Neler Yeni

Çözüldü✓ MSI RTX 4080 Ventus 3x nasıldır ?

HeiMef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Barış Umut Senem
Merhabalar, Bulgaristan’dan hediye olarak MSI RTX 4080 Super Ventus 3x ekran kartı geldi. Diğer parçaları da 1 hafta içinde toparlayacağım fakat şöyle bir tereddütte kaldım, internetteki kaynaklardan bu ekran kartının bu modelenin detaylı sıcaklık ve performans testlerini bulmadım. Ventus modelli ekran kartı modellerinin kötü olduğuyla ilgili de birkaç kullanıcı yorumu okudum. (Bu model ve bu kart olmasa da) Sizce bu ürünü iade yada değişim için yurt dışında tekrar bir efora girmeye değer mi yoksa beni çok ilgilendirmeyecek ufak farklar mı bunlar ? Bu arada ürün 35-40 bin TL fiyat bandına alınmış TL cinsinden.

Ekler

• 8a2fb328-b5b5-42da-8620-c3ef188dc661.jpeg
    8a2fb328-b5b5-42da-8620-c3ef188dc661.jpeg
    161.4 KB · Hit: 190

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,348
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
1708979010385.png

Ventus giriş seviyesidir ona rağmen hiç fena değil.

ZODIAC_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Semi kaan Çakır
ventus modeli asla ve asla önermediğim bir modeldir , armor serisinin devamı niteliğinde bir modeldir. top model kartlarda giriş segment model almaya hiç gerek yok şahsen satıp daha iyi bir model almanızı tavsiye ederim , gainward phonex iyidir.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Merhabalar, Bulgaristan’dan hediye olarak MSI RTX 4080 Super Ventus 3x ekran kartı geldi. Diğer parçaları da 1 hafta içinde toparlayacağım fakat şöyle bir tereddütte kaldım, internetteki kaynaklardan bu ekran kartının bu modelenin detaylı sıcaklık ve performans testlerini bulmadım. Ventus modelli ekran kartı modellerinin kötü olduğuyla ilgili de birkaç kullanıcı yorumu okudum. (Bu model ve bu kart olmasa da) Sizce bu ürünü iade yada değişim için yurt dışında tekrar bir efora girmeye değer mi yoksa beni çok ilgilendirmeyecek ufak farklar mı bunlar ? Bu arada ürün 35-40 bin TL fiyat bandına alınmış TL cinsinden.

Uğraşmaya gerek yok hediye gelmiş zaten kullan, çiçek gibi kart. Çokta kötü değil.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,348
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
ventus modeli asla ve asla önermediğim bir modeldir , armor serisinin devamı niteliğinde bir modeldir. top model kartlarda giriş segment model almaya hiç gerek yok şahsen satıp daha iyi bir model almanızı tavsiye ederim , gainward phonex iyidir.
Çok ezber bir yorum maalesef.

HeiMef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Barış Umut Senem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alıntıyı görüntüle

Ventus giriş seviyesidir ona rağmen hiç fena değil.
Teşekkür ederim değerli yorumuz için. Çok fazla bilgisayar sistemlerinden, olması gereken sıcaklıklardan vs. anlayan bir insan değilim. Bu ekran kartının rgb sinin olmayışından yana bir sıkıntım yok veya şaşalı farklı 4080 superlerin görüntüsüne de ihtiyacım yok. Performans ve sıcaklık olarak üzmemesi benim için önemli kıstas. Tekrar değerli yorumlarınızı soruyorum değişim veya iade için kasmamı gerektirecek bir kalitesizlik ve bu fiyata da bu ekran karına verilmez dediğiniz bir durum var mı ortada acaba ?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,348
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Teşekkür ederim değerli yorumuz için. Çok fazla bilgisayar sistemlerinden, olması gereken sıcaklıklardan vs. anlayan bir insan değilim. Bu ekran kartının rgb sinin olmayışından yana bir sıkıntım yok veya şaşalı farklı 4080 superlerin görüntüsüne de ihtiyacım yok. Performans ve sıcaklık olarak üzmemesi benim için önemli kıstas. Tekrar değerli yorumlarınızı soruyorum değişim veya iade için kasmamı gerektirecek bir kalitesizlik ve bu fiyata da bu ekran karına verilmez dediğiniz bir durum var mı ortada acaba ?
Türkiye'de garantisiz ve faturasız olarak satılacak bir ürün haliyle değeri düşecek. 5-10 bin TL fazladan vermeyi gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum.

HeiMef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Barış Umut Senem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Faturam ve kutum mevcut. Kutuyu da açmadım daha. Satışa koyup üstüne 5-10 daha ekleyip kaliteli bir 4080 super veya 4070 ti super almak daha mantıklı gibi geldi. :(

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
565
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
4070 Ventus serisinde (sonradan ürettiklerinde düzeltmedilerse) kronik sorun hepsinde var tasarım hatası. Gigabyte Windforce modelinde de öyle 4070 için mesela. 4080 için böyle bir durum duymadım herhangi bir modelde. Bir sorunu olsa bu video altında tartışırlardı.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,348
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Faturam ve kutum mevcut. Kutuyu da açmadım daha. Satışa koyup üstüne 5-10 daha ekleyip kaliteli bir 4080 super veya 4070 ti super almak daha mantıklı gibi geldi. :(
Fatura olsa ne Türkiye'de garantisi geçersiz sonuçta.

HeiMef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Barış Umut Senem
Teşekkür ederim, değerli yorumlarınız için. Haftaya Bulgaristan’a yollanıp iade veya değişim isteyeceğim o halde. Fakat ekran kartının alındığı mağazayı eke koyacağım rtx 4070 ti super veya 4080 super yelpazesi çok kısıtlı sitede. Siteye bi göz gezdirip bana 2400 levaya kadar ekran kartı önerme şansınız var mı acaba ? https://www.ozone.bg/

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,348
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Teşekkür ederim, değerli yorumlarınız için. Haftaya Bulgaristan’a yollanıp iade veya değişim isteyeceğim o halde. Fakat ekran kartının alındığı mağazayı eke koyacağım rtx 4070 ti super veya 4080 super yelpazesi çok kısıtlı sitede. Siteye bi göz gezdirip bana 2400 levaya kadar ekran kartı önerme şansınız var mı acaba ? https://www.ozone.bg/
Sitede şu an satılan 4080 Super'ler bundan daha iyi değil.

1708980605885.png

4070 Ti Super tarafında ise bu var ama ciddi performans farkı var arasında.

HeiMef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Barış Umut Senem
Sitede şu an satılan 4080 Super'ler bundan daha iyi değil.

Alıntıyı görüntüle

4070 Ti Super tarafında ise bu var ama ciddi performans farkı var arasında.
Anladım, teşekkür ederim. Artık son çare bu ekte koyduğum ekran kartı olacak gibi. Ventus 4080- 1200 euro civarı bu koyduğum 1000 euro civarı. En iyi seçenek gibi duruyor :(

Ekler

• IMG_2300.png
    IMG_2300.png
    911.1 KB · Hit: 50
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,200
Üyeler
140,787
Son üye