Neler Yeni

Neden hâlâ Atatürk'ü sevmeyen var?

yalnızbiri01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
muhammed samet
Hocam daha çok nefret değilde düşmanlık görüyorum ben . Adıyamanda yaşıyorum kürtlerin bir çoğu Ataturke düşman gibi . 100. Yılı kutlamayan kutlamayabilir ama saygı dahi duymuyorlar. Türk kürt ayrımı var . Türk'lere sıcak degiller. Türk olduğumu dile getirmiyorum bundan dolayı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasil yanı hocam?
konyaya gel anlarsın ben bu yıll buaya geldim

mustafadb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
mustafa
Hocam şöyle anlatıyım geçen ki konudada söyledim, Gösterilen tarihi biliyorlar anlatılmayan tarih var onları araştırın belgelerle ıspatlanmış şeyler, Ben atatürkün komutan halini taktir ediyorum fakat başkan oldukdan sonraki kararlarını savunamıyorum malesef.

Hakaret edenler saygısızdır onları ciddiye alma objektif olmak gerekiyor bu konularda bana göre atatürke tapanlarda aynı konumda. Atatürkü sevmeyen kesim müslüman kesimdir çünkü dilini kültürünü tarihini unutturdu sadece kendisi varmış gibi kararlar aldı. Mesela atatürkçü bir genç şuan osmanlıdan bir padişah hakkında konuşmaz onun için sadece atatürk vardır. Ecdadımızı böyle böyle unutuyoruz işte.

Dediğim gibi sevilmemesi çok normal şaşırma çünkü müslüman kesime çok ters şeyler yapıldı. Bir söz vardır '' müslümandan atatürkçü olmaz oluyorsa sahtekardır.''

Bazılarına göre atatürk en büyük diktatördür çünkü şapka kanunu ve dilimizi vs değiştirmesi halk oylamasıyla değil kendi kararıyla yaptığı için ve buna uymayanları cezalandırdığı için sevilmemesi çok normal.

Kendi düşüncemi sorarsan ölmüş adamın arkasından konuşmanın kimseye faydası yok ben hiçbir lidere tapmıyorum hepsi gelip geçiçi vatan kalıcıdır. Eleştirmesinide bilirim savunmasınıda bence herkes böyle olmalı.
Diyaneti kuran kişi mi Müslümanlığa dine uzak? Atatürk yıllarca dini İslam'ı maşa olarak kullanan yobazlarla savaştı. Kur'an-ı Kerim'i anlayın diye Türkçe meailini çevirtti. Ne okuduğunu bil diye. Atatürk o dönem. Bugünün fetoleriyle savaştı hepsini yok etti. Onun çizgisinde duramadıgımız için bizim başımıza feto denen illet çıktı. Din ve devlet işlerini birbirinden ayırdı ki ne kadar doğru bişey yaptığını bugün görüyoruz. Herşeyi yaptı ama bir senin gibilere çare bulamadı....

anladım hocam sag ol yorumun icin
Ayrıca Atatürk'ü sevmeyen kesim müslüman kesimdir demişsin. Sen kimsin ki buna karar veriyosun. Atatürk'ü seven müslüman değil mi ? Bu yorumunla zaten kendinin müslüman olmadığını kanıtladın da bizim hakkımızda nasıl karar verdin ? İnandığın din hakkında en ufak bilgin yok. Atatürk'e sallıyorsun. Senin adın bugün Semih ise Atatürk sayesinde dostum. Atatürk olmasa üstünde hangi bayrak olacaktı belli değil

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
341
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik

Diyaneti kuran kişi mi Müslümanlığa dine uzak? Atatürk yıllarca dini İslam'ı maşa olarak kullanan yobazlarla savaştı. Kur'an-ı Kerim'i anlayın diye Türkçe meailini çevirtti. Ne okuduğunu bil diye. Atatürk o dönem. Bugünün fetoleriyle savaştı hepsini yok etti. Onun çizgisinde duramadıgımız için bizim başımıza feto denen illet çıktı. Din ve devlet işlerini birbirinden ayırdı ki ne kadar doğru bişey yaptığını bugün görüyoruz. Herşeyi yaptı ama bir senin gibilere çare bulamadı....

