Neler Yeni

Nasıl bir internet kablosu almalıyım ?

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Birol Olcaytürkan
Hocam cat 6-7-8 arasındaki fark nedir ? Cat 8 alsam iyi olmaz mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim hocam ozaman türk telekoma bakayim ben. Bu arada cat 8 alsam daha iyi olmaz mı ? Marka olarak da ugreen düşünüyordum ben.
Türk Telekom da gereksiz pahalı. Diğer bütün firmalar Türk Telekom altyapısını kullanıyor. O yüzden en uygun ve profesyonel olan şirket Comnet ona bakın. Ev interneti için Cat7 bile yüksek standart ama bütçe sıkıntım yok dediğiniz için onu önerdim. Cat8 çok gereksiz hiç düşünmeyin. Aslında 1Gbit için uygun olan Cat6'dır ama bütçe sıkıntım yok en iyisi dediğiniz için Reçber ve Digitus Cat7 dedim. Cat5 1 Gbit'i hızı karşılamaz. Cat5e olur ama çok güvenmeyin. Ugreen iyidir ama en iyi değildir. Yerli firma Reçber ve Alman Digitus markaları çok üst düzey kalitedir.

yenigeldim

80+ Silver
Hocam bilmediğimden soruyorum niye yükseliyorsunuz :D O halde bana 15-20 metrelik cat 6 linki atar mısınız ugreen markasından.

O dediğiniz ne oluyor hocam link atar mısınız rica etsem ? İnternet kabloları konusunda sıfırım ben.
evde gigabit internet var. şu kabloyu kullanıyorum. https://www.amazon.com.tr/20164-Ugr...de-81a6-d67bf259b12f&pd_rd_i=B082TFD8KR&psc=1 cat7 alma onun dışında sorun olmaz. cat7 de de olmaz da belli bir standartı yok bulaşma derim.

tiger1

80+ Bronze

Hocam bilmeyebilirsinde bazı basit bilgileri de internete yazmadığında insanlar sinirleniyor, özellikle ben. Cat 6 vs cat5 veya cat 8 yazsanız zaten farkları yazmanıza bile gerek yok çıkıyor. Ayreten cat5 bile alsan evde 1gbps ile rahat bağlanırsın. Cat 5 tavsiye etmememin sebebi de aktif olarak üretilmediği. Cat 6 al geç.
Araştıyorum zaten fakat sürekli yeni bir bilgi öğreniyorum. Mesela az önce öğrendiğim bilgiye göre kablo mesafesi arttıkça internet hızı düşüyormuş. O yüzden cat7 falan alın diyenler var diğer yeşil forum sitesinde. Burdakiler cat6 öneriyor. Haliyle kafam karışıyor. Neyse , bana link atma şansınız var mı ? Cat6 olarak.

evde gigabit internet var. şu kabloyu kullanıyorum. https://www.amazon.com.tr/20164-Ugr...de-81a6-d67bf259b12f&pd_rd_i=B082TFD8KR&psc=1 cat7 alma onun dışında sorun olmaz. cat7 de de olmaz da belli bir standartı yok bulaşma derim.
Hocam cat 6 ile 8 arasında ping farkı var mı ?

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
378
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sizler için hazır sistem araştırıp, öneri de bulunabilmem için etiketleyebilirsiniz.
Instagram
Emirkanyvs

Kendim bu kabloyu kullayorum. 1000 megabit intermetim varken dahi sıkıtı yaşamadım. Tabi sana 20 metre lazım değilse daha kısa modelleri de var.

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
378
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sizler için hazır sistem araştırıp, öneri de bulunabilmem için etiketleyebilirsiniz.
Instagram
Emirkanyvs

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Birol Olcaytürkan
Cat 7 için standartı oturmamış diyen arkadaşla neyi konuşayım ben. Herkes çok biliyor. Evimde 1000 Mbit internet var Cat7 Digitus ile son hız alıyorum.

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Shoto Todoroki
Yeni eve çıkacam ve türknet 100 megabit bağlatmayı düşünüyorum. Tabi eğer ev altyapısı desteklerse 500 veya 1000 megabit de bağlatabilirim. Kablo olarak öneriniz var mı ? bütçe sınırsız. En kalitelisini önerin lütfen.
https://www.amazon.com.tr/Ugreen-10...cat7+slim&qid=1726263290&s=electronics&sr=1-1 bunu al geç önerimdir.Kendimde kullanıyorum türknet 1000 mbps de çok memnunum.İnce bir kablo görüntü kirliliğide yapmaz.

tiger1

80+ Bronze
Kaç metre lazım dost.
Aslında modemi bilgisayarımın yanına koyacağım fakat ne olur ne olmaz diye 15-20 metre alasım var hocam.

https://www.amazon.com.tr/Ugreen-10...cat7+slim&qid=1726263290&s=electronics&sr=1-1 bunu al geç önerimdir.Kendimde kullanıyorum türknet 1000 mbps de çok memnunum.İnce bir kablo görüntü kirliliğide yapmaz.
Hocam 15-20 metrelikleri yok mu ?

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Shoto Todoroki

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
378
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Emirkanyvs

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Shoto Todoroki
Hocam peki bir şey soracam. Az önce attığınız cat7'de 600 mhz yazıyor. Bunda 250 mhz yazıyor. Bu ne demek oluyor ?
cat6 kablo son attığım bu yüzden mhz değeri daha düşük. ilk attığım slim kablo cat 7 idi.Bu metrelerde dert etmenize gerek yok o değerleri. cat 6 kablo 50 metre ve üstünde anca sorun çıkarır o da 1000 mbps internette belki.Şahsen 50 metrede de sorun çıkarıcağını düşünmüyorum cat6 nın.

Top Bottom