Neler Yeni

Modlanmış windows 10 iso dosyası

Ceasar123

80+ Bronze
Ntlite, WinReducer, Dism++, MSMG Toolkit, UUP Dump, reg. dosyaları, bat dosyaları vs. vs.
Birçok uygulama ve ayarlamalar ile kendinde yapabilirsin eğer detaylı bakarsak.
Eğer 1400TL verip Ntlite Home lisans alırsan hatta herşeyi yaparsın daha basit olur.

Yani bir kere girince dahada yapasın gelir. O yüzden çok yapma işlerine girme.
Bende eskiden yapıyordum ama şimdi öyle aman aman bakamıyorum bile.
1400TL ye bir tane lisans alırsan hem herşeyi daha saf hemde direkt olarak herşeyi yapabiliyorsun yani.
Onun dışında sağdan soldan çok uğraşırsın.
Lisans alman dışında programı kullanmayıda bilmen lazım vs. vs.

Tavsiyem orijinal kurduktan sonra sonradan ayarlama yapan yöntemlere kaçmandır. Senin için yeterlidir.
Bunun için ise sevdiğim OgnitorenKs Toolbox kullanabilirsin.
Playbook ile istedikleri direkt yapar geçersin.
1713382102204.png

.ini dosyasından olmasını istedikleri ayarla sonra çalıştır.

Zaten attığım linklerde toolboxı yükleme ve playbook kullanma rehberi mevcut.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
An10im1i
Orijinal ISO kurup AME Wizard üzerinden ReviOS Playbook'unu kursanıza. Niçin ön ayarlı ISO arıyorsunuz? Playbook yöntemi daha güvenilir, daha güncel ve daha stabil.
Şaka yapıyorsunuz galiba 🧐
İnceledim detayına bakmadan daha tekinsiz geldi. Güncel Sistem olması önemli değil. Sistemin güvenliğini yıkıp üzerine kendi birşeyler ekliyor. Bunun güvenliğini test ettikleri bir çalışma varsa onu da ayrıca incelemek isterim.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
An10im1i
Optimum Pro V3 için:
Nessus Vul: 2-11 düşük seviye sistem riski. (Windows 10 üzerinde en güncel sistemde 2 yüksek 30+ diğer riskler mevcut.)
Kaspersky KVRT temiz.
EMSİSOFT temiz.* (Killswitch generic buldu. Comodo artıklarından çakışma kaynaklı.)
Adwcleaner (Malwarebytes) temiz.
Rkill temiz.
SpybotS&D temiz* (eski sistemden kalan [ki orjinal windows 10 22h güncel sürümüydü.] trojan-006 buldu sistem erişimleri SID erişimlerini bulup kaldırdı. Malum taklitler çoğaldığı için S-1-15 şeklindeki dism onlinelar)
EsetOnline temiz.* (hızlı tarma sorunsuz tam tarama incelenecek.)
Comodo İnternet Sec. ve Firewall disk hata raporu arttırdığı için kaldırdım ama oldukça stabil ve hızlı çalışıyordu. Temiz...
Hitmanpro Temiz. (bazı önemsiz çerezleri sildi.)
Dr.Web Cureit live temiz*(eski sistemden yadigar 2 muhtemel false positive buldu.
DRH: LSPChanger.corrupted

Yol ------ HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\WinSock2\Parameters\Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000001,PackedCatalogItem)

Daha fazla teste gerek görmüyorum.
Boşta ram%35 kullanımda.

Son hali:
Eski sistemde,
EDGE web tarayıcı, Process Explorer açık hali...
performans.jpg

Son düzenleme:

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
An10im1i
Windows'a Nükleer Atıyor onlar. Zaten belirtiyorlar. Defender kapat tüm özellikleri devre dışı bırak diye. Özellikler içinde devre dışı bırakılan temel güvenlikleri de yazmışlar.
Bir uzmana söyledim. Test ederse açık var mı yok mu iletirim size. Tarih veremiyorum şimdilik.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
An10im1i
Eli değmişken AtlasOS'ye de baksın, deyiver.
Revi OS bakmış iso iken 40 risk 1 yüksek risk ve uzaktan bağlantı görünüyor. Yani bilginiz dışında sizi gözlenebilir durumda tutuyormuş.
Kodunu paylaşmamış. Playbooktan keylogger, Miner ne çıkacak bilinmez...
Screenshot_20240419-015143_YouTube.jpg

CIS yok CVE yok Update yok Defender paramparça imzalarda svchostlar publisher ile çakma imzalı diyenler var gördüğünüz gibi.

Penetrate Test yapan varsa odaklanabilirler bu konuya.

Revi OS ve Atlas OS radarımıza bile girmesin derim. Günlük kullanıma uygun görünmüyor.
Youtubeda birçok kişi ballandırıp anlatıyor ama daha sitesinde yazan kritik özellikleri okumuyorlar bile.

Son düzenleme:

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
An10im1i
Yorum güncelledim bakarsınız.
Bence Microsoft'un yaptığını da sildiklerinde bu tam bir kral çıplak durumu oluyor.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Revi OS bakmış iso iken 40 risk 1 yüksek risk
ISO iken bakmak ne demek? Riskleri paylaşır mısınız?

