Neler Yeni

Yardım Mavi Ekran Hatası Alıyorum Yardım!!!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Semih
Merhabalar Hata Kodunu İllaki Almışsındır Eğer Hata Kodunu Ararsan Anlarız Ne Olduğunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Semih
Bu hata genellik neden olur biliyomusun
Kardeşim Anladığım Kadarıyla Senin Donanımsal Veya Yazılımsal (RAM,HDD,EKRAN KARTI HATALARI) Senin Yazılımsal Bi Hata Var Yüksek İhtimal Driverlerini Yüklerken Yanlış Veya Eksik Yükledin Veya RAM'lerin Bozulmuştur Aldığın Hata (KMODE EXCEPTION NOT HANDLED) Yani BIOS İle İlgili Bir Sorun

Çözümü Bu Videoda Var (Ama İngilizce,Adamın Yaptıklarını Yaparsan Sıkıntı Olmaz Eğer Çözüm Olmasa Yeniden Yaz) :

Son düzenleme:

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Arkadaşa dün bir şeyler söyledim hata olursa söyle dedim onu bekleyelim ayrıca bu hata yazılımsal bir hata donanımsal değil

Demirgazi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Emir Cihan Demir
Kardesim Ramlarinda Biri Ariza Olabilir Arizali Olan Ramini Bulman Ve Onu Cikararak Çalıştırmayı Dene.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Yeni Gördümde Hata Konusu Ne Acaba Belki Anlayabilirim
Önceki sayfaları okuyabilirsin ama sanırım Kmode_exception_not_handled'dı ve RAM hatası filan diyenler olmuş kesinlikle yanlış tamamen yazılımsal bir hatadır

Scaredy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
x x
Dll eksik düzeltici ve aygıt guncelleyicileri piyasada çok fazla var virüs olmayanini bulup deneyebilirsin

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler

schomiche

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Gündaş
Instagram
mehmetgundass
Driver ve BIOS güncelleştirmelerini yaptığınızdan emin olun. Genelde eski sürüm BIOS'lar veya güncel olmayan driver'lar mavi ekran hatasına sebep olabiliyor. Sisteminizde kurulu Windows'un hatalı olabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurmalıyız. Aşağıdaki komutları komut istemcisine sırasıyla yazarak sistemdeki bozuk dosyaları bulup onarmayı deneyebilirsiniz.

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

İşlem bittikten sonra bu komutu kullanınız.

Kod:
sfc /scannow

Eğer işlem bittikten sonra sorununuz halen çözülmediyse, Microsoft'un sitesinden indirdiğiniz temiz ve güncel bir ISO dosyasıyla yeniden format atmayı deneyebilirsiniz.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Driver ve BIOS güncelleştirmelerini yaptığınızdan emin olun. Genelde eski sürüm BIOS'lar veya güncel olmayan driver'lar mavi ekran hatasına sebep olabiliyor. Sisteminizde kurulu Windows'un hatalı olabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurmalıyız. Aşağıdaki komutları komut istemcisine sırasıyla yazarak sistemdeki bozuk dosyaları bulup onarmayı deneyebilirsiniz.

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

İşlem bittikten sonra bu komutu kullanınız.

Kod:
sfc /scannow

Eğer işlem bittikten sonra sorununuz halen çözülmediyse, Microsoft'un sitesinden indirdiğiniz temiz ve güncel bir ISO dosyasıyla yeniden format atmayı deneyebilirsiniz.
sfc /scannow yöntemini söyledim ve arkadaş onu kullandıktan sonra Windows'un dosyaları düzelttiğini söyledi. İlk yazdığınız komuta gerek yok, o sadece sistemin disk image'ını düzeltmek içindir.

Manhunt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Furkan ARICI
Hic ramlarin yerini degistirdinmi

DarkBlead

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tufan Gencel
Mavi ekran verirken bazen böyle kod cıkarır birde bir program var bluescreenwiew diye bu mavi ekranın bilgilerini veriyor bir bakmanı öneririm bilen arkadaşlar içinde yardımcı olur. ve ek olarak ramlerinin slotlarını kontrol et 2 tane ram var mesela 1 tanesinde dene pc ac mavi ekran vericek mi dene olmadı 2. ram de dene oda olmadı bana ya yazılım kaynaklı olabilcegi şüphesi veriyor bendede oluyordu ekran kartımdan dolayıydı bir süre sonra düzeltti nvidia

Top Bottom