Neler Yeni

Müzik Hakkında Her şey

drocco

80+ Bronze
Piyano ile bir müzik sence nasıl olur?

2mApoo

80+ Silver
Müzik mi ? :D SEVERİZ <33
Beat veya prodüktörlük için ise yazabilirsiniz. Özel DM yazmayın public alana yazalımki diğerleride yararlansın.
Teşekkürler

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
rica etsem bütçe de belirtir misin ? bir de ev ortamında mı kullanmayı düşünüyorsun ( müstakil mi eviniz yoksa apartmanda komşular sıkıntı yaratabilir mi ) ayrıca pedal setup'un var mı yoksa direk ses kartı üzerinden mi yürüyeceksin . bi bakalım ne bulabileceğimize
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir program kullanıyorsan da kullandığın programın adını da belirtir misin çünkü programlar arasında bile kullanılan rack caselerde bulunan tonlar büyük farklılık gösterebiliyor. yapacağın müzik tarzında bol distortion bulunuyor yeri geldiğinde tuşene bağlı olarak yaptığın rifflerde sololarda doğru ton ve sesi yakalayabileceğimiz ürünlere yönelelim bütçene bağlı olarak.
Evde kullanacağım apartmanda oturuyorum, 1K'yı geçmezse memnun olurum. Hiçbir setup'ım yok. İkinci el Boston GA-10 amfi düşünüyordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Piyano ile bir müzik sence nasıl olur?

Süper olur hocam piyanoyu çok severim.

Son düzenleme:

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
elektro gitar penasız çalınabilir mi?
ses kartı mı amfi mi almak daha mantıklı?
Önce klasiği hallet diyen cahil ailelere karşı ne yapılmalı :((
Elektro gitar penasız çalınabilir fakat genellikle penayla çalınıyor. Penasız çalmakta elbette mümkün.

Evin apartman ise ve komşuların sesten rahatsız olursa ses kartı alabilirsiniz, bu şekilde akşamları veya geceleride çalabilirsiniz.

Klasik bir gitar türü aynı şekilde elektro'da bir gitar türüdür. Klasik öğrenmek için elektro öğrenmenin gerekli olmadığı gibi elektro öğrenmek için klasik öğrenmeye gerek yoktur. Tamamen tarz meselesi, ikisinin çalım şekilleri farklı.

Son düzenleme:

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu
@Letrion merhaba dostum yakın zamanda elektro gitar kursuna gitmeyi düşünüyorum elektro gitar almam gerekecek evde tekrar etmek için yardım nasıl bir model vs seçmem lazım yardımcı olabilir misin acaba?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
@Letrion merhaba dostum yakın zamanda elektro gitar kursuna gitmeyi düşünüyorum elektro gitar almam gerekecek evde tekrar etmek için yardım nasıl bir model vs seçmem lazım yardımcı olabilir misin acaba?
Bütçeniz ne kadar? Amfi dahil olacak mı? Genellikle hangi türden çalmak istiyorsun? (blues, rock, metal vs.) sırasıyla cevap verirseniz sevinirim.

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu
Bütçeniz ne kadar? Amfi dahil olacak mı? Genellikle hangi türden çalmak istiyorsun? (blues, rock, metal vs.) sırasıyla cevap verirseniz sevinirim.
Fazla bilgim yok ben sana şöyle diyim hayko cepkin, barış akarsu tarzında çalmak istiyorum. Akşamları canım sıkıldığında da çalmak isterim gürültü rahatsız etmesin. Piyasayı hiç bilmiyorum ama bütçe 1-2k ama 1k ya yakın olursa çok iyi (tabii kaldıysa bu fiyata) eğer bu fiyatlara olmaz dersen sen bana en ucuz ama pişman etmeyecek birkaç model söyle (bu arada elimde klasik gitar var ama bana göre olmadığını anladım çoook az kullandım ama çalamadım o yüzden satabilirim eğer ki almak isteyen varsa yazabilir)

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Fazla bilgim yok ben sana şöyle diyim hayko cepkin, barış akarsu tarzında çalmak istiyorum. Akşamları canım sıkıldığında da çalmak isterim gürültü rahatsız etmesin. Piyasayı hiç bilmiyorum ama bütçe 1-2k ama 1k ya yakın olursa çok iyi (tabii kaldıysa bu fiyata) eğer bu fiyatlara olmaz dersen sen bana en ucuz ama pişman etmeyecek birkaç model söyle (bu arada elimde klasik gitar var ama bana göre olmadığını anladım çoook az kullandım ama çalamadım o yüzden satabilirim eğer ki almak isteyen varsa yazabilir)
Söylediğiniz kişilerin şarkı tarzlarını seviyorsanız Elektro gitarın manyetiğini HSS,HSH veya HH seçebilirsiniz. Bunlar ne diye soracak olursanız YouTube'a yazıp ses farklarını dinleyebilirsiniz.

Manyetikler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için YouTube üzerindeki videoları izlemenizi öneririm.

1-2K civarına sıfır elektro gitar yok. İkinci el pek sağlam bir şeyler bulunacağını sanmıyorum.

Hangi şehirde olduğunuzu belirtirseniz ilan atarak yardımcı olabilirim, elden alın gitarı.

Klasik gitarınızın marka modeli ve fiyatı nedir acaba?

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Elektro gitar penasız çalınabilir fakat penayla çalmak daha iyidir.
Tarzdan tarza değişir bu aslında. Çalacağı şeye bağlı, mesela death metal çalacaksa gidip de fingerstyle çalmaz. Olmaz yani.

Ama mesela tamamen fingerstyle çalan Mark Knopfler gibi gitaristler de var ki Knopfler dünyadaki en başarılı gitaristlerden biri yani.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Tarzdan tarza değişir bu aslında. Çalacağı şeye bağlı, mesela death metal çalacaksa gidip de fingerstyle çalmaz. Olmaz yani.

Ama mesela tamamen fingerstyle çalan Mark Knopfler gibi gitaristler de var ki Knopfler dünyadaki en başarılı gitaristlerden biri yani.
Evet haklısınız ama biraz genelleme yaparak konuşmuştum mesajı düzenledim.(y)

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Önce klasiği hallet diyen cahil ailelere karşı ne yapılmalı
İkisi de her ne kadar "gitar" olarak geçse de aslında gerçekten farklı enstrümanlar. Bunu ailene anlatabilmen gerek. Klasik gitar çalmayı bilen birisi elektroya geçtiğinde elektroya sıfırdan başlayan bir adama göre daha rahat eder tabii ki.
Ama elektrodan klasiğe geçen birisi de klasiğe sıfırdan başlayan birine göre rahat eder, böyle de bakmak lazım olaya.

Sen ne çalmak istiyorsan ona yönel.

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu
Söylediğiniz kişilerin şarkı tarzlarını seviyorsanız Elektro gitarın manyetiğini HSS,HSH veya HH seçebilirsiniz. Bunlar ne diye soracak olursanız YouTube'a yazıp ses farklarını dinleyebilirsiniz.

Manyetikler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için YouTube üzerindeki videoları izlemenizi öneririm.

1-2K civarına sıfır elektro gitar yok. İkinci el pek sağlam bir şeyler bulunacağını sanmıyorum.

Hangi şehirde olduğunuzu belirtirseniz ilan atarak yardımcı olabilirim, elden alın gitarı.

Klasik gitarınızın marka modeli ve fiyatı nedir acaba?
0 alma taraftarıyım hocam siz bana en fiyat performans gitarı söyleyin çok pahalı olmicak biçimde

Top Bottom