Neler Yeni

Müzik grubu kurmak mantıklı mı?

SnareEcho

80+ Silver
Gayet güzel olmuşta güvendi insanlar atatürke demek yerine böyle daha ipuculu vermek iyi olmaz mı mesela O ADAMA gibi benim bildiğim öyle olur genelde isim vermezler.
O da olabilir. Grup kurulduğu zaman onu ortak şekilde bir görüşürüz. Fikirleriniz için teşekkür ederim. Başka bir sorum olduğu zaman sizi etiketlesem problem olur mu?

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,019
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
O da olabilir. Grup kurulduğu zaman onu ortak şekilde bir görüşürüz. Fikirleriniz için teşekkür ederim. Başka bir sorum olduğu zaman sizi etiketlesem problem olur mu?
Hiç sorun etiketliyebilirsin sosyal medya, kayıt falan etiketleyebilirsin herşeyde yardımcı olmaya çalışırım.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Vokalistiniz var mı?

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,657
İsim
göksel yurtcan
Arkadaşlar okuldan arkadaşlarla bir müzik grubu kurmak mantıklı mı? Solistimiz var. Kemanistimiz var. Melodika var. Gitarist var. Piyanist var. Gerekmez ama gerekirse saz var. Baterist ben varım :)
Yeri gelir biz parça yaparız yeri gelir olan şarkıları biz baştan seslendiririz.
Gerekirse internette yayınlarız. Mantıklı mı?
@Che_ @TİTAN. @Rulep @Windows 11 aşığıyım @Halsiz
güzel olabilir hocam kemanisti Kemalist diye okudum o ne alaka diyecektim o.O2

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,482
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Benim yorumuma değer verir misin bilmiyorum.Ne tür çalacaksınız öncelikle ve telefon üst segment değilse klib işine girmeyin.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,975
İsim
MehmedVII

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Mantıksız olabilecek son şeylerden birisi bu, neden mantıksız olsun ki? Aksine sizi çokça geliştirir müzisyenlik olarak. Kendi bestelerini yazmaya çalışmanın yanında var olan şarkıları da coverlayarak çokça şey öğrenebilirsiniz.

SnareEcho

80+ Silver
Benim yorumuma değer verir misin bilmiyorum.Ne tür çalacaksınız öncelikle ve telefon üst segment değilse klib işine girmeyin.
Herkesin yorumuna değer veriyorum hocam. Bana yardım eden herkesin mesajına elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım.
Tür olarak bana kalsa Heavy Metal Rock ama okulda elektronik hiçbir şey yok. Ne tür çalacağımızı hiç düşünmedim. Siz hangi tür önerirsiniz? Klib yaparsak trt akustik gibi sahnede çalarkenki halimizi çekeriz bu yaşta klip işine girilmez cringe olur bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vokalistiniz var mı?
Koroda bir sürü kişi var. Benim seçmek istediğim biri var şarkı söylemesi için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç sorun etiketliyebilirsin sosyal medya, kayıt falan etiketleyebilirsin herşeyde yardımcı olmaya çalışırım.
Teşekkürler☺️

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Elbette mantıklı, kendiniz beste yapıp piyasaya sürmek istiyorsanız kayıt almanız gerekecek. Kayıt almak için belli başlı programlar var, gitar için ses kartı alınması gerekir. Ayrı prodüksiyon işleri vs. var. Bunları yapmayı biliyorsanız kendiniz yapın, bilmiyorsanız ücretli bi şekilde yaptırabilirsiniz. Eğer amatörseniz sadece cover ile başlayabilirsiniz.

SnareEcho

80+ Silver
Elbette mantıklı, kendiniz beste yapıp piyasaya sürmek istiyorsanız kayıt almanız gerekecek. Kayıt almak için belli başlı programlar var, gitar için ses kartı alınması gerekir. Ayrı prodüksiyon işleri vs. var. Bunları yapmayı biliyorsanız kendiniz yapın, bilmiyorsanız ücretli bi şekilde yaptırabilirsiniz. Eğer amatörseniz sadece cover ile başlayabilirsiniz.
Sadece cover yapmak derken nasıl oluyor. Sözsüz mü yani?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Sadece cover yapmak derken nasıl oluyor. Sözsüz mü yani?
Piyasadaki şarkıları çalmak, kendinizi geliştirmek için başkalarının şarkılarını çalıp söyleyin daha sonra kendi şarkılarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

SnareEcho

80+ Silver
Piyasadaki şarkıları çalmak, kendinizi geliştirmek için başkalarının şarkılarını çalıp söyleyin daha sonra kendi şarkılarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.
Zaten öyle yapacağız belirtmiştim. Çünkü okul varken bir yandan da şarkı sözü yazmak bizi zorlar. Bazen yazarız bazen piyasada olanları çalarız.

Son düzenleme:

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Zaten öyle yapacağız belirtmiştim. Çünkü okul varken bir yandan da şarkı sözü yazmak bizi zorlar. Bazen yazarız bazen piyasada olanları çalarız,
Tamam siz başlayın gerisi gelir zaten, önemli olan çalmaya başlamak. Hadi kolay gelsin.

Top Bottom