Neler Yeni

Ana Konu Lenovo Legion R25i-30 Kullanıcıları

xserkanx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Serkan
Dostum devamlı oyun flim müzik vs . Ekran bence en önemlisi. Saatler harcıyoruz. Kaliteli olması iyi olur. Bu monitörle r25iyi kıyasladım. Arada dağlar kadar fark var. Renk kalitesi, hız, kutu içeriği. Advencid monitör. 8.400e aldım vatandan. Vatanda 3 gün oldu 11.650ye çıktı. Hala ucuz siteler var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

8500 lira 1080p monitör almak he
Ekran kartım kurtarmıyor 2k.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,385
İsim
Fatih
Dostum devamlı oyun flim müzik vs . Ekran bence en önemlisi. Saatler harcıyoruz. Kaliteli olması iyi olur. Bu monitörle r25iyi kıyasladım. Arada dağlar kadar fark var. Renk kalitesi, hız, kutu içeriği. Advencid monitör. 8.400e aldım vatandan. Vatanda 3 gün oldu 11.650ye çıktı. Hala ucuz siteler var.

Kankam fiyat olarak da dağlar kadar fark var.

Spoit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Muhammed

Fiyat olarak dağlar kadar fark var 8500 TL 1080p vermek kesinlikle mantıksızdır her ne kadar iyi olsa ekran kartın 2k desteklemiyor ise yinede 2k alınırdı ileri zaman değiştirirsin ama
Bana hiç mantıklı gelmiyor o fiyat o monitör

xserkanx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Serkan
Satarız ilerde gerekirse. Ekran kartıda pahalı. Ona işlemcide lazım anakartla. 20k lazim işlemci anakart ekran kartı için. Ozama r25iden huylanan HP Omen 25i (22J05E9) Monitör (22J05AA) almalı. Fazla kafa patlatmaya gerek yok. Kendini kanıtlamış.

Özgürx1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Özgür
Satarız ilerde gerekirse. Ekran kartıda pahalı. Ona işlemcide lazım anakartla. 20k lazim işlemci anakart ekran kartı için. Ozama r25iden huylanan HP Omen 25i (22J05E9) Monitör (22J05AA) almalı. Fazla kafa patlatmaya gerek yok. Kendini kanıtlamış.
Ben 25i kullanıyorum gayet iyi ekran rengi parlaklığı çok iyi ölü piksel ghosting yok videolarda hdr açınca daha canlı oluyor

xserkanx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Serkan
Eskiden peynir ekmek gibi parça alıyorduk. 1000 dolara PC diziyordum ki 1 maaşım yoktu. Şimdi 1000 dolar 30bine dayanmış hey yavrum hey.

ereen

80+
Monitör bugün geldi testlerini yaptım hiçbir sorunu yok, sadece sol altta rahatsız etmeyecek derecede ips glow var ama o artık ips ekranların problemi normal karşılıyorum.

Forumda bahsedilen YouTube videolarında bulanıklık sorununu da yaşamadım. Belki laptop ile bağlayan ve çözünürlüğü FHD'den yüksek veya düşük arkadaşlar ekranı yinele seçeneğinde kullanıyorsa o etki ediyor olabilir.

Abdullah abinin gösterdiği ayarları yaptım, oyun modunu FPS 1'e aldım kendimde sRGB seçtim renk modunu. Ekranları karşılaştırmak amacıyla elimde Legion laptop var, ekranı QHD ve renk doğruluk oranı da yüksek sayılır bir referans monitörü kadar olmasada. Onun ekranıyla karşılaştırdım yaptığım ayarlar sonrası renkler neredeyse aynı oldu.

QHD'den sonra büyük monitörde FHD çözünürlük tatmin etmez diye korkuyordum ama keskinliğnden, kontrastından aşırı memnun kaldım. Çok ufak bazı renklerde renk tonu farkı var oda ufak ayarlamayla halledilir panel farkına göre normal karşılıyorum ama memnunum şuanda.

Hoparlörler içinde monitör sesini 100 yapmama rağmen Legion laptopumun hoparlörü bana daha iyi geldi ses yüksekliği olarak ama bu monitördeki oldukça tatmin eder diye düşünüyorum birçok kullanıcıyı. Hiç olmamasından iyidir.

Omen 25i ile karşılaştıranlar için evet Omen'in renk profili fabrika çıkışı olarak daha iyi, Omen bu durumda hazır bir ürün ancak bu monitörle de aynı renkleri elde edemezsiniz diye bir şey yok aynı panel sonuçta. Zaten forumda da bu monitörün renk profilinin fabrika çıkışlı kötü olduğu bahsedildi. Biraz kurcalamak gerekiyor.

Belki bir Omen kullanıcısı monitörleri yan yana koyup kurcalamalar sonrası aynı renk profilini elde ederse bizle paylaşır hepimiz faydalanırız. Ki monitörde yeni zaten ileriki vakitte alacağı güncellemeler ile Lenovo'nun renk profilini düzeltmesi ihtimalide yüksek. Yine de şuanlık 2 ayar değiştirmem ile keşke dedirtmedi bana.

Ayrıca bu monitörün Pivot özelliğinden sonra iyiki de Lenovo alıp geçmişim diyorum, verdiği esneklik payı çok iyi. Masası küçük olanlar, masa üzerinde yer sıkıntısı çekenler veya monitör altı stand gibi şeylere başvurmak istemeyenler için bir nimet.

Alıp kullanmakta olan, alacak herkese hayırlı olsun.

20231211_163411.jpg

Son düzenleme:

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Bende şu an dikkat ettim de video vs izlerken cidden görüntü hafif bulanık ve çamur gibi bunun ayarı vs var mı bilen varsa yardımcı olabilir mi

Pyrex1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Utku Alp Eren
Bende şu an dikkat ettim de video vs izlerken cidden görüntü hafif bulanık ve çamur gibi bunun ayarı vs var mı bilen varsa yardımcı olabilir mi
Evet bende bunu dile getirmiştim çoğu kişi başta farkedemiyor ama görüntü o kadar net değil

Top Bottom