Ayrıca Atatürk'ü sevmeyen kesim müslüman kesimdir demişsin. Sen kimsin ki buna karar veriyosun. Atatürk'ü seven müslüman değil mi ? Bu yorumunla zaten kendinin müslüman olmadığını kanıtladın da bizim hakkımızda nasıl karar verdin ? İnandığın din hakkında en ufak bilgin yok. Atatürk'e sallıyorsun. Senin adın bugün Semih ise Atatürk sayesinde dostum. Atatürk olmasa üstünde hangi bayrak olacaktı belli değil
hocam ben demedim öyle bir şey benim mesajımı alıntılamışsın ama yanlıslık mı oldu

The Semih

80+ Silver

Hocam niye bu kadar öfkelendin benim yazdığım mesajlarda kötü bir şey yok ki, takıldığın cümleleri ben kendi ağzımdan söylemiyorum aziz nesinin cümlesidir tanımıyorsun sanırım ateist bir solcu kendisi ünlü birisi, ben kendi fikrimi son satırda belirttim zaten kimseye düşmanlığım yok.

Sana sadece şu konuda katılmıyorum Atatürke borçlusun diyorsun ya ben öyle düşünmüyorum sadece tek bir kahramanımız yok binlerce var ben hepsini anıyorum. Ülkemizin kurtuluşunda payı olan herkesi katmaya çalışıyorum. Tek bir adamı ön plana çıkarmalarına karşıyım sadece.

Bu vatan hep birlikte kazanıldı 1 kişi tarafından değil.

mustafadb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
mustafa
Hocam niye bu kadar öfkelendin benim yazdığım mesajlarda kötü bir şey yok ki, takıldığın cümleleri ben kendi ağzımdan söylemiyorum aziz nesinin cümlesidir tanımıyorsun sanırım ateist bir solcu kendisi ünlü birisi, ben kendi fikrimi son satırda belirttim zaten kimseye düşmanlığım yok.

Sana sadece şu konuda katılmıyorum Atatürke borçlusun diyorsun ya ben öyle düşünmüyorum sadece tek bir kahramanımız yok binlerce var ben hepsini anıyorum. Ülkemizin kurtuluşunda payı olan herkesi katmaya çalışıyorum. Tek bir adamı ön plana çıkarmalarına karşıyım sadece.

Bu vatan hep birlikte kazanıldı 1 kişi tarafından değil.
Evet dünyaya hükmetmiş Osmanlı padişahlarımız da oldu fakat gelinen son noktada yıkılmış bir Osmanlı devleti ve sömürge altında türk toprakları vardı. Sıfırdan Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak Osmanlı'nın kaybettiği İstanbul dahil birçok ili geri akarak Türkiye olduk. Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının emeği çok çok büyük. Dünyada Atatürk kadar saygı gören başka bir lider yok. Çok şanslıyız ve gururluyuz.

abdurrahman!

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Abdurrahman

İyi bir niyet ile Kuran Tefsir edilmemiştir
"Evet karabekir, arap oğlunun yavelerini türk oğullarına öğretmek için kur’ân’ı Türkçe'ye çevirttireceğim. ve böylece de okutacağım. ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler…"
Bu söz niyeti apaçık ortaya koymaktadır.

mustafadb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
mustafa
"Evet karabekir, arap oğlunun yavelerini türk oğullarına öğretmek için kur’ân’ı Türkçe'ye çevirttireceğim. ve böylece de okutacağım. ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler…"
Kaynak akit TV mı 😅

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Mustafa Kemal'in böyle bir şey dediği yok. Kazım Karabekir'in uydurması. Anılarla tarih yazmaya çalışınca böyle oluyor. Lakin kitabın içinde Türkçeye çevrildiği vakit insanların canını sıkacak şeylerin olduğunu bu şekilde itiraf etmesi güzel bir referans aslında.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Hangi dil? Müslüman Türkler Türkçe konuşmuyor mu anlamadım.

