Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Kaspersky'de Cuma Fırsatı başladı!

utkububa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet Utku Bayrı
benim kaspersky üyeliğim tek cihaz 1 yıl olarak almıştım geçtiğimiz nisanda. o varken yüksetlme yaparsam nasıl olur acaba daha önce yapan oldu mu böyle bir şey

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Banka ve diğer şirketlerde antivirüs yazılımlarından ziyade fiziksel olarak firewall var aynı benim çalıştığım ve işletilmesinden sorumlu olduğum güvenlik duvarı gibi. Şirketlerde siber güvenlik için sıkılaştırmalar adım adım yapılır. 1. adım fiziksel olarak bir güvenlik duvarı kurulur. 2. adım domain controllerdan kullanıcı bazlı yetkilendirme ve engellemeler yapılır. 3. olarak ihtiyaç halinde bir antivirüs programı kullanılır. Bizim şirket TrendMicro Apex One kullanmakta ısrarla ben aldırdım. Ama virüsü bulup silsinden ziyade device control, ip control gibi özelliklerini kullanmaktayım. Güvenlik duvarı sağolsun geçit vermiyor. Ayrıca antivirüs uygulamalarını kullanıcı bazlı ve şirket bazlı ayırmakta fayda var. Her antivirüs uygulaması hem evi hem şirketi koruyabilecek düzeyde değildir. Önce yazılımların çalışma prensibini bilmek gerekir. Bağımsız kuruluşların oluşturduğu bazı siteler var örneğin; avtest.com. Burada antivirüs programlarını testlere tabii tutarak puanlama yapıyorlar. Hangi antivirüs ne kadar puan alıyor, hangi antivirüs hangi saldırıları veya tehditleri engelliyor, hangisi sizi ne kadar korur açık bir şekilde burada yayınlanıyor. Özetle; bilgisayarınıza antivirüs programı yükleyin artistlik yapmayın. Lütfen bilmedende konuşmayın, vesselam...

Bana yıpratmayın deyip sizin detaylı yazmanız 😅 Yıllardır forumlarda olunca artık pek çekilmiyor bu tip insanlar, püsküyü 2-3 konuda böyle alsalar bir daha bilgisi olmadığı şeye yorum yapamazlar veya forumları bırakırlar (herkes için en iyisi olur böyle bir şey olursa). Merak eden veya öğrenmek isteyen insana anlatıp bilgilenmesini sağlamak keyifli bir şey de, bunlara 500 sayfa da yazsan sadece zamanın gitmiş oluyor.

Adını vermek istemediğim (bayağı bayağı büyük) bir şirket sınırları içerisinde, telefondan wi-fi, bluetooth yayını açmak yasak. Şirketin ağına katılmak da yasak. Tespit ettiklerinde şutlarlar anında dışarıya. İçeriye sokulacak olan cihazların tablet, laptop, taşınabilir disk hepsinin güvenlik kontrolü sağlanıyor ve kafanıza göre içeriye sokup, kullanamıyorsunuz. Adamlar her şeyden evvel dışarıdan gelecek tehlikeye bu şekilde önlem almışlar. Fiziki karantina gibi bir şey. Daha sonrasında içerideki serverların ve bilgisayarların dijital güvenliği için, ddos vs. gibi saldırılara karşı, her ne kadar ne yaptıklarını bilemesem de sizin bahsettiğiniz gibi bir güvenlik önlemi geliştirmişlerdir. Yani öyle saldım çayıra, Defender kayıra bir olay yok bu tip kurumsal büyük firmalarda, bankalarda. :)

Nasıl yani bil. mühendisliği belgem var, o kurumda çalışıyorsam çata pata giremez miyim(!):eek: DH'de bir tane benzer eleman vardı makine müh. mi, bilgi. müh. mi diplomasını atıyordu her yorumun altına bilgili ve haklı olduğunu göstermek için adını unuttum, biraz zorlasak bu forumda da benzer mimler çıkar. Belgeyi alınca her şeyi bildiğinizi sanıyorsunuz ya:ROFLMAO:

benim kaspersky üyeliğim tek cihaz 1 yıl olarak almıştım geçtiğimiz nisanda. o varken yüksetlme yaparsam nasıl olur acaba daha önce yapan oldu mu böyle bir şey
Üzerine girdiğinizde ekliyor olabilir, geçen sene de benzer mesajlar olmuştu. Kesin cevap için MH'yi arayıp bilgi almanız veya mesaj atmanız iyi olabilir. Bazı sürümlerde bu olmuyordu çünkü.

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
Arkadaşlar gerekli mi sizce almalı mıyım ? Sadece oyun oynuyorum steam epicten. Bilmediğim dosyalar korsan program kullanmıyorum. Defenderi manuel devre dışı bırakıyorum her açıldığında aktif ediyor kendini. Bunun performansa etkisi olur mu alırsam birisi aydınlatabilir mi ?

