Neler Yeni

Merhaba arkadaşlar 2 Tane SSD Alacağım Yardımcı Olur musunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Çağatay DENİZ
Herkese merhaba arkadaşlar, birisi laptop için birisi masaüstü bilgisayar olmak üzere iki adet 240GB SSD alacağım, bilgisi olan ya da tecrüblerinden kaynkalı bilgi vermek isteyen arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. Sizce Hangi marka model almam daha sağlıklı olur.

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Hasan Said Tamer
Herkese merhaba arkadaşlar, birisi laptop için birisi masaüstü bilgisayar olmak üzere iki adet 240GB SSD alacağım, bilgisi olan ya da tecrüblerinden kaynkalı bilgi vermek isteyen arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. Sizce Hangi marka model almam daha sağlıklı olur.
neden 240 gb olsun ?

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Hasan Said Tamer
1 TB HDD mevcut ben sadece sistemi hızlandırmak adına ve bir iki programı kurmak adına SSD alacağım. Laptop'un da HDD ömrünü doldurdu sanırım içinden traktör motoru gibi ses geliyor. Yeni HDD almaktansa SSD alamayı tercih ederim.
1 tb yada 2 tb ssd alın ve hdd ile hiç uğraşmayın, bence. Hdd şu dönemde çok yavaş kalıyor.

darkweel99

80+ Bronze
ssd tavsıyesiyle ilgili konulara bak tekrar istersen bir fikir olur en azından

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Çağatay DENİZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ssd tavsıyesiyle ilgili konulara bak tekrar istersen bir fikir olur en azından
Bir çok rehber konu okudum. Hemen hemen tüm markaların aynı kronik sorunları var, benim istediğim hala kullananlar ve daha az sorun yaşayanlar, illaki sorunlar olacaktır ama minimum sorunlu bir ürün alsam çok daha iyi olur :)

Keyfen

80+ Bronze
bende 1 tb hdd 480 de ssd var mis gibi kullanıyorum ondan öncede 240 ssdm vardı gene aynı hdd vardı, hdd lerin ömrü diğerinden daha uzun oluyo ( m2 için bir şey diyemiyorum ama deneyimlemedim)

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Çağatay DENİZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende 1 tb hdd 480 de ssd var mis gibi kullanıyorum ondan öncede 240 ssdm vardı gene aynı hdd vardı, hdd lerin ömrü diğerinden daha uzun oluyo ( m2 için bir şey diyemiyorum ama deneyimlemedim)
SSD'lerin ömrü maalesef biraz daha kısa oluyor. Sizin SSD öldü mü yoksa depolama yetmediği için mi değiştiridiniz. Hangi Marka ve Modeli kullanıyordunuz.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
M.2 SSD mi bakıyorsunuz yoksa SATA mı?

Keyfen

80+ Bronze
SSD'lerin ömrü maalesef biraz daha kısa oluyor. Sizin SSD öldü mü yoksa depolama yetmediği için mi değiştiridiniz. Hangi Marka ve Modeli kullanıyordunuz.
kingspec olması lazım eski kasamdaki ssd oydu m2 değil normal ssd'ydi. valla 2,5 yıl kadar kullandım gayet iyidi sağlığı %86 ya düşmüş ama 0 hata vardı ssd de, eski kasamda satılmayı bekliyor şimdi alırsan önerebilriim güzeldir.
1676274589012.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Çağatay DENİZ
M.2 SSD mi bakıyorsunuz yoksa SATA mı?
Ana kartımda M.2 Girişi yok SATA Bakıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

kingspec olması lazım eski kasamdaki ssd oydu m2 değil normal ssd'ydi. valla 2,5 yıl kadar kullandım gayet iyidi sağlığı %86 ya düşmüş ama 0 hata vardı ssd de, eski kasamda satılmayı bekliyor şimdi alırsan önerebilriim güzeldir.
Alıntıyı görüntüle
Yazma ve Okuma Hızı nedir acaba

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Ana kartımda M.2 Girişi yok SATA Bakıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazma ve Okuma Hızı nedir acaba
CS900 bakabilirsiniz. Uzun süredir piyasada olan, nispeten kaliteli bir SSD'dir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,237
Üyeler
141,956
Son üye
xsypex
Top Bottom