Neler Yeni

Müzik Hakkında Her şey

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
0 alma taraftarıyım hocam siz bana en fiyat performans gitarı söyleyin çok pahalı olmicak biçimde
0 olarak başlangıç için en alınabilir gitarlardan biri Squier Bullet Strat HSS

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,568
İsim
İsmi ismi.
İkisi de her ne kadar "gitar" olarak geçse de aslında gerçekten farklı enstrümanlar. Bunu ailene anlatabilmen gerek. Klasik gitar çalmayı bilen birisi elektroya geçtiğinde elektroya sıfırdan başlayan bir adama göre daha rahat eder tabii ki.
Ama elektrodan klasiğe geçen birisi de klasiğe sıfırdan başlayan birine göre rahat eder, böyle de bakmak lazım olaya.

Sen ne çalmak istiyorsan ona yönel.
Olmuyor hocam sabit fikirliler ve internetten her şeyi çok kolay gerçeklerin ise illaki önce bunu yapcan falan diye bi düşünceleri var bide bomba geliyo gittiğim müzik kursunun ''kurucusu'' bile ne demiş biliyor musunuz önce klasik sonra elektro dememiş önce klasik sonra akustik sonra elektro dedi deliriceğim ya bana gelen hocayla da derlser çok verimsiz 1 saat ders var 30 dk da yeni şarkıyı akoru yada ritmi çözüyorum sonra 1 hafta buna çalışıyorum hoca da depresyonda gibi resmen derslerde habire telefona bakıyor ama yok. İnternette bize her şeyi aşırı basit gösteriyorlar bi halt öğrenemeyiz ama bu paraları yiyen kurslardan ''gerçek'' ya her şeyi öğrenirim ben onun dışında kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve nerdeyse 1.5 ayımı bomboş geçirmiş olmuyorum yanımda yine bi bilen olmadığı için bazen zorlanıyorum ama kendim de öğrenmeye çalışıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siz bana yine de elektro gitar ve ses kartı önerebilir misiniz

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Olmuyor hocam sabit fikirliler ve internetten her şeyi çok kolay gerçeklerin ise illaki önce bunu yapcan falan diye bi düşünceleri var bide bomba geliyo gittiğim müzik kursunun ''kurucusu'' bile ne demiş biliyor musunuz önce klasik sonra elektro dememiş önce klasik sonra akustik sonra elektro dedi deliriceğim ya bana gelen hocayla da derlser çok verimsiz 1 saat ders var 30 dk da yeni şarkıyı akoru yada ritmi çözüyorum sonra 1 hafta buna çalışıyorum hoca da depresyonda gibi resmen derslerde habire telefona bakıyor ama yok. İnternette bize her şeyi aşırı basit gösteriyorlar bi halt öğrenemeyiz ama bu paraları yiyen kurslardan ''gerçek'' ya her şeyi öğrenirim ben onun dışında kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve nerdeyse 1.5 ayımı bomboş geçirmiş olmuyorum yanımda yine bi bilen olmadığı için bazen zorlanıyorum ama kendim de öğrenmeye çalışıyorum.

Siz bana yine de elektro gitar ve ses kartı önerebilir misiniz
O müzik kursunun ismini verde yanlışlıkla gitmeyelim hocam. Bu tarz düşünen kişilerden ders almak ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum ama başka bir kursa geçiş yapın bence.

Elektro gitar için bütçenizi belirtirseniz öneri verebilirim.

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu
@Letrion gitar tellerim dura dura biraz paslanmış gibi çıkarıp takmadan nasıl temizleyebilirim?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
@Letrion gitar tellerim dura dura biraz paslanmış gibi çıkarıp takmadan nasıl temizleyebilirim?
Paslanan telleri ıslak bez veya mikrofiber bez ile silebilirsiniz fakat en sağlıklısı telleri yenisiyle değiştirmektir. Yakınınızdaki bir luthier'e gidip halledebilirsiniz.

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Deniz Göksu
Paslanan telleri ıslak bez veya mikrofiber bez ile silebilirsiniz fakat en sağlıklısı telleri yenisiyle değiştirmektir. Yakınınızdaki bir luthier'e gidip halledebilirsiniz.
Uzman olmadığım için kendi başıma çıkarıp takmak istemiyorum yakın zamanda müzik kursuna başlayacağım belki o zaman onlarla birlikte değişirim sağ ol önerin için.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Uzman olmadığım için kendi başıma çıkarıp takmak istemiyorum yakın zamanda müzik kursuna başlayacağım belki o zaman onlarla birlikte değişirim sağ ol önerin için.
Ondan dolayı Luthier'e gidin dedim zaten. Onlar işinin uzmanı insanlar ücret karşılığı tel değiştirebilirsiniz.

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,568
İsim
İsmi ismi.
O müzik kursunun ismini verde yanlışlıkla gitmeyelim hocam. Bu tarz düşünen kişilerden ders almak ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum ama başka bir kursa geçiş yapın bence.

Elektro gitar için bütçenizi belirtirseniz öneri verebilirim.
Kurs hakkında dediklerim komik ama işte ondan sonrası sinir bozucu ve üzücü hocam bütçe olarak 3000 max 4000.

2.el daha iyi olacağını düşünüyorum o paraya

bide ses kartı

muzisyenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
furkan mutlu
merhabalar;

M-AUDIO / M-TRACK DUO model ses kartım var, bağlama çalıyorum discorda nasıl sesi aktarabilirim?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
merhabalar;

M-AUDIO / M-TRACK DUO model ses kartım var, bağlama çalıyorum discorda nasıl sesi aktarabilirim?

Bu videodaki adımları denermisiniz?

Kurs hakkında dediklerim komik ama işte ondan sonrası sinir bozucu ve üzücü hocam bütçe olarak 3000 max 4000.

2.el daha iyi olacağını düşünüyorum o paraya

bide ses kartı
Gitarla ağırlıklı olarak hangi türü çalacaksınız? Rock, Metal, Blues vs.

muzisyenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
furkan mutlu

Bu videodaki adımları denermisiniz?

Gitarla ağırlıklı olarak hangi türü çalacaksınız? Rock, Metal, Blues vs.
bu tarz videolar ile çok uğraştım beceremedim hani yardım almam gerekiyor açıkcası..

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Top Bottom