Neler Yeni

LGS ye az kaldı napıcam

Phanzox

80+ Silver
En az 400 puan yapmam lazım denemelerde max 257 yaptım çok üzülüyorum gerçekten bende 400 gibi bi puan alıp babamın gülmesini gururlanmasını istiyorum ama matematik olmuyor abimle oturuyoruz çalışıyoruz 1 gün sonra aklımdan gidiyo bu 2.dönemin iptal olması bana Bi ümitlendirdi umut verdi denemelerde genellikle mat ve İngilizce yapamıyorum çalışsam din ve inkılap fullerim normalde zaten ful olmasada max 3 yanlış çıkıyor Türkçe max 14 şuana kadar onuda bi 16 17 yaparım fenide çalışıcam bi 10 doğru yapsam 400 yapabilirmiyim dersleri çok iyi olan bir öğrenci değilim
Hız yayınlarının kısa soru bankaları vardı her dersten önce konu eksiğin varsa konu eksiğini kapa sonra kitapları al adam akıllı çöz yanlış yaptığın veya yapamadığın sorulara tekrar tekrar bak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
ahmet enes çakırcı
İlgilendiği Kategoriler
Araba,, Bilgisayar,Oyun
Discord
O'Conner#0815
kardeşim matematiği sadece soru çözerek yaparsın birde sen fen lisesine gitmeyeceksen lgs puanı önemsiz fen liseleri dışında çoğu okul ortalama puanı ile alıyor
Ben lgsye girmedim ortalamamla anadoluya yerleştim aga
Açıkçası lgs boş bir sınav ortalamam 99 du sınavdan 370 aldım anadolu lisesindeyim çok çalışma boşver
Benim ortalamam da düşük ama 67 lerde
Mesaj otomatik birleştirildi:

ortaokula geçtiğimden beri derslere önem vermez oldum yarısı online eğitim ile geçti zaten arkada hocanın sesi kapatıp micleri kapatıp mc oynardık arkadaşlarla çok fazla konu eksiğim var şuana kadar 1 kere bile sınava çalışmadım hiç bir ödevimi yapmam ama yine de şuana kadar hiç takdir altı almadım ben bunu dersi dinlemeye bağlıyorum(online de sınav yoktu öyle kurtardım) derste hoca dersi anlatsın birazını anlarım sonra da tahta da soru çözmeye başlanınca ilk arkadaşlarımın nasıl çözdüğüne bakarım onlar da aklımda kalır sonra sıra bana gelir aynı mantıkla bende çözmeye çalışırım sonra bi baktım hoop anlamışım bile konuyu yani ders çalışmaktan çok hocanın anlattığı dilden anlaman daha iyi olurdu senin için o yüzden şimdi abin anlattığı zaman falan kafan hep başka yerlere gidecek ben şuana kadar 1 ödev bile yapmadım proje notlarım ya girilmedi ya da max 50 falan verildi ona rağmen 1. dönem 91 ile bitirdim denemelerim 400 ile geliyor yani bu notları alabilmek için çok çalışmaktan önce çok iyi dinlemek geliyor bence ama tabi ilk önce her şeyin mantığını anlamalısın 9x7 diye sorulduğunda teker teker saymak yerine direkt 70 den 7 çıkarıp 63 bulmalısın (örnektir, bunu zaten çoğu kişi ezbere bilir)

Yani ilk önce dersi iyi dinle anla dersi sonra da karşına zaman kavramı çıkacak sınavda zaman çok önemli her şeyi bilsen bile büyük ihtimal süren yetmiyecek bazı sorulara onlara gelince işte o zaman ders çalışman etkili olur 375 üstü puan almak istiyorsan günde en az yarım saat test çözmen gerekir zaten bunu düzenli yapsan yeter öyle günde 4 5 saat ders çalışanları aldırma bana göre biraz gereksiz fazla çözüyorlar

ben 420 alsam yeter diyorum oturduğum şehirde ki en yüksek lise bu puanla alıyor son 2 ay düzenli çalışsam çok rahat yeter gibi sadece 1.dönem konularının çıkması benim için iyi oldu daha az konu çalışıp tek bir konuya daha fazla yüklenebileceğim

umarım yardımcı olabilmişimdir eğer okuduysan teşekkür ederim
Teşekkürler dediklerini yapıcam

Suwariba

80+ Silver
İstemen lazım temelim olmadan girdim 8. sınıfa ilk dönem de saldım 2. dönem aklım başıma gelmişti. Dershane ve Özel okul imkanımla 1,54 e girmiştim. Hepsi birbirinin aynısı olan keko dolu okullarda okumak istiyorsan sen bilirsin. Eğitim özele gitmediğin sürece çok fark etmeyecek. Kimlerle ve nerede geçireceğin önemli o lise senelerini.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
ahmet enes çakırcı
İlgilendiği Kategoriler
Araba,, Bilgisayar,Oyun
Discord
O'Conner#0815
İstemen lazım temelim olmadan girdim 8. sınıfa ilk dönem de saldım 2. dönem aklım başıma gelmişti. Dershane ve Özel okul imkanımla 1,54 e girmiştim. Hepsi birbirinin aynısı olan keko dolu okullarda okumak istiyorsan sen bilirsin. Eğitim özele gitmediğin sürece çok fark etmeyecek. Kimlerle ve nerede geçireceğin önemli o lise senelerini.
gerçekten istiyorum bendede temel 0 ilk dönem salmıştım 2.dönem napıcam diye düşünürken iptal olunca 2.dönem de bi umudum oldu

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,554
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Valla kanka kusura bakma da 67 ortalama ve 250 puan civarıysan durumun az çok orta da.Matematik için sağlam temel lazım ki o da yoktur senin iș zor.Yine de zararın neresinden dönde kâr ama zor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,552
Üyeler
156,630
Son üye
luis333
Top Bottom