Neler Yeni

Microsoft'tan korkuyorum

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,283
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Devletin kimlik bilgilerini satıyor ne anlatıyorsun be abicim?

neptün yüksel

80+ Bronze
Bazen sıkıldığımla leptopun ön kamerası beni izliyormuş hissi yaşadğımda el hareketi çekiyorum kameraya şaka değil
Öyle olaylar oluyor. Kızın birinin görüntülerini ele geçirdiler. Şantaj ettiler. Kız da intihar etti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devletin kimlik bilgilerini satıyor ne anlatıyorsun be abicim?
İşte onu bilmiyorum ben.
Çaldırdı dedi haberler ama ortada kaynak yoktu. Satış işlerini bilmiyorum.

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
392
İsim
C.S.
Yakın zamanda örnek verdim ben. Mesela 15 Temmuz olaylarında. Suçlu suçsuz herkesi aldılar.
Yaş ile alakası yok bunun. Duyatlı olmak gerekir. Elden bir şey gelmez evet ama en azından özel bilgilerinizin birilerinin elinde olması en azından sizleri rahatsız etmeliydi.

Bir tutturmuşunuz yaş :D.
Al 9 yaşındayım.

Script çocuklarından erkek olarak ben korkmam. Bana bir şey yapamazlar ama kızları şantaj edebilir o okul çocukları. Adres ve tel bilgilerinden ötürü farklı yollarla şantaj edebilirler. Discord olaylarında gördük zaten, neler neler yapmış bunlar.
Tabi onların elinde böyle bir şey yoktur. Çünkü E-devlet verilerinin çalındığına dair olan haberlerde kaynak yok. Sadece başlık, clickbait gibi.

Araplar'ın elindeyse (ki sanmam çünkü çalındığına dair bilgi yok) o zaman sorun olabilir.
Yanılıyorsunuz. 15 temmuzda gerkesi almadılar. Sadece fetö ile ilişkisi olan kim varsa onları aldılar. Büyük bir kesiminde bilgisine başvuruldu. Tapılan soruşturmalarda, bağlantısı yoksa beraat verildi zaten. tabii ki arada hatalar yapılmıştır ama sizin dediğiniz gibi kim varsa aldılar durumu yok ortada. Lütfen yargıyı yaftalamayın. Yargı camiasından olduğum için 15 temmuzu ve o süreci iyi biliyorum.

Neptün bey, yazımın geri kalanını da okuyunuz. Herkese aynı şeyleri yazmayın lütfen

neptün yüksel

80+ Bronze
Yanılıyorsunuz. 15 temmuzda gerkesi almadılar. Sadece fetö ile ilişkisi olan kim varsa onları aldılar. Büyük bir kesiminde bilgisine başvuruldu. Tapılan soruşturmalarda, bağlantısı yoksa beraat verildi zaten. tabii ki arada hatalar yapılmıştır ama sizin dediğiniz gibi kim varsa aldılar durumu yok ortada. Lütfen yargıyı yaftalamayın. Yargı camiasından olduğum için 15 temmuzu ve o süreci iyi biliyorum.

Neptün bey, yazımın geri kalanını da okuyunuz. Herkese aynı şeyleri yazmayın lütfen
Ben sadece kişisel bilgilerin KVKK yada başka bir şey altında da olsa bile toplanmasını hiç istemem, o kadar ama yapacak bir şey yok.

