Neler Yeni

Macbook Air M2 vs Matebook D16

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,907
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Kullanım amacım çoğunlukla günlük işler olacak, video düzenleme vs. Biraz da oyun. Ama gerçekten biraz. Özellikle hayat düzenimi yazın yazlıkta oturup laptoptan oyun oynayarak geçirmektense çalışacağım. Bu yüzden oyunla pek işim olmayacak. Zaten evde masaüstü var. Ama ne bileyim LoL vs. oynarım belki.
Özellikle ekranından dolayı mac beni çok içine çekiyor ama son çıkan Matebook D16 da hoşuma gidiyor. Yıllardır kullandığım Windows'tan Mac'e geçmek biraz farklı olur mu bilmiyorum ama özellikle mac tarafını daha çok istiyorum. Hem yeni bir şeyler deneyeyim hem de devamlılığı olsun diye.

İkinci seçeneğim ise Matebook D16.
Macbook ile neredeyse aynı parada, i7-12700H 16 GB 512 GB SSD Iris Xe Graphics 16" olanı.
Ekranın büyük olması umrumda değil, aksine küçük ve güzel olmasını istiyorum çünkü taşınabilir olması benim için daha önemli.
İşlemci tarafında daha iyi olabilir mi bilmiyorum ama depolama ve RAM konusunda daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Yani çok kararsızım dediğim gibi. Help :/

iEmin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Emin Aytanözü
M2 aldım ve memnunum tek saniye düşünme
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama daha önce mac kullanmadıysan alışması garip olabilir ben hala bir çok şeye alışabilmiş değilim en basitinden delete tuşu yok kardeşim silemiyorum bir şeyleri hızlıca. Böyle küçük takılabileceğin bir kaç şey var ama alışıyorsun.

takashi06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
hasan akdeniz
eğer 16gb m2 alacaksan, m2 al diğer türlü 8 gb ram yetmez.

Cihangir

80+ Gold
Kullanım amacım çoğunlukla günlük işler olacak, video düzenleme vs. Biraz da oyun. Ama gerçekten biraz. Özellikle hayat düzenimi yazın yazlıkta oturup laptoptan oyun oynayarak geçirmektense çalışacağım. Bu yüzden oyunla pek işim olmayacak. Zaten evde masaüstü var. Ama ne bileyim LoL vs. oynarım belki.
Özellikle ekranından dolayı mac beni çok içine çekiyor ama son çıkan Matebook D16 da hoşuma gidiyor. Yıllardır kullandığım Windows'tan Mac'e geçmek biraz farklı olur mu bilmiyorum ama özellikle mac tarafını daha çok istiyorum. Hem yeni bir şeyler deneyeyim hem de devamlılığı olsun diye.

İkinci seçeneğim ise Matebook D16.
Macbook ile neredeyse aynı parada, i7-12700H 16 GB 512 GB SSD Iris Xe Graphics 16" olanı.
Ekranın büyük olması umrumda değil, aksine küçük ve güzel olmasını istiyorum çünkü taşınabilir olması benim için daha önemli.
İşlemci tarafında daha iyi olabilir mi bilmiyorum ama depolama ve RAM konusunda daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Yani çok kararsızım dediğim gibi. Help :/
Macbook Air m2 varken matebook alınmaz. M2 çip ile ancak i9 işlemcili ve ekran kartı yükek sistemler kıyaslanır. Air al en iyisi

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Matebook 16 bir seçenek olsaydı kendisi benim şu an favori laptop'um, M2'nin ekstra performansını daha büyük ekran ve Windows için boş verirdim. D16 için benzer şeyleri söyleyemem, bence Matebook 16'nın en büyük avantajı olan 3:2 ekran olmayınca macbook M2 de alınabilir gibi duruyor.

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray
Matebook D16 yerine düz Matebook 16 çok daha iyi olacaktır. taşınabilir bi şeyler istiyorsanız 16 serisini almayın zaten, 2kg ve büyükler.
Matebook 16 bir seçenek olsaydı kendisi benim şu an favori laptop'um, M2'nin ekstra performansını daha büyük ekran ve Windows için boş verirdim. D16 için benzer şeyleri söyleyemem, bence Matebook 16'nın en büyük avantajı olan 3:2 ekran olmayınca macbook M2 de alınabilir gibi duruyor.
3:2 ekran oranı nasıl bir avantaj yaratıyor ki bu kadar kritik olan?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Kişisel tercih ve fazladan dikey ekran alanı birçok günlük işte fazla avantaj sağlıyor. En fazla da edit işinde.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,907
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eğer 16gb m2 alacaksan, m2 al diğer türlü 8 gb ram yetmez.
M2 çipli 16GB ramli Macbook Air 27000TL civarı bir paraya satılıyor :/
Macbook Air m2 varken matebook alınmaz. M2 çip ile ancak i9 işlemcili ve ekran kartı yükek sistemler kıyaslanır. Air al en iyisi
Matebook D16 yerine düz Matebook 16 çok daha iyi olacaktır. taşınabilir bi şeyler istiyorsanız 16 serisini almayın zaten, 2kg ve büyükler.

Aslında Matebook'lara da çok sıcak bakmamaya başladım çünkü genel tasarımları beni pek cezbetmiyor.
Şu zamanda M1 macbook alsam nasıl olur? Öğrenci indirimi de varmış.

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray

Aslında Matebook'lara da çok sıcak bakmamaya başladım çünkü genel tasarımları beni pek cezbetmiyor.
M1 de yağ gibi akar, en azından MacOSta çalışan oyunları rahatlıkla oynatır duruma göre güzel şekilde 4K video da editlenir. Kısacası her işe yetecek kadar güçlü, sadece alırken 16 GB almayı unutma o kısım çok kritik.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,482
İsim
Diyarhan
M1 16gb 512 alabilirsin m1 ve M2 arası dağlar kadar fark yok. Ayrıca pt de teşhir bölümüne de bak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
SERDAR METREŞ

Merhabalar, şu anda Vatan Bilgisayar ve Mediamark'ta fiyatları öğrenci indirimli halinden daha uygun. Değerlendirmek istersiniz belki.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,486
Üyeler
155,260
Son üye
ormanayisi
Top Bottom