Neler Yeni

Modem Hakkında Tavsiye Keenetic Omni DSL mi Extra DSL mi

Y4vuz1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Doğukan Yavuz
Arkadaşlar merhabalar. 24mbps hızında bir internet kullanıyorum(VDSL2). Şu anda modem olarak tp link archer vr300 e sahibim ve modem açık kaldıkça crc hataları yüzünden hızım 0.01mbps gibi değerlere düşüyor ve modemi kapatıp açmadan düzelmiyor. 1- Ben bunun modemden olduğunu düşünüyorum ve yeni modem almak istiyorum. (Keenetic modemlerin iyi olduğunu duydum.) 2- Keenetic modemlerinden hangi modeli almamı önerirsiniz ve böyle bir sorun yaşar mıyım? (Omni DSL mi Extra DSL mi) 3- Başka modem önerisi alabilirim lakin piyasadaki bütün alınabilecek fiyattaki modemler bildiğim kadarıyla MediaTek chipseti kullanıyor ama fikirlerinize açığım. Teşekkürler.

RuhDoc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Talha Pehlivan
Arkadaşlar merhabalar. 24mbps hızında bir internet kullanıyorum(VDSL2). Şu anda modem olarak tp link archer vr300 e sahibim ve modem açık kaldıkça crc hataları yüzünden hızım 0.01mbps gibi değerlere düşüyor ve modemi kapatıp açmadan düzelmiyor. 1- Ben bunun modemden olduğunu düşünüyorum ve yeni modem almak istiyorum. (Keenetic modemlerin iyi olduğunu duydum.) 2- Keenetic modemlerinden hangi modeli almamı önerirsiniz ve böyle bir sorun yaşar mıyım? (Omni DSL mi Extra DSL mi) 3- Başka modem önerisi alabilirim lakin piyasadaki bütün alınabilecek fiyattaki modemler bildiğim kadarıyla MediaTek chipseti kullanıyor ama fikirlerinize açığım. Teşekkürler.
Aslında güncel teknolojiye yönelmek daha iyi bir fikir. Bütçeniz uygunsa. Arada olan 200-300 lira civarı fiyat farkına değeceğini düşünüyorum.
Hero DSL MU-MIMO desteği ve wifi5 içerisinde daha ileri teknolojileri üstünde barındırıyor extra dsl'e göre. Ayrıca Hero DSL portları gigabit destekli ve bu sayede gigabit hızlarında fiber interneti de destekliyor. Bu yüzden hero dsl gibi cihazlara yatırım gözüyle bakıyorum.
Extra DSL ve Omni Dsl arasında kararlı iseniz şu da ayrı bir durum olacaktır. 5 GHz desteği günümüzde hayati oldu. Bu yüzden extra dsl daha doğru bir tercih. Bütçe konusunda rahatsanız Hero DSL daha uygun bir tercih olacaktır.
Ayrıca Keenetic yazılım desteği gayet iyi. İllaki sizin bağlı olduğunuz DSLAM ile uyumlu bir yazılım yakalanır. Yoksa da Keenetic destekle iletişime geçmenizle beraber log kayıtları sizden talep ediliyor. Yazılım güncellemelerine sorun ekleniyor. Cihazlar sürekli güncelleme alıyor.
Telegram'da Keneetic Kullanıcı Grubumuzda birçok bilgi mevcut. Sizleri de aramıza bekleriz :)
Telegram Link paylaşımı umarım sorun olmaz. Sorun ise kaldırabilirsiniz.
Telegram arama menüsünde @KeeneticTR yazarak kanalımıza ulaşabilirsiniz.

Top Bottom