Neler Yeni

İnceleme -----------

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
alacağınız markanın yetkili servislerine vs. dikkat edin arka kasa açma kapamada bile garantiyi devre dışı bırakmasınlar tabi kasa kısım kısım değilse çünkü bazı laptoplarda RAM HDD-SSD yuvası vs. ayrı arka kapaklardan oluşuyor garanti bozulmuyor nerden anlayacaklar zaten aşınma yapmadan sökeceğim demeyin loctite var ise anlarlar kolaylıkla
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam diğer hafta içinde benim bilgisayarı bir yetkili servise yollayacağım genel bakım için durduk yere garantisi bozulmasın :D hiç ellemeyeceğim bilgisayarcıdayken bile sorardım garantisi var mı yok mu diye adamlar mağdur olup yakama yapışmasın diye ustamda kızardı ama fazla bi şey demezdi

NZXT

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
alacağınız markanın yetkili servislerine vs. dikkat edin arka kasa açma kapamada bile garantiyi devre dışı bırakmasınlar tabi kasa kısım kısım değilse çünkü bazı laptoplarda RAM HDD-SSD yuvası vs. ayrı arka kapaklardan oluşuyor garanti bozulmuyor nerden anlayacaklar zaten aşınma yapmadan sökeceğim demeyin loctite var ise anlarlar kolaylıkla

Hocam diğer hafta içinde benim bilgisayarı bir yetkili servise yollayacağım genel bakım için durduk yere garantisi bozulmasın :D hiç ellemeyeceğim bilgisayarcıdayken bile sorardım garantisi var mı yok mu diye adamlar mağdur olup yakama yapışmasın diye ustamda kızardı ama fazla bi şey demezdi
Evet teknik servis olayıda önemli bir role sahiptir. Türkiyede genel olarak teknik servisler sıkıntılı olsada cihazlar için son derece önem taşır. Cihazın içini açarken veya belirli birşeyi söküp takma işlemi yapacaksanız iyi araştırıp öyle uygulayın işlemleri diğer türlü garanti dışı kalır cihaz.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Evet teknik servis olayıda önemli bir role sahiptir. Türkiyede genel olarak teknik servisler sıkıntılı olsada cihazlar için son derece önem taşır. Cihazın içini açarken veya belirli birşeyi söküp takma işlemi yapacaksanız iyi araştırıp öyle uygulayın işlemleri diğer türlü garanti dışı kalır cihaz.
"Warranty void if seal broken" yazarsa elleme bile zaten

brokeni direkt kırılma diye çevirmeyin yani aşınma, açılma, çıkarma yı kast ediyor

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

NZXT

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
"Warranty void if seal broken" yazarsa elleme bile zaten

brokeni direkt kırılma diye çevirmeyin yani aşınma, açılma, çıkarma yı kast ediyor
Ondan ram yükseltme veya cihaz temizliği gibi konularda teknik servise götürmek daha iyi olabilir, eğer tam emin değilseniz grantiden çıkarıp çıkarmayacağı hakkında.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Ondan ram yükseltme veya cihaz temizliği gibi konularda teknik servise götürmek daha iyi olabilir, eğer tam emin değilseniz grantiden çıkarıp çıkarmayacağı hakkında.
https://forum.donanimarsivi.com/kon...i-yazdigim-son-gelismeyi-okuyun.896756/page-6 hocam şu banada olmaz mı be :ROFLMAO:

bozmuyorda hocam bende üşendim garanti var iken ben neden uğraşiyim yok boruyu sök yok fanı sök bataryayı sök ne uğraşacam gönder garantiye bişey yaparlarsa söke söke alırım belki banada RTX 4080 li Omen verirlerde throttle den geçilmez bilgisayar :ROFLMAO:

• Hahaha

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Gördüm o konuyu önceden. İlk başta trol felan sandımda yok değil sanırım. Adam hayattaki son şansını dibine kadar kullanmış herhalde. Öyle birşeyin olma ihtimali %0.1'den düşük çünkü.
bilgisayar RTX 2050 ile gelince :

• Hahaha

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Konuyu dikkate alarak cihaz alırsanız üzülebilirsiniz.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Nedeninide açıklarsan sevinirim güzel kardeşim.

Öncelik verilmesi gereken GPU, CPU ve cihazın genel kalitesidir. Cihazın genel kalitesi yüksek olmadığı takdirde geri kalan donanımlar iyi de olsa muhtemel arızalanma durumu söz konusu olacaktır. Bu yüzden bir birey laptop almaya karar verdiğinde bilen birilerine danışırsa daha iyi olacaktır. Elbette bu benim görüşüm.

Hocam örneğin adaptörden vereyim lenovo ideapad lerde 180 watt adaptörde batarya yiyor bilgisayar

Bazı modellerde evet, adaptör yetersiz kalıyor.

NZXT

80+ Bronze
Öncelik verilmesi gereken GPU, CPU ve cihazın genel kalitesidir. Cihazın genel kalitesi yüksek olmadığı takdirde geri kalan donanımlar iyi de olsa muhtemel arızalanma durumu söz konusu olacaktır. Bu yüzden bir birey laptop almaya karar verdiğinde bilen birilerine danışırsa daha iyi olacaktır. Elbette bu benim görüşüm.
Görüşüne saygı duyarım. Arızalanma durumunda şöyle diyebilirim, cihaz kendi kendine arızalanacak durumu yok ya ?. Onlara konuda yer verdim zaten detaylıca. Cihazın kalitesinden tut limit kısmına kadar değindim. Eksik veya hatalı bir şey varsa düzeltebilirsin. Veya benden daha bilgiliysen yap rehber okuyalım daha fazla yardımcı olabilirsin insanlara ( tabi istersen ).

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,890
Üyeler
140,717
Son üye
ozan590
Top Bottom