Neler Yeni

Kısa Gelen Akım Korumalı Prize Uzatma Kablosu Takılır Mı?

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Yeni bilgisayar için akım korumalı priz aldım ve kablo uzunluğu 1.8m yazdığı için aldım. Meğerse prizin kablosu altından başlıyormuş ve 15 20cm kayıp var. Bilgisayarın olduğu yerde bile priz tam yere değmiyor.

Akım korumalı prizlerde kabloyu uzun yapmıyorlarmış. Ve ben yatağıma kadar çekiyordum eski prizi telefon şarjı, elektrikli battaniye kullanımı için falan. Şu durumda ne yapmalıyım. Başka priz taksam problem olur mu ek olarak. Evde topraklama yok ama tek prize topraklama çektirdim.

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Ertuğrul Bolat
AKP (akım korumalı priz) öncesinde uzatma kullanabilirsin,sıkıntı olmaz.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
AKP (akım korumalı priz) öncesinde uzatma kullanabilirsin,sıkıntı olmaz.
Akım korumalı prize uzatma kablosu değil uzatma kablosuna akım korumalı priz takmalıyım doğrusu bu mudur

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
427
İsim
Sinan İ.
Prizin fiş yerleri havada kalırsa sıkıntı olabilir. Zamanla ağırlığından dolayı kablolar çıkabilir dikkat etmek lazım.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Prizin fiş yerleri havada kalırsa sıkıntı olabilir. Zamanla ağırlığından dolayı kablolar çıkabilir dikkat etmek lazım.
Arka kısmı sadece dokunmuyor yere sadece. Şuan masanın dışında ama rafın içine koyucam. Şuanda kablo sıfır kutuya bükülerek koyulduğu için dümdüz değil kablo. Belki zamanla durdukça yukarıdaki bölümler düzelirse yere değebilir bilmiyorum.
17157083621362067058052949017681.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen evet,sağlıklısı budur.
Bilgisayarı bağlamayacak olsam problem etmezdim direk kullanırdım da. Bilgisayara bir şey olur korkusu var. Evde topraklama yok sırf garanti olsun diye bilgisayar olan prize topraklama çektirdim. Yetmezmiş gibi akım korumalı priz aldım ama oda kısa geldi

Top Bottom