Neler Yeni

Öneri Lenovo Flex 5 Alınır Mı?

CordinX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
alper balkamış
Dostlar selam. Üniversiteye başlayacağım ve uğraştığım iki alan (yazılım / tasarım) için orta segment bir laptop arıyorum ve bana uygun olduğunu düşündüğüm "lenovo Flex 5" serisine göz diktim. Beni cezbeden en büyük özelliği konu hakkında bilgisi olanların da bildiği üzere katlanması ve kalemi...
Çizim ve tasarım için kalem ve katlanma özelliğinin işime çok yarayacağını düşünüyorum.
Aynı şekilde çizim ve tasarım dışında yazılım geliştirme için de yeterli olabileceğini düşünüyorum. Tabii ki piyasada farklı konfigürasyonları bulunuyor.

Kafamda 2 fakrlı konfigürasyon var:

İki model de Lenovo Flex i5 8-512 GB , biri 1920 x 1080 Nvidia GeForce MX450 diğeri 2560 x 1600 Intel Iris Xe Graphics.
Kısaca almayı düşünme sebeplerim ve modeller bunlar , konu hakkında bilgisi olan, bu özelliklere sahip ,bu modeller veya farklı model laptoplara sahip arkadaşlara da bir kaç soru sormak istiyorum.

- Sizce FHD (1920 x 1080) ve 2560 x 1600 arasında kayda değer bir fark var mı? Varsa ne kadar etkiler? Varsa benim için ne gibi sorunlar doğurabilir?
- MX450 ile Iris Xe Arasında Kayde değer bir fark var mı ? Varsa ne kadar etkiler... ``
- 1. ve 2. soru ile bağlantılı olarak ciddi bir fark varsa 2560 x 1600 için MX450 feda edilebilir mi veya MX450 için 2560 x 1600 feda edilebilir mi? Edilmeli Mi?
- Ekstra bilgi ve emin olmamakla birlikte sanırım i5 1235U sistemlere dahil. Nasıldır bu arkadaş acaba?
- 8 Ram bu dönemde can acıtır mı tarzı bir düşüncedeyim sizinkini merak ediyorum.
- Bu laptopta ram upgrade yapılıyor mu emin değilim ve yapılıyorsa lenovo tarafında garantiden yana sorun yaşatıyor mu ?
- Menteşe ve dokunmatik ekranı sizce ne kadar uzun ömürlü ve cebi ne kadar üzer :)

bu ve benzeri şeyler kafamda ve biraz kurcalıyor , sonuca da tam olarak varamadım. Aydınlatırsanız sevinirim...

Eksik veya yanlış bir şey için lütfen beni düzeltin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,927
Üyeler
140,727
Son üye
Orhankayra
Top Bottom