Livaković

80+ Silver
Bu konu bu kadar uzadımı neptün kardeşim ne var bu bilgilerinde güzel kardeşim valla merak ediyorum obsesif kompresif bozukluk hastalığınamı yakalandın verimde verim çok verim dolaşsın istemiyorsan forumada girme teknolojiden uzak dur gerçi artık teknolojik alet dahi kullanmasan dışarı çıktığında her yerde kamera mevcut 1 2 3 kişi ile olabilecek bir şey değil bu dediklerinizde haklılık payınız yok diyemem ama bazı şeyleri çok abartıyorsunuz ve 5 10 forum sakiniylede bir şey değiştiremezseniz konu hakkında tartışmak istiyorsanız tartışın forum zaten bu sebepten var tartışıp çözüm yolu bulabiliyorsak bulmak veya mantıklı bir açıklama bulmak için var dediğim gibi 2 3 forum üyesi ile hiçbirşey değişmez obsesif kompresif bozukluğunuz var bakın bendede var bu durum kim sorsa obsesif bir adamım derim ileri derecedede mevcut ama ben takıntılarımı hergün düşünmüyorum hergün takıntılarınızı düşünürseniz kafayı yersiniz inanın.

Aman siz cidden bir şeyden anlamıyorsunuz. Boşuna dil döküyorum ben gerçekten. Tüm mahremiyetiniz, birilerin elinde olsun böyle.

Size yakın zamanlardan örnek vermek lazım. Mesela 15 Temmuz'da suçlu suçsuz kim varsa hapis yattı.

Duyarlı olmayın böyle şeylere, devam edin böyle (y).
dostum aramızda devlet başkanı olmadıktan sonra duyarlı olsak ne duyarlı olmasak ne millet yarın ne yicez derdinde sokaklara neptün yükselin gizlilik hakkındaki forum konusunu okuyun diye pan kartmı açalım ne yapalım :D

Son düzenleme:

neptün yüksel

80+ Bronze
O zaman teknolojik hiç bir şey kullanmayacaksın bu kadar basit.

Intel işlemci kullananlar için de sıkıntı var. Intel işlemciler assembly (mikroişlemler) düzeyinde izleyici yerleştirmiş.
Yani diyeceğim o ki, virüs gibi hayatımızdalar, çok korkunç bir şey. Herkes de bunu normal karşılıyor. Bu da çok korkutucu. Yakında 1984 kitabındaki büyük birader çıkarsa hiç şaşmam.

Bu bilgilerinde güzel kardeşim valla merak ediyorum.
Kardeş şöyle düşün sen internet başındasın ve aktiviten her an kaydediliyor. Windows ve Edge kullanıyorsan zaten kaçış yok bundan. Bu rahatsız edici değil mi? Sanki bir kamera seni izliyor işte. Çok korkutucu.

Önemli bilgi değil bu diğer insanların gözünde ama bireye indiğin zaman önemli bence. Çünkü özel hayatın ihlali oluyor. Hadi Apple kimseyle paylaşmıyor, kendi işliyor sıkıntı yok diyelim (ki iCloud'da resim tarıyor. İllaha birileri kimlik avı yapıyor orada) ya Google, Microsoft ve diğerleri.

Hani filmlerde izlerdik eskiden Amerika bizi dinliyor falan, aynen öyle. Çok korkutucu.

Son düzenleme:

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Snowden filmini izle. Gerçek olaylar filme alınmıştır.

Ondan sonra tüm kameralı cihazların ön kamerasını felan bantlamaya başliycaksın.
Telefonlara parmak izi elkemişler. Keyiflerinden yapmamışlar ki. Evrensel yüksek bir cinayette elin olursa ve herhangi telefon kullanısan Telefon anında yerini ifşalar parmak izin sayesinde. :D
Neyseki özel katil felan değiliz.

Eldiven mi kullanalım yoksa? Hitman? :D

neptün yüksel

80+ Bronze

Ondan sonra tüm kameralı cihazların ön kamerasını felan bantlamaya başliycaksın.
Telefonlara parmak izi elkemişler. Keyiflerinden yapmamışlar ki. Evrensel yüksek bir cinayette elin olursa ve herhangi telefon kullanısan Telefon anında yerini ifşalar parmak izin sayesinde. :D

Hacı Tor browser'ı tüm bilgisayar internetine yayarsak eğer ISS takip edebilir mi bizi?

