Neler Yeni

Kekemelik yaş ilerledikçe kendiliğinden geçer mi sizce?

ulvi34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ulvi Mısırlıoğlu
Geçen gün öyle duymuştum bir yerden kekemelik yaş ilerledikçe kendiliğinden geçiyormuş diye duydum.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Fatih Ayhan
Geçen gün öyle duymuştum bir yerden kekemelik yaş ilerledikçe kendiliğinden geçiyormuş diye duydum.
Ben tam hatırlamıyorum ama 5 civarı yaşlarımda kekeme olmuştum. 10-12 yaşlarıma kadar çok kötü olmasa da bazen bir kelimeyi söylemek için savaş veriyordum. 12 yaşlarımdan sonra 18 -19 yaşıma kadar neredeyse hiç kekelememiştim yani geçtiğini düşündüm ama şuan 20 yaşındayım. Son 1 senedir bazı kelimeleri yine söyleyemiyorum. Biraz bekleyip sonra bir çırpıda söylemeye çalışıyorum işe de yarıyor çoğu zaman :D. Benimki çok ileri seviye değil ama sinir bozucu seviyede. Yaş ilerledikçe geçiyor mu bilmiyorum ama kişiye bağlı olduğunu düşünüyorum. Bir yandan da bazen kekelemek için hiçbir nedenim yokken yaşıyorum bunu. Heyecan vs. hiçbir şey yok. Tamamen sakinim ama kekeliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Erdem
Bol bol kitap oku geçiyor ciddiyim bı dostum kekeliyordu hep sonra 2-3 ay görüşemedik bı gorustuk kekelemesi düzelmiş nasıl düzelttin diye sordum kitap okumuş bol.bol sende oku geçer

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Geçmez

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru