Neler Yeni

Yardım Kriptoda Batmış Adama Tavsiye!

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Merhaba arkadaşlar. Zamanında tepedeyken tüm paramı bastım, attığım para şimdi 10'da birine düştü :) Parayı tek yere basmadım aslında projesi olan coinler ile sepet yaptım ama kötü piyasaya denk geldim. Uzun süredir hiç yatırım yapmıyorum ancak bu aralar fiyatların baya düşmüş olduğunu görünce acaba dipten biraz toplasam mı dedim? Eskisi gibi macera aramıyorum artık, daha güvenilir belli başlı coinlere biraz yatırım yapmak istiyorum. Şu an kafamda SOL, AVAX ve ALGO var. Sizce boğa olursa tekrar değerlenir mi bunlar? YTD yazabilirsiniz fark etmez, ben zaten sadece fikir almak için soruyorum, tüm sorumluluk bana ait tabii ki.

Zealist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Memet K.
öncelikle çok geçmiş olsun , zararda da olsan malı satmadığın sürece yine de zararda sayılmazsın. Global ekonomik sıkıntılar ve Fed'in bu faiz arttırımları devam ederse boğa biraz uzaklarda görünüyor. Sağlam proje diye bir şey yoktur, zamanında LUNA ve TERRA 'nın başına gelenleri görmüşsündür zaten. Mantıklı ve geleceği olabileceğini düşündüğün ekosistemlere sahip coinlere yönelip (polkadot ekosistemi gibi ) seni üzmeyecek miktarlarla kademeli olarak ekleme yapabilirsin böylelikle kaybettiğin miktarları daha çabuk toparlarsın . Ayrıca bir tecrübemi de aktarayım , ne zaman ki bitcoin berberde , manavda, kasapta konuşuluyorsa arkana bakmadan kaç :D hiç bir yerde de konuşulmuyor ve google trend aramalarına bile uzun süre girmiyorsa o zaman mala çök :D şaka bir yana da bu ayı sezonunda bol bol grafik ve analiz eğitimi almanı tavsiye ederim ileriyi görebilmen için çok yardımcı olacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

adettendir :D YUKARIDA YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
öncelikle çok geçmiş olsun , zararda da olsan malı satmadığın sürece yine de zararda sayılmazsın. Global ekonomik sıkıntılar ve Fed'in bu faiz arttırımları devam ederse boğa biraz uzaklarda görünüyor. Sağlam proje diye bir şey yoktur, zamanında LUNA ve TERRA 'nın başına gelenleri görmüşsündür zaten. Mantıklı ve geleceği olabileceğini düşündüğün ekosistemlere sahip coinlere yönelip (polkadot ekosistemi gibi ) seni üzmeyecek miktarlarla kademeli olarak ekleme yapabilirsin böylelikle kaybettiğin miktarları daha çabuk toparlarsın . Ayrıca bir tecrübemi de aktarayım , ne zaman ki bitcoin berberde , manavda, kasapta konuşuluyorsa arkana bakmadan kaç :D hiç bir yerde de konuşulmuyor ve google trend aramalarına bile uzun süre girmiyorsa o zaman mala çök :D şaka bir yana da bu ayı sezonunda bol bol grafik ve analiz eğitimi almanı tavsiye ederim ileriyi görebilmen için çok yardımcı olacaktır.

adettendir :D YUKARIDA YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
Hocam zaten neye güvendiysek yıkıldı. Benim Terra ve Luna'da yatırımım yoktu aslında ama piyasayı çok kötü etkiledi o olay. Bir de FTT yatırımım vardı baya güzel o da sıfırlandı şimdi. FTX gibi bir borsanın çökmesini hala anlayamıyorum. Yani sağlam derken tabii ki her kripto çökebiliyor ama örneğin shitcoinlerin yüzde doksanı çökerken Solana gibi coinlerin %10'u çöküyor. Benim 2026'ya kadar vaktim var aslında, o yüzden biraz daha uzun vade dayanabilecek sağlam coin arıyorum. 100x yapma hedefim fln yok, sadece sağlam olsun, BTC 3x düşerken 100x düşmesin. Çok sıkıntılı zamanlardayız çünkü BTC'ye biri selam verse düşüveriyor, ardından da diğerleri hızla takip ediyor.

montenegro98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
burak karadağ
satmadığın sürece zararda değilsinizcilerin kafasını yaşamak istiyorum şakasız

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Arkadaşlar, %40 BTC, %20 ETH, %20 SOL, %20 AVAX girmeyi düşünüyorum. 2026'a kadar vaktim var. Nasıl sizce?

TrackVoice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,168
İsim
İsimsiz
İlgilendiği Kategoriler
Baydırmen
Instagram
TheCarSave
Steam
TrackVoice

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
bence altın al
Hocam ana yatırımım zaten %50 Altın, %25 Dolar, %25 Euro şeklinde. Elime küçük bir para geçti onu değerlendiricem sadece, dipten alsam mı dedim, yatırımım var çünkü tepeden.

asmarena6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Berk Era
Ya herro ya merrocuysan BTC almanın bi anlamı yok. nolacak 20 bin dolardan 60 bin dolara çıktı tekrar en süper senaryo oldu. kazandığı 3x mi seni kurtaracak.

Yapıyorsan bir sepet illaki madem öyle altcoinlerden yap. Mesela sepetinde mutlaka $Rose olsun. shibarium shibarum diye hypelanıp duruyor. yürüme ihtimal var azcok. $bone shibaswap tan biraz alabilir beklersin.

hiçbiri yatırım taavsiyesi değil elbette naçizaneee tavsiyeler. boğaya girerse zaten en poktan coin bile yükseliyor bir boğada durumunda en az karı btcden yaparsın.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Ya herro ya merrocuysan BTC almanın bi anlamı yok. nolacak 20 bin dolardan 60 bin dolara çıktı tekrar en süper senaryo oldu. kazandığı 3x mi seni kurtaracak.

Yapıyorsan bir sepet illaki madem öyle altcoinlerden yap. Mesela sepetinde mutlaka $Rose olsun. shibarium shibarum diye hypelanıp duruyor. yürüme ihtimal var azcok. $bone shibaswap tan biraz alabilir beklersin.

hiçbiri yatırım taavsiyesi değil elbette naçizaneee tavsiyeler. boğaya girerse zaten en poktan coin bile yükseliyor bir boğada durumunda en az karı btcden yaparsın.
Hayır hocam bu mantıkla battım ben zaten, herro merro diyordum zamanında hep böyle battım. Param 10'da birine değil 3'te birine düşerdi en azından. Shitcoin önermeyin bana o yüzden. Benim artık amacım kazanmak değil, kaybetmemek. 100x değil dolar bazında 5x yapsam da yeter bana.

Keyfen

80+ Bronze
dostum onlardan para kazanabileceğini sanmıyorum, para kazanmanın sırrı bana kalırsa malzeme çekip o malzemeyi satmakta saklı ucuza yakaliycaksın toplu şekilde alıp tek tek bile olsa satıcaksın misal bi ara b550 anakartlar çıktı piyasada 0 ı 2400 TL den başlıyordu 1400 TL ye amazona geldi millet 1700-1800 e sattı, 50 tane stok vardı maddi gücü olan adam alıp 300 lira kar ile bile satsa 15000 TL para ederdi şahsi fikrim tabi

Muti69

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
samet
Merhaba arkadaşlar. Zamanında tepedeyken tüm paramı bastım, attığım para şimdi 10'da birine düştü :) Parayı tek yere basmadım aslında projesi olan coinler ile sepet yaptım ama kötü piyasaya denk geldim. Uzun süredir hiç yatırım yapmıyorum ancak bu aralar fiyatların baya düşmüş olduğunu görünce acaba dipten biraz toplasam mı dedim? Eskisi gibi macera aramıyorum artık, daha güvenilir belli başlı coinlere biraz yatırım yapmak istiyorum. Şu an kafamda SOL, AVAX ve ALGO var. Sizce boğa olursa tekrar değerlenir mi bunlar? YTD yazabilirsiniz fark etmez, ben zaten sadece fikir almak için soruyorum, tüm sorumluluk bana ait tabii ki.
Valla hocam her an bir borsa iflas edebilir , şuanda borsa çokluğu var ve bu riskli bir konu , daha geçen busd fud unu görmüşsündür btc yi nasıl da etkiledi , btcnin ilk önce bunlardan kurtulması lazım , Amerika tarafı da önemli tabikide , aldığın coinleri birdaha alırsan ortalaman düşer en azından ,düştükçe toplamaya çalış YTD

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
dostum onlardan para kazanabileceğini sanmıyorum, para kazanmanın sırrı bana kalırsa malzeme çekip o malzemeyi satmakta saklı ucuza yakaliycaksın toplu şekilde alıp tek tek bile olsa satıcaksın misal bi ara b550 anakartlar çıktı piyasada 0 ı 2400 TL den başlıyordu 1400 TL ye amazona geldi millet 1700-1800 e sattı, 50 tane stok vardı maddi gücü olan adam alıp 300 lira kar ile bile satsa 15000 TL para ederdi şahsi fikrim tabi
Hocam bu işler bana uzak. Altın, dolar ve euro ile yatırım yapıyorum ben zaten. Dediğim gibi bu benim gelir kaynağım değil, başka aylık gelirlerim var zaten. Ben sadece ihtiyaç fazlası bir parayla ortalamamı düşürmek için dipten biraz kripto toplamak istiyorum.

Valla hocam her an bir borsa iflas edebilir , şuanda borsa çokluğu var ve bu riskli bir konu , daha geçen busd fud unu görmüşsündür btc yi nasıl da etkiledi , btcnin ilk önce bunlardan kurtulması lazım , Amerika tarafı da önemli tabikide , aldığın coinleri birdaha alırsan ortalaman düşer en azından ,düştükçe toplamaya çalış YTD
Hocam zaten o yüzden daha sağlam coinlere yöneliyorum, uzun vadede kafam rahat etsin diye. Bu piyasada her şey olur. He o dediğiniz olay olursa, kripto bu sıkıntılardan kurtulmuş olursa yani almak için çok geç olur, mantıklı olan en sıkıntılı zamanda almak, aslında daha düşükken almak lazımdı ama o zaman almadım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
909,029
Üyeler
141,078
Son üye
halil50
Top Bottom