Yeni nesil kimliğim de mi yok?

Valla bence güvenlik konusunda ya pek takmamak gerek ya da komple teknolojiyi bırakmak gerek, o yöntemler de pek anonim yapmıyor, arkada neler neler yapıyorlar 😀
Tek çare Tor'u tüm internete yaymak.
Normal ve VPN'neli internette güvenlik 10 iken Toru yayarsak en azından güvenlik 50-60 olur.

xxsay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
mert
Hacı Tor browser'ı tüm bilgisayar internetine yayarsak eğer ISS takip edebilir mi bizi?

Tek çare Tor'u tüm internete yaymak.
Normal ve VPN'neli internette güvenlik 10 iken Toru yayarsak en azından güvenlik 50-60 olur.
ben şahsen microsofttan nefret ediyorum
bilgi toplamaya gelince donumuza kadar alıyorlar
bizim destekle işimiz olunca hiçbir halt olmuyor
valorant oynamasam linuxa geçesim var çok fena ama işte

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
İster Tor browserin babasını kullan yine takipteyiz. Hem internete girdiğin yazılar ve resimler hiçbirşey silinmiyor. Sen sildiğini sanarsın ama öyle değil işte.
Olayları çok ilerletmişler. Filmi izlemeni öneririm.

Her saniye telefon mikrofonuyla dinleniyoruz. Ağzımızdan anahtar söz çıkmayana kadar dikkat merkezine girmeyiz.

Abd başkanına yada başkandan da üst düzey insana karşı suikast, veya biz bilmediğimiz olayların anahtar kelimeleri.

Sonra telefonun yardımıyla senin geçmiş bilgilerin filtreden geçirilip tehlikeli olup olmaman araştırırlıyor. Geçmişin temizse uğraşmazlar

neptün yüksel

80+ Bronze
ben şahsen microsofttan nefret ediyorum
bilgi toplamaya gelince donumuza kadar alıyorlar
bizim destekle işimiz olunca hiçbir halt olmuyor
valorant oynamasam linuxa geçesim var çok fena ama işte
Benim Windows'ta durmamın tek nedeni lanet bir iş yüzünden. Yoksa bilgisayarımda 40 tane oyun var ve hepsi Linux'ta çok süper çalışıyor., Nintendo 3DS'imde 60 tane oyun yüklü.

İster Tor browserin babasını kullan yine takipteyiz. Hem internete girdiğin yazılar ve resimler hiçbirşey silinmiyor. Sen sildiğini sanarsın ama öyle değil işte.
Olayları çok ilerletmişler. Filmi izlemeni öneririm.

Her saniye telefon mikrofonuyla dinleniyoruz. Ağzımızdan anahtar söz çıkmayana kadar dikkat merkezine girmeyiz.

Abd başkanına yada başkandan da üst düzey insana karşı suikast, veya biz bilmediğimiz olayların anahtar kelimeleri.

Sonra telefonun yardımıyla senin geçmiş bilgilerin filtreden geçirilip tehlikeli olup olmaman araştırırlıyor. Geçmişin temizse uğraşmazlar
Daha yeni tor'a baktım biraz. 3 yerden IP süzgeçinden geçiyor :D.

Ben eskiden okuldayken, Siber Güvenlik Uzmanları seminere gelmişti bizim okula.

Bize sormuşlardı, şimdi bize Parmak izinizi ve şifrenizi verir misiniz diye? Oradakiler de hayır demişti ama tanımadığınız insanlar şu an sizin kredi kartı bilgilerinizden tutun, parmak izinize kadar her şeyi biliyor demişlerdi.

Cidden senin bu yazın daha da korkuttu beni ha :D.

Apple, FBI için arka kapı açmadı ama gerekli olduğunda paylaşıyor bilgileri kendi sunucularından. Lakin Android tarafı öyle değil. Hele Windows tarafı...

Son düzenleme:
Top Bottom