Neler Yeni

Korsan Oyun Konuları Hakkında

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Darkula

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Yusuf arman
Ben korsan oyun indirme sitesi istedim 600 hit 70 cevap aldı 67 si linçledi 1 tanesi özelden paylaştı
Dostlar daha yeni forumda bir arkadaş korsan oyun indirmek isteyip konu dışı yorum yapanlar olduğunu gördüm ve bu birçok konuda yaşanıyor.
Bi ümit bu duruma son vermek adına sizlere bir öneri tarzı bir şey demek istiyorum.
Eğer ki birisi forumda korsan oyun indirmek isterse ve konusunu açarsa bu insanlık suçu bir durum değildir gereksiz yere linçlemenize gerek yok.
Kişi korsan oyun indirirken beraberinde gelecek olası virüslerin zaten farkındadır tekrar dile getirip KoRsAn ViRüSlÜ OrJiNaL aL diye gereksiz yorumlarda bulunmaya gerek yok
Belki yapımcının hakkına giriyor olabilir ya da oyuna para vermek istememiş olabilir kişi bunun zaten farkında yine de dileyen paşa paşa korsan oyun İNDİREBİLİR ve aynı şekilde dileyen parasıyla oyunu alıp destek olabilir.
Kimsenin zaten kafaya koyup yapacağı bir şeye zaten engel olamazsınız. Sadece görüntü kirliliği yaratır.
Lütfen crackli oyunlarla alakalı herhangi bir konu açıldığında ya konuya yardım edin ya da sonu gelmeyen tartışmalar başlatmayın, hem forumun huzurunu bozuyor hem de kişinin konusu dağılıyor.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Valla şu ana kadar hiç sorun çıkmadı ben diyeyim de.
Heh bir tane daha vaka hatırladım. Watch Dogs ilk çıktığında yayınlanan torrent coin miner virüsü içeriyordu. Oyun çalışıyordu ama arka planda o virüs madencilik yaparak torrent sahibine para kazandırıyordu. Tabi bu da bilgisayarın çok yorulmasına sebep oluyordu. Bu ve bunun gibi çok vaka var. Olmayacağı anlamına gelmez yine de dikkatli olmak lazım her türlü.

Muti

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Onur Muti
İlgilendiği Kategoriler
Mobil Bilgisayarlar, Apu sistemler, birazcık da gamepedler
Instagram
İg: @0nnurrr
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199119862888/
Discord
Muti#0817
Valla eğer o oyun koruma yapmadıysa bal gibi de kullanın crack adam önemsememiş ki cracki burda da işte oyuna para veremler crack kullananı asarız keseriz(!) Gibi şeyler diyor örneğin cyberpunk oyunun anında korsan sürümü çıktı adamlar demek ki korsanı önemsememiş siz de önemsemeyin isteyen alsın isteyen korsan kullansın

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dostlar daha yeni forumda bir arkadaş korsan oyun indirmek isteyip konu dışı yorum yapanlar olduğunu gördüm ve bu birçok konuda yaşanıyor.
Bi ümit bu duruma son vermek adına sizlere bir öneri tarzı bir şey demek istiyorum.
Eğer ki birisi forumda korsan oyun indirmek isterse ve konusunu açarsa bu insanlık suçu bir durum değildir gereksiz yere linçlemenize gerek yok.
Kişi korsan oyun indirirken beraberinde gelecek olası virüslerin zaten farkındadır tekrar dile getirip KoRsAn ViRüSlÜ OrJiNaL aL diye gereksiz yorumlarda bulunmaya gerek yok
Belki yapımcının hakkına giriyor olabilir ya da oyuna para vermek istememiş olabilir kişi bunun zaten farkında yine de dileyen paşa paşa korsan oyun İNDİREBİLİR ve aynı şekilde dileyen parasıyla oyunu alıp destek olabilir.
Kimsenin zaten kafaya koyup yapacağı bir şeye zaten engel olamazsınız. Sadece görüntü kirliliği yaratır.
Lütfen crackli oyunlarla alakalı herhangi bir konu açıldığında ya konuya yardım edin ya da sonu gelmeyen tartışmalar başlatmayın, hem forumun huzurunu bozuyor hem de kişinin konusu dağılıyor.
Aynen mesela benim pc ye baksanız beleş uygulamlar hariç her şey korsan ama kimse itiraz etmedi. İtiraz edebilirler ama kimse kimsenin ne yükleyip veya oynayacağına karışamaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aylık gelirim 10K olmadığı sürece hiçbir oyuna 250TL'den fazla vermem.
Ben 1 kuruş vermem

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Valla eğer o oyun koruma yapmadıysa bal gibi de kullanın crack adam önemsememiş ki cracki burda da işte oyuna para veremler crack kullananı asarız keseriz(!) Gibi şeyler diyor örneğin cyberpunk oyunun anında korsan sürümü çıktı adamlar demek ki korsanı önemsememiş siz de önemsemeyin isteyen alsın isteyen korsan kullansın
Koruma yapılanlara da crack yapılıyor. Korsan asla durdurulamaz.

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,735
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Heh bir tane daha vaka hatırladım. Watch Dogs ilk çıktığında yayınlanan torrent coin miner virüsü içeriyordu. Oyun çalışıyordu ama arka planda o virüs madencilik yaparak torrent sahibine para kazandırıyordu. Tabi bu da bilgisayarın çok yorulmasına sebep oluyordu. Bu ve bunun gibi çok vaka var. Olmayacağı anlamına gelmez yine de dikkatli olmak lazım her türlü.
I**'den indiriyorsak sorun yok.

Gerisini yazsam tatile çıkarım ondan yazmayacağım.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,735
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Evet :D

(Şifreli söylemek de yasak değil inş)
Yasaksa tatile çıkarız :D Sanmıyorum site adı veya link verilmedi.

Dur şimdi belli olmaz silelim bence.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Çok param var. Oyuna 500-600 TL mi? Dalga mı geçiyorlar? Kesinlikle almam!!!
EA play almaya itiyorlar ama almıyorum! Asla da almayacağım. Standart para ödemeye bağımlı hale getirecek sonra da fiyatına zam yapacak asla asla yapmam. Uygun fiyatlı oyunları takip eder, onları oynarım benim için tamam. Zaten daha fazla vakit kalmıyor ki EA play alayım da oradaki oyunları deneyimleyeyim.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Oyun 200 TL ve aşağısı ise almaya çalışırım ve oyunun ne olduğuna bağlı. Gidipte little nightmares 2 ye 150 lira vermem.
RDR 2 ye veririm. Zaten babam çok oyun almama izin vermiyor. O konuda sıkıntı. Eğer çok istediğim bir oyun misal BFV 400 liradan adam akıllı bir fiyata düşmezse korsan indiririm gibi düşünüyorum. Şimdi aklımda şu var haram mı değil mi diye? Bir oyuna 400 TL fazla be.

Aylık gelirim 10K olmadığı sürece hiçbir oyuna 250TL'den fazla vermem.
Ayda en fazla 50 60 o da belki verebilirim. Benim ailem oyuna para vermek konusunda eli sıkı. Aslında çoktan BFV i korsan indirmiştim ama haram mı değil mi diye merak ediyorum. Rdr 2 ye 200 veririm. BFV e 200 veririm. Ama gidipte 400 TL vermem. Acaba çok pahalı ve saçma pahalı sebebiyle indirsem haram olur mu? Off. Oyunlar niye pahalı?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,671
Üyeler
152,716
Son üye
muratketn
Top Bottom