Kodunu paylaşmamış. Playbooktan keylogger, Miner ne çıkacak bilinmez...
ReviOS de AtlasOS de açık kaynak. Nasıl paylaşılmamış? Onlarca kişi var inceleyip onay veren.

Revi OS ve Atlas OS radarımıza bile girmesin derim. Günlük kullanıma uygun görünmüyor.
Youtubeda birçok kişi ballandırıp anlatıyor ama daha sitesinde yazan kritik özellikleri okumuyorlar bile.
İkisini de yerli yabancı çoğu kanaldan takip ettim. Sizin bu dediklerinizi diyen yok. Düşük donanımlı sistemlerde güzel bir alternatif oluyor. Ondan ötürü rica ediyorum, paylaşın bu yüksek (?) riskleri. Keylogger, bitcoin miner (?) vs. şüpheleriniz neye dayanıyor?

Bence Microsoft'un yaptığını da sildiklerinde bu tam bir kral çıplak durumu oluyor.
Hiçbir şey anlamadım bu cümlenizden. Microsoft'un yaptıklarını silmek derken?

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
An10im1i
ISO iken bakmak ne demek? Riskleri paylaşır mısınız?

ReviOS de AtlasOS de açık kaynak. Nasıl paylaşılmamış? Onlarca kişi var inceleyip onay veren.

İkisini de yerli yabancı çoğu kanaldan takip ettim. Sizin bu dediklerinizi diyen yok. Düşük donanımlı sistemlerde güzel bir alternatif oluyor. Ondan ötürü rica ediyorum, paylaşın bu yüksek (?) riskleri. Keylogger, bitcoin miner (?) vs. şüpheleriniz neye dayanıyor?

Hiçbir şey anlamadım bu cümlenizden. Microsoft'un yaptıklarını silmek derken?
Bu Revi OS windowsun savunmasını duman etmiş. Bunun Güvenlik Testleri var mı?
*Güvenlik hizmetleri - Sense, SecurityHealthService, WinDefend, WdNisSvc, WdNisDrv, WdBoot, WdFilter, MsSecFlt, , webthreatdefsvc, webthreatdefusersvc, wscsvc,
( Revizyon Aracı aracılığıyla etkinleştirilebilir SgrmAgent )SgrmBroker
Gelişmiş performans için güvenlik özelliklerini değiştirir
( Revizyon Aracı aracılığıyla etkinleştirilebilir )
Defender ve güvenlik hizmetleri
SmartScreen'i devre dışı bırakır
Akıllı Uygulama Kontrolünü devre dışı bırakır
Desteklenen sistemler için Intel TSX etkinleştirildi
Hayalet ve erime azaltımları devre dışı bırakıldı
Sanallaştırma Tabanlı Güvenlik
* yok demişler yıkmış kaleyi
Şimdi defenderı kapat uacyi kapat kök yetki ver diyor sonra üzerine yerleşiyor yüksek düzeyde yetki alıyor açık varsa da kendini izole eder diye düşünüyorum. Sonradan defendera ve diğer hizmetlere izin veriyor kurulmasına.🧐
Riskli görüyorum şimdilik. Sadece oyun için düşünüyorsanız olabilir...

Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha önce trial ya da free vardı diye hatırlıyorum.
Buradaki mesajlarımı tamamen okuduğunuzu var sayıyorum. (SPOILER kaldırılan güvenlik kısmını içeriyor.)

Diğer kısım için İngilizce inceleme sunuyorum.

Ben güvenmiyorum. Tavsiye de etmiyorum.
Öte yandan risk zaten kullanıcıda diyor Atlas fln. Windows açığından kaynaklı sorunları da kabul etmiyor.
Haliyle son kullanıcı güvenlik açığı olma ihtimaline karşı müdahale etmesi lazım görünüyor.

Sizde bana kaynak verin. Listening portlarına dikkat edin. Videoda dakikalar belli. Nessus ile test etmiş. Saf windows ile aynı diyor ve devam ediyor. Fazla bir faydası yok diyor.

X-lite içinde de telefonda çalışacak küçüklükte windows var. Ama güvenlik açıkları başka bir boyut. 10 ve 11 için seçenekler sunmuş.
10dan fazla tedbir alıp powershell üzerinden sağlam hale getirdim ve eski sisteme göre oldukça dinamik bir çalışma düzenine sahip.

Tercih arkadaşların biraz olsun soru işaretlerine ışık tutmuştur diye düşünüyorum.
Hepten hazıra konmasınlar. 😉

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Buradaki mesajlarımı tamamen okuduğunuzu var sayıyorum. (SPOILER kaldırılan güvenlik kısmını içeriyor.)

Diğer kısım için İngilizce inceleme sunuyorum.
Hazır ISO bu. En başından bunları tasvip etmediğimi söyledim. Orijinal ISO'ya AME Wizard'dan tamamen açık kaynak olan .apbx uzantılı Playbook dosyasını kurmayı soruyorum size.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
Selim
Ekran görüntüsü 2024-04-19 185035.png

Güncel kullandığım Atlas Os 20h2 versiyon. Playbook ile w11 kurdum atlastan hiç memnun kalmadım tekrar buna döndüm.
Tabi bunda tr dil yok normalde ntlite ile ekledim. Sistem bilgileri görünüyor zaten. 0.4 playbook w10 daha mı iyi midir ki düşük sistem için?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,651
Üyeler
141,735
Son üye
GloriaByrd
Top Bottom