyorum neredeyse. Çok değişik bir atım sergiliyor kalbim sürekli başım dönüyor multivitamin kullanıyorum ve sürekli yorgunum kendi kendime diyorum e vitamin de içiyorsun ama hem gençsin ve de çok yorgun oluyorsun her gün bilincime girdi artık bu hastalık, ve bir yandan da 3 EKG çekildin, 1 EKO yapıldı, 2 kere kan tahlili verdin ve psikiyatriye gidip o doktor da kalple ilgili bir kan testi yaptı ve bir şey bulamadı diyorum kendime ve kas ağrısıyla başlayan olayı gözünde büyüte büyüte buralara getirdin diyorum ve biraz rahatlıyorum bu da iki üç saat sürüyor, bir daha bi kalp atımımda değişiklik ne bileyim kulağımda çınlama aniden baş dönmeleri falan olunca tırlatıyorum yine. Randevu düşürebilirsem gidicem mutlaka, teşekkür ederim.

egeerdem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ege Erdem
İyi bir kardiyoloji doktoruna görünün isterseniz
2-3 Ayrı doktor gezdim birisi kardiyolojiydi o da Mehmet Akif Ersoy Kalp Damar Hastanesinde bir doktordu, Akciğer grafisi, EKO ve EKG çekti son olarak steteskop ile dinledi bir şey olmadığını söyledi ve acilen bir psikiyatriste görün dedi gönderdi.

bwNN

80+ Silver
2-3 Ayrı doktor gezdim birisi kardiyolojiydi o da Mehmet Akif Ersoy Kalp Damar Hastanesinde bir doktordu, Akciğer grafisi, EKO ve EKG çekti son olarak steteskop ile dinledi bir şey olmadığını söyledi ve acilen bir psikiyatriste görün dedi gönderdi.
İstanbuldaysaniz internetten takip ettiğim beğendiğim doktor var ama hic muayene olmadim tam bir bilgim yok videolari guzel geliyor istersen soyleyeyim bak. Ozel ama

egeerdem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ege Erdem
İstanbuldaysaniz internetten takip ettiğim beğendiğim doktor var ama hic muayene olmadim tam bir bilgim yok videolari guzel geliyor istersen soyleyeyim bak. Ozel ama
Psikiyatri doktor mu?

egeerdem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ege Erdem
Yok kardiyoloji
İyi de göründüm psikolojik olduğunu söylediler 3 ayrı doktor hatta iş yerindekiyle beraber 4, ama halen devam ediyor bu yaşadıklarım yani çok değişik düşüncelerim var ayırt edemiyorum halen psikolojik mi yoksa bir şey var mı diye.
Mantık çerçevesinde 16 yaşımda neden kalp rahatsızlığı ortaya çıksın ki doğumsal bir sorun değilken ve ırsi/genetik bir şey yokken. Ailede kalp krizinden yada kalpten ölen dahi yok genç veya yaşlı hiç yok.

DoğuamaBatı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,264
İsim
........
Halihazırda çekilmiş bir ekg en varsa atabilrsin bi bakıyım herhangi bir sorun varmı. Bahsettiklerin stersten de olabilir kafanda takmadığını düşünsen bile belirli sorunlar olabilir ve kalbini yormaya başlamıştır bunun sonucundada taşikardi geçiriyor olabilirsin ara ara.

Top Bottom