Neler Yeni

MSI Gaming Z Trio RX 6800 görüntü vermiyor

enok

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mesut top
Anakart: MSI B550M Pro VDH.
İşlemci: Ryzen R5 5600.
Ekran kartı: MSI Gaming Z Trio RX 6800.
PSU: Cougar 700W.
RAM: 8*4 3200 MHz 32 GB.

Arkadaşlar, işlemci ve anakart sıfır alındı. Ekran kartınında 2 yıl garantisi var.
Intel bir sistemim vardı. Anakartı arızalanınca bende AMD bir sistem kurmak istedim. Anakart işlemci ve ekran kartı üçlüsünü aldım, sistemi topladım. Ancak her şey çalışmasına rağmen anakart üzerindeki VGA LED'i sürekli yanıyor. Ve ekrana görüntü vermiyor. Elimde RX 570 8 GB ve GTX 970 4 GB ekran kartları vardı. Onları takarak denedim. Görüntü geliyor. Ama MSI Gaming Z Trio RX 6800 takında üzerindeki LED'ler yanıyor. Ancak monitöre görüntü gitmiyor. Yeğenimin sistemine taktım orada denedim, orada da görüntü vermeyince güzelce paketledim ve servis point servisine gönderdim. Garanti kapsamında testleri yapıldı karta bakıldı hiçbir sorunu yok kartın bütün değerleri normal denilerek geri gönderildi. Geri geldiğin de tekrar taktım ancak. Sonuç aynı yine görüntü yok. Statik boşaltma yaptım. BIOS güncelledim. HDMI / DP portlarının hepsinde farklı kablolarla denedim ancak yine ekran kartının LED'leri yanıyor. Görüntü vermiyor. Anakart üzerinde ki VGA LED'i sürekli yanıyor. Çözümünü bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,483
Üyeler
156,621
Son üye
alprnkoca99
Top Bottom