Neler Yeni

Ana Konu Lenovo Legion R25i-30 Kullanıcıları

dexmete

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Metehan
Hocam bu ölü piksel mi nerdeyse belli bile olmuyor değişim yapmalı mıyım ?
Evet ölü piksel. Değiştirebilirsiniz iyi olur ama gelecek monitörün de ölü pikseli olmama garantisi yok. Monitör siparişlerinde oluyor bu tarz ölü piksel sorunları

ldrowsyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Süha
Ayarlarda dct ayarı olması lazım. Onu açınca bayağı kısıyor parlaklığı.
hocam DCT diye bir şey bulamadım, DCR var, onu açarsam parlaklık aşırı artıyor ve parlaklığı değiştirmene izin vermiyor. Mümkünse bi ekran görüntüsü paylaşabilir misin nerede orası? Teşekkürler.

oguuzysr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
Oğuz
hocam DCT diye bir şey bulamadım, DCR var, onu açarsam parlaklık aşırı artıyor ve parlaklığı değiştirmene izin vermiyor. Mümkünse bi ekran görüntüsü paylaşabilir misin nerede orası? Teşekkürler.
Tamam hocam dcr :) ben açınca parlaklık düşüyordu?

Fantastiktürk

80+ Bronze
Tamam hocam dcr :) ben açınca parlaklık düşüyordu?

Valla hocam ben de çözemedim. Olmadı 3. parti yazılım ile ekranı karartmak lazım. Gündüz iyi ama gece vakti çok parlak geliyor ekran.
DCR dediği dinamik kontrast. Karanlık sahnede kısar, aydınlıkta açar. HP ve Lenovo'da güzel çalişan bir özellik. Kontrastı iyi değerlere çıkarıyor.

Ancak parlaklığı ayarlayamama gibi eksileri var elbette.

Jezzy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hakan Uysal
Evet ölü piksel. Değiştirebilirsiniz iyi olur ama gelecek monitörün de ölü pikseli olmama garantisi yok. Monitör siparişlerinde oluyor bu tarz ölü piksel sorunları
Mouse ile karşılaştırınca bu büyüklükte

Ekler

• IMG_1826.jpeg
    IMG_1826.jpeg
    1 MB · Hit: 84

furkan2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
furkan
Youtube videolarında bulanıklık yaşayan var mı hiç ya 3 gündür kullanıyorum çözemedim.

Xef1ONYX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Gökalp Yentür
Arkadaşlar selam r25i-30 var elimde aldigim fiyattan vermek istiyorum totalda 2 saat kullanmisimdir. Ama planlarimda meydana gelen degisikliklerden dolayi 2k bir monitore gecis yaptim. Ankara ici yasayana aldigim fiyattan verebilirim. Yoksa iade edecegim bu hafta ici.

MertFM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Mertcan Ceylan
ÖNEMLİ !!!!! : İlk paylaşıldığı gün sipariş vermiştim ve sorunsuz elime gelmişti Bugün ÖLÜ PİKSEL çıktı monitörde siyah renkte belli oluyor sonradan bu kadar kısa süre içerisinde ölü piksel çıkması aşırı can sıkıcı bir olay Gigabyte Gf24F2 monitörü 1 yıldır fazladır kullanıyorum bir sorun yok bunda daha bir kaç ay olmadan bu sorun çıktı umarım daha fazla artarda 3 den fazla olunca değişim yaparım yoksa can sıkacak belli.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,483
İsim
Fatih
Aynısı bende de var nette sıkışmış piksel diyorlar . Ve sadece siyah ekranda belli oluyo
Üzerine hafif bastirarak ovala geçmezse Jscresnfix dene 2 3 saat yine geçmezse ölü pikseldir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,498
Üyeler
151,074
Son üye
bgrashnsh
Top Bottom