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Korsan program kullanmana gerek yok; tıkladığın bir video ve resimden de zararlı bulaşabilir. Sahte bir kopya siteye de giriş yapabilirsin.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
399
İsim
Batuhan
Arkadaşlar gerekli mi sizce almalı mıyım ? Sadece oyun oynuyorum steam epicten. Bilmediğim dosyalar korsan program kullanmıyorum. Defenderi manuel devre dışı bırakıyorum her açıldığında aktif ediyor kendini. Bunun performansa etkisi olur mu alırsam birisi aydınlatabilir mi ?
Gerekli değil sıradan bir ev kullanıcısının almasının bir mantığı yok. Torrent ve korsan yazılım kullanmadığınız için gerek yok. Kaspersky fan boyu dolu burası. ABD, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde yasaklı olan Rus Siber şirketine ait olduğu öne sürülen takip edilemeyen bir şirket. Telefon yazılımlarında sınırsız yetki ile bir çok veri data fotoğraf ve bilgiye sahip olabiliyorlar. Kendinizi korumak için alıyorsunuz yüklüyorsunuz kaspersky bütün bilgilerinizi sızdırıyor.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Bana sorarsanız günümüzde düzgün internet koruması olan bir program şart. Bu program olmaz gider atıyorum Bitdefender alın, Eset alın fakat önemli olan internet korumasını sağlaması.

Bundan 10-15 yıl önce HDD'ler üzerindeyken AV'ler çok fazla performans düşürüyordu, bunların en büyük etkenleriden biri HDD idi. Günümüzde artık çoğu AV'nin sistem performansına etkisi min. düzeyde denilebilir. Bu oran %1-2'yi geçmez. Tabii bu SSD'li 8 GB RAM'li bir sistem ve AV'nin çalışma mantığına göre değişebilir.

4 yıl öncesine ait bir test bırakayım size.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Bilgilerinizi herhangi bir işlem için kimlik fot. veya cep telefonu verince zaten bir nevi sızdırmış oluyorsun.
Kullandığınız otomobilin kaza testlerinden başarılı çıkması, sizin emniyet kemerini takmamanız manasına gelmez.

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,291
İsim
Kaan
İnternette dolaşan biriyseniz gerekli. Crackli program kullanmadığım için ne kadarını engelliyor bilemem fakat AV'lerin yapısı gereği bunları engellemek zorunda.
Hocam ben crackli oyun falan indiriyorum (pahalı oyunları özellikle) indireceğim vakit kapatabiliyorum değil mi ? Gerçek zamanlı falan dediği için pek anlamadım.

Oppss1903

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
381
İsim
Burak Ergül
Telefon ve pc de aynı anda kullanılıyor mu bu alsak ben şuan Eset kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım 3 yıldır geçsem mi kalsammı bilemedim

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam ben crackli oyun falan indiriyorum (pahalı oyunları özellikle) indireceğim vakit kapatabiliyorum değil mi ? Gerçek zamanlı falan dediği için pek anlamadım.
Taramayı durdurabilirsiniz sonrasında tarama dışına almanız gerekir nesnenin silinmemesi için.

Telefon ve pc de aynı anda kullanılıyor mu bu alsak ben şuan Eset kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım 3 yıldır geçsem mi kalsammı bilemedim

Bu konuda tam bir bilgim yok. Eset sürümünüzde internet koruması mevcut ise geçmenize gerek yok. Eset'te fazlasıyla yeterli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Oppss1903
Diğer tier 1 denilebilecek firmaların fiyatları ortada olunca insanları buna yönlendiremiyoruz.

1700840862927.png

Oppss1903

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
381
İsim
Burak Ergül
Taramayı durdurabilirsiniz sonrasında tarama dışına almanız gerekir nesnenin silinmemesi için.

Bu konuda tam bir bilgim yok. Eset sürümünüzde internet koruması mevcut ise geçmenize gerek yok. Eset'te fazlasıyla yeterli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Oppss1903
Diğer tier 1 denilebilecek firmaların fiyatları ortada olunca insanları buna yönlendiremiyoruz.

Alıntıyı görüntüle
baktım şimdi 1 ayım kalmış esette çok pahalılar bende alıcam 1 ay sonra key i girip ozaman aktif edebilirmiyiz :))

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
baktım şimdi 1 ayım kalmış esette çok pahalılar bende alıcam 1 ay sonra key i girip ozaman aktif edebilirmiyiz :))

Keyler'in bir kullanım süresi var diye hatırlıyorum, sitede biraz araştırın bulamazsanız bir firma ile iletişime geçin.

HDogus

80+ Bronze
3/5 arkadaş 1 veya 2 yıllık üyelik için grup kurarsa dahil olabilirim.

Top Bottom