Bal gibi de konuşuluyor bu arada.

Atatürkçü değilim ama, yazdıkların saçma geldi açıkçası.
İlk önce herkesin kafasına sokması gereken bir konu var, saygı zorunludur fakat sevgi değil. Ben her insana olduğu gibi saygı duyarım fakat sevmem. Sevmemenin nedeni Müslüman olmam, şimdi diyeceksiniz ki ne alakası var? Kısaca açıklamam gerekirse çok alakası var. İlk öncelikle Atatürk döneminde Atatürk'ün emriyle birçok kısıtlama uygulanmıştır(Müslüman kesmin zararına) örnek olarak Ezanın Türkçe okutulması, harf inkılabı, şapka kanunu, camilerin kapatılması(cephaneliğe çevrilmesi) vs. Atatürkün getirdiği en büyük şey de ülkenin rejimini değiştirmektir yani cumhuriyete geçmektir. Müslüman birisi Şeriatı kabul etmek zorundadır. Cumhuriyeti destekleyenlere saygı duyarım, aynı şekilde sizler de bizlere saygı duymak zorundasınız. Ama şu anda ortalık aşırı derecede popüler kültür kölesi dolmuş durumda. Tarihi sadece Atatürkten ibaret zannediyorlar. Eğer bir ideolojiyi destekliyorsan o ideolojiyi en derinine kadar bilirsin, en azından inandığın ideolojinin de ne olduğunu bilirsin. Bu güne kadar çok fazla öz Atatürkçüyüm diye gezeni gördüm, sorduğumda ise Atatürkün 6 ilkesini dahi bilmiyorlar. Arkadaşlar uzun lafın kısası birbirinize çamur atmadan sözlerini saygı duyarak dinleyin.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,524
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
camide namaz kılan cemaate molotof attı diye biliyorum.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,336
İsim
Hakan
sevmeyen kesim müslüman kesimdir çünkü dilini kültürünü tarihini unutturdu sadece kendisi varmış gibi kararlar
Oturma prganından element uydurma

İlk önce herkesin kafasına sokması gereken bir konu var, saygı zorunludur fakat sevgi değil. Ben her insana olduğu gibi saygı duyarım fakat sevmem. Sevmemenin nedeni Müslüman olmam, şimdi diyeceksiniz ki ne alakası var? Kısaca açıklamam gerekirse çok alakası var. İlk öncelikle Atatürk döneminde Atatürk'ün emriyle birçok kısıtlama uygulanmıştır(Müslüman kesmin zararına) örnek olarak Ezanın Türkçe okutulması, harf inkılabı, şapka kanunu, camilerin kapatılması(cephaneliğe çevrilmesi) vs. Atatürkün getirdiği en büyük şey de ülkenin rejimini değiştirmektir yani cumhuriyete geçmektir. Müslüman birisi Şeriatı kabul etmek zorundadır. Cumhuriyeti destekleyenlere saygı duyarım, aynı şekilde sizler de bizlere saygı duymak zorundasınız. Ama şu anda ortalık aşırı derecede popüler kültür kölesi dolmuş durumda. Tarihi sadece Atatürkten ibaret zannediyorlar. Eğer bir ideolojiyi destekliyorsan o ideolojiyi en derinine kadar bilirsin, en azından inandığın ideolojinin de ne olduğunu bilirsin. Bu güne kadar çok fazla öz Atatürkçüyüm diye gezeni gördüm, sorduğumda ise Atatürkün 6 ilkesini dahi bilmiyorlar. Arkadaşlar uzun lafın kısası birbirinize çamur atmadan sözlerini saygı duyarak dinleyin.
Ohh iyi olmuş tekrwr olsa, ezan türkçe okunlaıdır iranda farsça okunuyor

Süzme ***** camilern kapatıldığını sanıyor

İrticai faliyetti engellemiştir ATATÜRK

Top Bottom